2019 yılı

Meyve sebze ürünleri para yapacak gibi görünüyor ...Ama girdi maliyetlerinin yükselmesi devam ettiği sürece kar marjı düşük olur ... Hayvancılık et fiyatları nedeniyle kısır döngüye girdi İthal hayvanda zor gelir bu saatten sonra besicilere Allah kolaylık versin ...

• Beğen
Tepkiler: Alexander
Sizce bu yıl tarım açısından nasıl geçecek? Tahminleriniz ne yönde
Buğday fiyatının 1.25 TL olarak açıklanmasından korkuyorum.
Özellikle çiftçinin 2020 yılında daha çok zorlanacağını düşünüyorum. Ülkemizin bugday rekoltesinin 3 ile 5 milyon ton azalacagini düşünüyorum. Verimler de kötü olur ise çiftçi 2019 un sonunda batar. Tek temenni buğday taban fiyatının 1.5 TL ayçiçegi 3 TL olarak açıklanması.

Özellikle çiftçinin 2020 yılında daha çok zorlanacağını düşünüyorum. Ülkemizin bugday rekoltesinin 3 ile 5 milyon ton azalacagini düşünüyorum. Verimler de kötü olur ise çiftçi 2019 un sonunda batar. Tek temenni buğday taban fiyatının 1.5 TL ayçiçegi 3 TL olarak açıklanması.

Batıkız zaten borcu borç ile kapatmışız. Kimsi tarlalarını satmış. Umut kapısı ekmişiz işte. Hiç bir beklentim yok artık. Çok şükür elimde başka bir mesleğim var. Ekstra mesleği olmayanların halini düşünemiyorum bile.

2018 yılında karpuz dekar maliyeti 1300 1500 ken busene 2000 2300 arası olacak fiyatlar bügün icin gecerli yarin ne olur Allah bilir bizim icin çok zor bi sezon bizi bekliyor Allah yardımcimiz olsun

Karpuzun fiyatı artmadı gitti. En son 2007-2008 senelerinde 80 kuruş gibi bir fiyata sattığımızı hatırlıyorum. Bakıyorum aradan 10 sene geçmiş yine aynı paralar.

Ben buğday fiyatını da 1.50 olarak düşünüyorum ama biliyorsunuz 1100 falanda diyebilirler ürkütücü [emoji16]