Racechip

Arkadaşlar johndeere traktörüme 5105m ye Racechip istedim taktıran varmı bi güç artışı falan olan varmı

Birebir beyine yapılan yazılımlar daha başarılı oluyor. Yakın arkadaşım Türkiye’nin en başarılı yazılımcılarından olan DR.Ecu Edirne bayisi al tak şeklinde olan cihazların başarılı olmadığını söylemişti. Bizde beyinli olarak tr6.120 var garantisi bitince ilk işim yazılım yaptırmak olacak. Sizin ilinizde de yazılımcı varsa onlara danışın bence

Beyin açılmadan yazılım yapılabilir belki giriş yeri var mı yok mu bilmiyorum racechip ile yakıt püskürtmesi değişiyor galiba tam bilgim yok bizim tr6 modelde beyin açılmadan traktöre bağlanarak yazılım yapılıyor

Birebir beyine yapılan yazılımlar daha başarılı oluyor. Yakın arkadaşım Türkiyeâ��nin en başarılı yazılımcılarından olan DR.Ecu Edirne bayisi al tak şeklinde olan cihazların başarılı olmadığını söylemişti. Bizde beyinli olarak tr6.120 var garantisi bitince ilk işim yazılım yaptırmak olacak. Sizin ilinizde de yazılımcı varsa onlara danışın bence
Yazılım atılmış NH 6020 biliyorum. Performans çok iyi yakıtta gayet azalmış traktör 1600 devirde çok iyi iş çıkarıyor.

Bu gibi işlemlerin sonu kaçınılmaz arıza. Beyindeki orjinal yazılım kadar stabil olamaz bu yazılımlar. Motor devamlı zorlamalı çalışır kendini korumaya alamaz sonuç olarak ömrünü hızlı bir sekilde tüketir. Birkaç bin lira talep edilen sözde yazılım yada çip binlerce euro yada tlye sayılan motora konur mu hiç. İyi bir yazılım olsa emin olun 10 bin liralara satılır. Bu işler çok komplike anlamanız için bir takım teknik eğitimleri almalısınız. Traktörünüzü begenmiyorsanız daha üst modeli ile takas edin kafanız rahat olsun.

Bu gibi işlemlerin sonu kaçınılmaz arıza. Beyindeki orjinal yazılım kadar stabil olamaz bu yazılımlar. Motor devamlı zorlamalı çalışır kendini korumaya alamaz sonuç olarak ömrünü hızlı bir sekilde tüketir. Birkaç bin lira talep edilen sözde yazılım yada çip binlerce euro yada tlye sayılan motora konur mu hiç. İyi bir yazılım olsa emin olun 10 bin liralara satılır. Bu işler çok komplike anlamanız için bir takım teknik eğitimleri almalısınız. Traktörünüzü begenmiyorsanız daha üst modeli ile takas edin kafanız rahat olsun.
Güvenilir yerde yaptırmak iyi sonuç verebilir. Çevremde hem çok iyi hem çok kötü sonuçlar var. Kötü yazılım sonucu jd ye 26 bin TL masraf çıkaran yazilim gördüm. Ama 5455 e yazılım atıp çekiş olarak çok iyi yakıtı bir miktar artan yazılım da var. İlla yazılım atmayı düşünen arkadaşlar muhakkak traktorunu emin ellere teslim etmekte fayda var.

Güvenilir yerde yaptırmak iyi sonuç verebilir. Çevremde hem çok iyi hem çok kötü sonuçlar var. Kötü yazılım sonucu jd ye 26 bin TL masraf çıkaran yazilim gördüm. Ama 5455 e yazılım atıp çekiş olarak çok iyi yakıtı bir miktar artan yazılım da var. İlla yazılım atmayı düşünen arkadaşlar muhakkak traktorunu emin ellere teslim etmekte fayda var.

O sonuçlar şimdilik öyle ilerleyen zamanda hepsi aynı kaderi paylasır. Malzemede yorulma doğrusal olarak hareket etmez tümü logaritmik fonksiyon şeklinde ilerler. Bu da demek oluyorki orjinal değerden 1 birim sapıldıgı zaman yaklaşık 3 birim yorulma ile karşılasıyorsun. Bu çok hassas bir denge ve bu iş için onlarca mühendis yıllarca çalışıyor en uygun yazılımı üretiyorlar.

• Beğen
Tepkiler: kirci02
kullandığımız tr6.120 ile Yüksel beygirli olan tr6.140 arasında yazılımdan başka hiçbir fark yok sanırım aralarında 40 50 bin civarı fark vardı sadece yazılım için bu farkı vermeye değmez benim yazılım yaptıracağım firma Dr.ecu milyonluk arabalara yazılım yapan bir firma internetten araştırabilirsiniz birçok Skyline gtr 35 Porsche gibi arabalara yazılım yapılıyor kendini kanıtlamış firma ve bu yazılım işini 1000tl yi geçmeyecek bir fiyata yaptırcam eskiden pahalıydı yazılım işleri ama rakipler çoğaldıkça fiyatlar düştü. Tr6 dan önce mf 5712 düşünüyordum 13 verelim dediler dedim aralarında motor turbo gibi yada göstereceğiniz bir fark var mı dedim yok sadece yazılımsal dediler 30 bin aralarında fark vardı isterseniz 5712ye garanti bittikten sonra 5713 yazılımı atarız 3500 tl karşılığı demişti Massey bayisi yani 10 bin liralara yazılım kalmadı

kullandığımız tr6.120 ile Yüksel beygirli olan tr6.140 arasında yazılımdan başka hiçbir fark yok sanırım aralarında 40 50 bin civarı fark vardı sadece yazılım için bu farkı vermeye değmez benim yazılım yaptıracağım firma Dr.ecu milyonluk arabalara yazılım yapan bir firma internetten araştırabilirsiniz birçok Skyline gtr 35 Porsche gibi arabalara yazılım yapılıyor kendini kanıtlamış firma ve bu yazılım işini 1000tl yi geçmeyecek bir fiyata yaptırcam eskiden pahalıydı yazılım işleri ama rakipler çoğaldıkça fiyatlar düştü. Tr6 dan önce mf 5712 düşünüyordum 13 verelim dediler dedim aralarında motor turbo gibi yada göstereceğiniz bir fark var mı dedim yok sadece yazılımsal dediler 30 bin aralarında fark vardı isterseniz 5712ye garanti bittikten sonra 5713 yazılımı atarız 3500 tl karşılığı demişti Massey bayisi yani 10 bin liralara yazılım kalmadı

Servis manual ler var. Bu gibi detayları orda bulabilirsin. Genelde fark olmaması istisnai bir durumdur. Üst modelin yazılımı aynen uyuyorsa onu koydurun derim ben. Birde bu konuyu şanzıman olarak da irdelemek lazım. Güç arttıktan sonra haliyle bir üst viteste gidecek traktör fabrikada bunlar en ufak detayına kadar ayarlanıyor. Görünüş olarak aynı fakat dayanım olarak çok daha üstün parçalar kullanıyorlar. Birde bu ülkede pazarlamacılara sakın güvenme imkan varsa traktör nerde imal olduysa orası ile görüş. Burda kimse kimsenin malına acımaz traktöre bişey oldumu herkes ortadan kaybolur burası Türkiye bunu unutmayın.