2018 Sezonu Pamuk Verimleri

Arkadaşlar hangi çeşitlerde hangi gübreleri kullanarak ne kadar verim aldık? Burda paylaşıp fikir alışverişinde bulunursak birbirimize faydalı oluruz.
2017 de çok hüsran verimler almıştım acemiliğime geldi.
Adana/Sarıçam
2. Ürün ektim patates yeriydi tabanda yaklaşık 200 kg gübre vardı.
1 tarla hariç diğer yerler Gloria idi. Tarlanın biri 435 kilo verdi, diğer Gloria tarlası 417 verdi. Diğer tarlada ba119 vardı beni büyük hayal kırıklığına uğrattı 330 kilo verdi. Çeşitten mi sulamadan mı karar veremedim. Gloria ettiğim tarlalar damlamaydı, 119 yağmurlama ile sulandı.
Pamuklar diz boyuna yakınken 40 kilo 26 can verdim.
Kurt ilacı ile birlikte 2 kez yaprak gübresi verdim.
3 defada potas girdim

• Beğen
Tepkiler: YYCİNAR ve avugur
Ben bi ara bi ilk yapıp pamuk eksem mi diye düşündüm ama iyi ki yapmamışım ben 600-700 kg verim var diye biliyordum ona göre hesap yaptım öyle bile çok karlı değildi yani desteklemesiyle birlikte 3.5 tl ye geliyor dönüme 2.000 tl , 5-600 ü gübre ve yakıta gitse 1.500 kar bırakır az ama bi deniyim demiştim ama kötüymüş pamuk 1.500 de yokmuş

Şanlı urfa da benim bölgemde makina ile 550 kg ortalama verim alınırdı elle hasatta 800 kg alanda oluyor genelde ama 2018 de iklimden dolayı mıydı bilmiyorum bu verimler 150 kg kadar düştü aşıri bir haşere salgını oldu ne
Ne yazik ki bazı araziler hiç toplanılmadı

Şanlı urfa da benim bölgemde makina ile 550 kg ortalama verim alınırdı elle hasatta 800 kg alanda oluyor genelde ama 2018 de iklimden dolayı mıydı bilmiyorum bu verimler 150 kg kadar düştü aşıri bir haşere salgını oldu ne
Ne yazik ki bazı araziler hiç toplanılmadı

Usta isot ekiyormusunuz ve urfada nerdensin sen ben urfaya 8-10 kez gelmişimdir

Genel anlamda Pamuk verimleri düşüktü iyi bakımlarda çeşitler arasındaki verim farkları 50 kilo yu geçmez 1 erken ek 2 sırta ek seyretmesi 10 cm yi geçmesin 3 su ile terbiye etme 4 Ekim’in sırt olsun 5 toplama makinanı şimdiden ayarla haşere olsun olmasın 10 günd e bir ilaç at

Aynen katılıyorum
En önemlisi olmazsa olmazı
Sırta ekim ve haşere ilaçlaması
İlaç seçimlerinde de paraya acımamalı
Coregen, uphold,trasform ,takumi miş kaliteli ne varsa onlardan seçilmeli yoksa 7 ay sonra 1 kilo bile pamuk alamayanlar var bu sene
Genel anlamda Pamuk verimleri düşüktü iyi bakımlarda çeşitler arasındaki verim farkları 50 kilo yu geçmez 1 erken ek 2 sırta ek seyretmesi 10 cm yi geçmesin 3 su ile terbiye etme 4 Ekim’in sırt olsun 5 toplama makinanı şimdiden ayarla haşere olsun olmasın 10 günd e bir ilaç at

Mısır genel anlamda verim ortalaması 1000 ile 1500 arası verim anlıyor bu seneki fiyat 20 nemde 800 kuruş

Ama verimler düşükmüş ben 2 dönüm yere ektim bizim burda acaba döner mi yani olgunlaşma mevsimi yeter mi diye 1 kez su verdim bu yıl yağışlı gitti biraz 23 nisanda ektim ekimde 2 dönüme 1 çuvalı paylaştırdım sonrada 1 çuval nitratı paylaştırdım 2 dönümden 2.500 kg çıktı. Yani eğer iyi bakarsam 1600-1700 leri rahat görebilir bizim burda ama sorun hasat ... ben elle yapmıştım mesela hasadı

Ama verimler düşükmüş ben 2 dönüm yere ektim bizim burda acaba döner mi yani olgunlaşma mevsimi yeter mi diye 1 kez su verdim bu yıl yağışlı gitti biraz 23 nisanda ektim ekimde 2 dönüme 1 çuvalı paylaştırdım sonrada 1 çuval nitratı paylaştırdım 2 dönümden 2.500 kg çıktı. Yani eğer iyi bakarsam 1600-1700 leri rahat görebilir bizim burda ama sorun hasat ... ben elle yapmıştım mesela hasadı
Kardeş fiyatlar ilk başlarda 1.200 kuruş seviyelerinde idi sonra yavaş yavaş düşmeye başladı yanılmıyorsam şu an 20 nem 730 kuruşa kadar düşmüş bu sene piyasa çok dalgalı idi bizde dönüm de dekar da 1000 metrekaredir. 1400 kg az deyil aslında tabi toprak munavebeli daha önce başka bitkiler ekilmiş ise yüksek verimler alına bilir