Sayfa 2/3 BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
45 sonuçtan 16 ile 30 arası gösteriliyor
    fsmehmetozhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Motoru hiç çalıştırma, pürümüz ilede ateş yakma. Uzun süre -15 C fe kaldığını zannetmem, çünkü kış kendini göstereli çok olmadı, içindeki suyun az olduğunu görmüşsün, Bu kötünün iyisidir. Koyduğun Antifiriz çok yavaşta olsa buzu eritecektir. Lodos, Dağ Yeli, veya Kaba Yel adı altında rüzgarlar vardır. O rüzgarlar çıkınca karı buzu eritir. O zaman tekrar antifiz köy ve motoru çalıştırdı. Motora fazla gaz verme, bağırtma, rolentide 10 dk çalıştır. Devir dayım yapsın yeter. Baharda ilk fırsatta bir ustaya göster. Büyük bir ihtimalle motor seni korkutmanın dışında zarar vermemiştir. Ancak bu şekilde çalıştırırsan bu soğukta rolentide şu kaynattırırsın. Metalin anı ısınması soğuk bardağa sıcak su dökmeden daha kötüdür. En azından bardağın çatladığı gözükür ve nazar çıktı dersin, ama Allah göstermesin Blog çatlasa bile hemen anlaşılmaz, İş güç zamanı ortaya çıkar o zaman seni üzer. Geçmiş olsun. Allah başka zarar ziyan vermesin

alimcncu, fatihs60 teşekkür etti.

ersin26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Motor bloğunda ekseri sarı 19 anahtar tutan cıvata olur onu aç suyu oradan komple boşalt donmamışsa subittikten sonra antifizli su koy

Sipahi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kafam rahat etsin diyorsan,garajda ise altına dışarda ise üzerine branda veyahut naylon geçirerek motorun altına iki yere alevsiz köz koy kovayla yahut yerede olur.Alevli olursa boyaya plastik aksama zarar verir.Bu şekilde sauna gibi iyice çözülene kadar közle destekle sonra çalıştır termostat açıp devirdaim iyice tamamlanana kadar bekle.Gözün hararette olsun ani yükselirse termostat açmamış radyatör çözülmemiş olabilir.Radyatör suyunu azaltıp antifirizle destekleyip işlem sonlandırılır.

ismailozmen74, muhammed85 teşekkür etti.

radyatördeki su önemli değil motor bloğunun içindeki su önemli o su dondu ise don motor bloğunu patlatır... Motor bloğu patladı ise zaten yapacak bişey yok yok patlamadıysa hemen ısıt motor çalıştır suyu boşalt %25 su %75 antifriz koy motor da ısınasıya akdar çalış motor ısınınca hararet müşürü var o açar ve radyatördeki su ile devir daim yapmaya başlar motor bloğunada antifrizli su dolar işte ozaman korkacak bişey kalmaz

Hiç bir şey yapmazsan perşem günü hava dahada soğuyacak motor donmadıysa bile ozaman donar blok patlarsa motor revizyon masrafı gibi masraf çıkar belkide motor tamamen ölür

Bak bu gece -17 olacak diyor hava durumu şiddetli don uyarı mesajı geldi telefona kesinlikle motor bloğuna antirfirizli su gittiğinden emin ol...

Motoru ısıtmak için sıcak su kullan sıcak suyu motorun ve radyatörün üzerine yavaş yavaş dök çok sıcak olmasın

ismailozmen74 teşekkür etti.

Hortumu sıktırdım don ve sert değil yumsaktı
    Daha önce attıgım antifiriz donu çözmüş az kalmısmıs
    Ya Allah bismillah dedim çalıstırdım traktöru 15dk çalıstı sonrada 10 km yol yaptım şükürler olsun suan bi sıkıntı yok
    Zaten bi kerede çalıstı gövdeye falan baktım bi sıkıntı yok şimdilik

Ne kadar antifriz koydun

Alıntı ORION Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ne kadar antifriz koydun
    1litreye yakın

ORION teşekkür etti.

Alıntı KeyfeDeger Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1litreye yakın
    Yetmez en iyi ihtimalle -5 dereceye dayanıklıdır o su.... o kadarda değildirde.... hadi öyle diyelim.... motor blok ve radyatör toplam 10 litre su alıyorsa en az 5 litresi antifriz olsun boşalt alttaki o büyük hortumu çıkar suyu boşalt ordan sonra önce anti firiz doldur... sonra su doldur... sonra traktörü çalıştır bi dolaş traktör ısınsın sonra rahat bir şekilde yat

İlaçlama pulverizatörünün pompasına antifiriz koymayan varsa koysun...

muhammed85, The_Hoca teşekkür etti.

Ne kadar antifriz koydun
    Yetmez en iyi ihtimalle -5 dereceye dayanıklıdır o su.... o kadarda değildirde.... hadi öyle diyelim.... motor blok ve radyatör toplam 10 litre su alıyorsa en az 5 litresi antifriz olsun boşalt alttaki o büyük hortumu çıkar suyu boşalt ordan sonra önce anti firiz doldur... sonra su doldur... sonra traktörü çalıştır bi dolaş traktör ısınsın sonra rahat bir şekilde yat

İlaçlama pulverizatörünün pompasına antifiriz koymayan varsa koysun...
    Peki komple suyu boşaltmak için sadece elimle gösterdiğimm hortum yeterlimi
    Diğer boşaltma yerini bilmiyorum bulamadım
    Konu KeyfeDeger tarafından (08.Ocak.2019 Saat 17:19 ) değiştirilmiştir. Sebep: Düzeltme

darende44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Motor bloğunda vana var orayı aç yoksa ceketlerdeki kalan su gene sıkıntı yapar
    Radyatör de de vardır onuda açmanız lazım

Sen garaja soba yak güzelce ısıñsın zaten içınde eski antifiriz varsa karlamıştır bişe olmaz ısınınca suyu boşalt antifiriz doldur çalıştır..

yeter ya sonuna kadar boşalsn sonra montajını yap antifizi doldur radyatör ne kadar su alıyor bilmiyorum bilsem ne kadar antifiriz koyacağınıda söylerim ama dediğim gibi antifirizin fazlası zarar etmez doldur sonra traktörü ısınasıya akdar çalıştır yeter

Alıntı ersin26 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Motor bloğunda tahliye tapası yani vana onu aç blok donmamışsa su gelirse sıkıntı yok bas marşa gelmiyorsa donmuştur
    Tahliye tapası nerde tam olarak abi

Hortumu sıktırdım don ve sert değil yumsaktı
    Daha önce attıgım antifiriz donu çözmüş az kalmısmıs
    Ya Allah bismillah dedim çalıstırdım traktöru 15dk çalıstı sonrada 10 km yol yaptım şükürler olsun suan bi sıkıntı yok
    Zaten bi kerede çalıstı gövdeye falan baktım bi sıkıntı yok şimdilik
    Geçmiş olsun ucuz atlatmissin

ORION teşekkür etti.

ersin26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı KARADAŞ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tahliye tapası nerde tam olarak abi
    Bloğun sağına veya soluna bak sarı cıvata olur

Sayfa 2/3 BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu