Case farmall 85c mi yoksa massey ferguson 5410 mu?

Ek gücü devreye alma ve pulluk sürüm devirleri traktörlere has nitelik taşıyor.Bazılarında kuyruk milinde açarken, bazılarında motor tam güçteyken devreye geçiyor.Motor grafiklerine göre hepsinin nitelikleri değişiyor.

Şimdi bende 85C olunca ne kadar tarafsız yazsamda mf hayranları fanatik diyecek ama katalog üstünde değil birebir kullanarak yazarlarsa çok iddialıyım 5410 değil 5430 la kıyaslansa yine farmall derler.Bak açık yazayım marka değeri MF daha doğrusu 5400 daha önde evet.Yalnız 5400 dediğin zaman 5440 dan aşağısı o kasa ve ölçüye hantal.Normalde 5400 serisinde 3A da nadasda veya az yükde gaz vermeden bile kalkmaz farmall c 5 ton yükde olsa düzde rahat 2.vites rolantide kalkarsın 4. vites boş römorkla bile kalkıyorum ben.85C motor teknolojisi olarak daha üstün olduğundan ve vites çok olduğundan daha az yakacaktır.Pratiklikde 640 neyse 85C de öyledir anında devirlenir.Hatta yolda yakıtları bile çok fazla değil 250 saatde tamgaz 3 ton yükle inişli çıkışlı yolda 260 gr yakıtı var ilerleyen saatlerde rodaj saati ilerledikce daha az yakar(Not 2018 model farmallarda eco mod var 14 gazda 42 km hız yapıyor.)Eski motorlar nasıl gaz yerse farmall da öyle ilerleyen günlerde arkada yük varkende gazlanmasını atarım 5400 kalkışda 2 metre duman uzatırken farmalla 10 metre bile ilerlemiş olursun yükde ve boşta.Kimseye ben dahil galeriye kataloğa inanma galericiden iste kullan iki modeli de sonra gel bana yaz buradan.O kadar NET konuşuyorum.İki motorda iyi yalnız 85C çok yönlü.
[video=youtube;4XMVAdsG1xQ]
İyi akşamlar Eyüp kardeş Yeni 2017 95c aldım seninle itibata geçmek isterim

• Beğen
Tepkiler: İSMAİL TUTAR