Sayfa 2/4 BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
54 sonuçtan 16 ile 30 arası gösteriliyor
    The_Hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı cenap Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sözü geçen 85-105 hp arası, görüntüdeki uzun şasili 5M serileri ise; gelirse satışı çok iyi olur. Fakat satışı devam eden eski 5M serileri için montaj yapılırsa hiç iyi olmaz. Zira o kaput tasarımı ve kısa şasi tasarımı ile pekte mantıklı bir tercih olarak görünmüyor.
    Dönüş yarıçapı ihtiyaçları farklı olduğu için kısa şaseli motorlara da ihtiyaç var.Küçük parsellerde ve çiftlik içi kullanımlarda çok aranıyor.Uzun şase toprak işlemlerinde rahatlık sağlıyor.Kapalı ön aks dümenlemeyi iyileştirir.
    Her motorun emisyon normlarından dolayı güç güncellemesi ve yetersiz olan parçaların güncellenmesi gerekiyor.Kendi motorunu kullanması daha uygun olur.

cenap teşekkür etti.

cenap - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı The_Hoca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dönüş yarıçapı ihtiyaçları farklı olduğu için kısa şaseli motorlara da ihtiyaç var.Küçük parsellerde ve çiftlik içi kullanımlarda çok aranıyor.Uzun şase toprak işlemlerinde rahatlık sağlıyor.Kapalı ön aks dümenlemeyi iyileştirir.
    Her motorun emisyon normlarından dolayı güç güncellemesi ve yetersiz olan parçaların güncellenmesi gerekiyor.Kendi motorunu kullanması daha uygun olur.
    John deere için manevra sorun değil. Ön kırımı çok iyi zaten. Ayrıca eski 5m (217 cm) ile yeni 5m (230 cm) serileri arasında 13 cm fark var.

johndeere2030 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı erenkilic Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben merak edip internette bakındım biraz ama hiç haber yok. Sadece bayinin dediği kadar bilgim var bu fotoğraf yeni fabrikadan mı? Neden hiç haber yok
    Fabrika Şu anda tam kapasite işe başlamadı ufak tefek eksiklikler var sanırım o yüzden basına yansımamış olabilir.

üsame - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sözü geçen 85-105 hp arası, görüntüdeki uzun şasili 5M serileri ise; gelirse satışı çok iyi olur. Fakat satışı devam eden eski 5M serileri için montaj yapılırsa hiç iyi olmaz. Zira o kaput tasarımı ve kısa şasi tasarımı ile pekte mantıklı bir tercih olarak görünmüyor.
    Bu traktörün yanında bize satılanlar sanki yerli üretim kalıyor değil mi.?
    Ben bu resmi geçen yıllarda gördüğüm de elimizde ki JD 5085M den soğumuştum..
    Ne düşünüyorum biliyormusun.? Cenap Abi
    Biz ülke olarak hâlâ çok gerideyiz çoookkk....!

ylcnkbk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı arifatilla Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu gün john deere bafra servisiyle sohbet ettik john deere Türkiye fabrikasını kurdu 2019 modeller burada üretilecek dedi bu konu hakkında bilgisi olan var mı
    Almanyadaki gibi konforlu ve sağlam olmayacağı kesin.euro 7 lira.malzemeden çalarlar

Uzturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ağustos 2000 de jd hattat ile anlaşmış türkiyede traktör yapmak için nolduysa bozulmuş iş 19 sene kaybedilmiş vay be dile kolay kendileri yaparsa kaliteli olur ama hattat ın valtra patentine dönerse iş yerli ayarı traktör çıkar
    M serileri nide bozmaz adamlar tahminimce ülkemiz için hayırlısı olsun para paradır

darende44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı Uzturk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ağustos 2000 de jd hattat ile anlaşmış türkiyede traktör yapmak için nolduysa bozulmuş iş 19 sene kaybedilmiş vay be dile kolay kendileri yaparsa kaliteli olur ama hattat ın valtra patentine dönerse iş yerli ayarı traktör çıkar
    M serileri nide bozmaz adamlar tahminimce ülkemiz için hayırlısı olsun para paradır
    Aynen katılıyorum şu son çıkan 2007 in ilk aylarında çıkan Avrupa sarılar gibi değil simdikilerin kalitesi motor gövde boyası bile farklı canlı duruyor

MUSTAFA361 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı Uzturk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hattat ückagıtcı bir firma ne alırsa alsın içine eder. Fabrikasında çalışan ürünlerini kullanan herkes memnun değil. Bende hattat markalı ürünler tercih etmemeye çalışıyorum.

ismailozmen74, reyiz teşekkür etti.

Alıntı üsame Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu traktörün yanında bize satılanlar sanki yerli üretim kalıyor değil mi.?
    Ben bu resmi geçen yıllarda gördüğüm de elimizde ki JD 5085M den soğumuştum..
    Ne düşünüyorum biliyormusun.? Cenap Abi
    Biz ülke olarak hâlâ çok gerideyiz çoookkk....!
    Abi bunun kabin içi de çok değişik. Ön göğüsteki elektronik yerleşkeler daha modern görünüyor. Iki ürün arasındaki bazı farkları yazıyorum...

Türkiye'de satılan 5085M serisi:
    1- Motor mekanik pompa beslemeli (4/4.5 lt)
    2- Tork gücü 331/%28 (1600-1800 d/d)
    3- Kaldırma kapasitesi 2800 kg
    4- Yakıt deposu 154 lt
    5- Aks mesafesi 217 cm

Yeni 5M serisi:
    1- Elektronik enjeksiyonlu (4/4.5 lt)
    2- Tork gücü 357/%30 (1400-1600 d/d)
    3- Kaldırma kapasitesi 3600 kg
    4- Yakıt deposu 177 lt
    5- Aks mesafes 230 cm

üsame teşekkür etti.

üsame - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Abi bunun kabin içi de çok değişik. Ön göğüsteki elektronik yerleşkeler daha modern görünüyor. Iki ürün arasındaki bazı farkları yazıyorum...

Türkiye'de satılan 5085M serisi:
    1- Motor mekanik pompa beslemeli (4/4.5 lt)
    2- Tork gücü 331/%28 (1600-1800 d/d)
    3- Kaldırma kapasitesi 2800 kg
    4- Yakıt deposu 154 lt
    5- Aks mesafesi 217 cm

Yeni 5M serisi:
    1- Elektronik enjeksiyonlu (4/4.5 lt)
    2- Tork gücü 357/%30 (1400-1600 d/d)
    3- Kaldırma kapasitesi 3600 kg
    4- Yakıt deposu 177 lt
    5- Aks mesafes 230 cm
    Fark Ortada Fazla Söze Gerek Yok
    Teşekkürler Abi..

cenap teşekkür etti.

Ethem ertürk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

En son geçen ay bizim satıcı ile görüşmemizde, "eski 5M serilerinin yerine yeni 5M serileri satılacak ve hatta debriyajsız vites geçiş özelliği olacakmış" dedi.
    Ayni tr ve t serisi new hollandlar gbi olucak turkiye piyasasinda daha cok yer alsin diye tbiki asya ulkelerine ithalatta olabilir ama yerli denip gecilecek ve avrupadan mutlak fark olucak eski kasa dediginiz 5mler sari lira gibi zaten dahada degerlenicek

ismailozmen74 teşekkür etti.

Alıntı Ethem ertürk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ayni tr ve t serisi new hollandlar gbi olucak turkiye piyasasinda daha cok yer alsin diye tbiki asya ulkelerine ithalatta olabilir ama yerli denip gecilecek ve avrupadan mutlak fark olucak eski kasa dediginiz 5mler sari lira gibi zaten dahada degerlenicek
    John deere, Türkiye piyasasına girmek için kaliteden kolay kolay ödün vermez. Yalnız burda monrajı yapılacağı için fiyatları sakin olur. Yerli diye burda üretim yapan New Holland, en boş serileri olan TDD için hayali fiyatları koymuşlar. John deeere isterse bunu fırsata dönüştürebilir.

Eski 5M serileri güzel ama şasi çok kısa. Bu yüzden bir çok kullanıcı: verimsiz çalıştığını ve ağır ekipmanlarda ön kaldırdığını belirtmişti.

Ethem ertürk teşekkür etti.

hkkcmgz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

John deere, Türkiye piyasasına girmek için kaliteden kolay kolay ödün vermez. Yalnız burda monrajı yapılacağı için fiyatları sakin olur. Yerli diye burda üretim yapan New Holland, en boş serileri olan TDD için hayali fiyatları koymuşlar. John deeere isterse bunu fırsata dönüştürebilir.

Eski 5M serileri güzel ama şasi çok kısa. Bu yüzden bir çok kullanıcı: verimsiz çalıştığını ve ağır ekipmanlarda ön kaldırdığını belirtmişti.
    Abi bizde 5105m var. 22li kendinden kavisli goblede ön kaldırıyordu. Önünü doşdurdum iyice ağırlıkla düzeldi şuan.

https://www.youtube.com/watch?v=qT_NXhHNjkU
    johndeere nin gelecege bakis acisi.

sms1989 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Yürekten ve çok çalışmamız lazım her alanda........

Sayfa 2/4 BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu