Jx65c antifiriz atmayı umutmusum

Ben size bir şey demedim ki sadece boşu boşuna kafasına takmasın nasıl olsa çalıştırmış git sanayiye ölçtür dedim neden hareketlendiniz anlamadım neyse abinin sorun çözülmüş

• Beğen
Tepkiler: ORION
Depodaki su donmustu
Evet dün gece tekrar gittim 8litre kadar su boşalttım radyatördenn ve çoğu bloktan geldi 5-6litre antifiriz koydum gerisini suyla tamamladım sonra bi yarım saat çalıstırdım
Depodaki su tamamen doluydu çalıstırınca kapaktaki delikten fazlalık çıktı
Sonra sabah tekrar çalıstırdım 15dk

Motor blogu donmamis buyuk ihtimal donsa suyu bosaltamazdiniz
Yinede tedbiri elden birakmamak icin.motorunuzu 1 2 saat calistirin.motor iyice isinsin zorlayin biraz hararet ciksin ki iceride su kanallarinda herhangi bi catlak varsa yaga yada suya karistirma oluyormu onun icin yagi ve suyu kontrol edin. Herhangi bir sorun olacagini sanmiyorum tedbir amacli sonra iciniz kafaniz rahat olur

çok olsa blokdaki küçük tapayarı atardı hafif donda benim 70/56 da başıma geldi blokta ki kçük tapanın birini atmış dı iveko kamyonet servisinden çıkıntı bşöküp ttamirciye çaktırmıştım .Kelepire kapattık.

Blokdaki suyun tamamen doğduğunu düşünüyorsanız ve boşalmaniz gerekiyorsa sadece radyatör devirdaim kayışını sökün çalıştırın motoru blok erir 5dk da blok donup da mars bastığınızda zarar görecek tek yer devirdaim pompası radyatörü hortumları pürmüzle eritirsin yarım saate sonra koy antifirizi hallet buz sıcaklığa göre genişler eksi 5de donan buzun genişliği ile 15de donan buzun genişliği patlatma gücü aynı değil

• Beğen
Tepkiler: infazci42 ve ORION
Yetmez en iyi ihtimalle -5 dereceye dayanıklıdır o su.... o kadarda değildirde.... hadi öyle diyelim.... motor blok ve radyatör toplam 10 litre su alıyorsa en az 5 litresi antifriz olsun boşalt alttaki o büyük hortumu çıkar suyu boşalt ordan sonra önce anti firiz doldur... sonra su doldur... sonra traktörü çalıştır bi dolaş traktör ısınsın sonra rahat bir şekilde yat :)

İlaçlama pulverizatörünün pompasına antifiriz koymayan varsa koysun...
ilaç makinası pompasona nasıl antifriz koyuyoruz?

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin

Servisi aradım konustum bilek kalınlıgında siyah boru vardır dedi içi donmu bak
Bende baktım boru sert değil yumusak
2016model içinde antifiriz vardır bişey olmuycanı söyledi ama
2016 yilinda traktorlere ,yeni nesil organik antifriz koyuyorlar,Adi:AOT(organik asit teknoloji) organik antifiriz doğaya zarar vermiyor.Ömrü uzun oluyor.Kirmizi sari,turuncu renkli oluyorlar,bunlarinda çeşitleri var. Araştırınız .
Ayrica 5 yil ortalama ömrü var yada 3600 saat calisma suresinden hangisi once biiterse.Ben daha 950 saat kullanmisim.Azaltilmis toprak isleme sayesinde sanirim.Yenisi ile değiştirmek gerekiyor.
Bende Traktorumu 2016 yilinda yeni aldim.6 litre antifriz 6 litre saf su,yagnur suyu hazırladım ama koymadim.
Önce traktörü çalıştırdım bir müddet sonra radyatorden şırınga ile bir miktar sivi aldim.Buzdolabının -18 derece soğuk olan kisminda 1 gün beklettim ,baktigimda hala siviydi.
Bende değiştirmedik. Hala 2016 yili antifrizi var içininde. -7 ler görüldü buralarda .Ama kışı soguk -15 uzeri geçen bölgelerde 5 yilda uada 3600 saatte degistirilmeli.%50 orani

Maviler çevreye zararli ve zehirli ömrü 2 yildir.Bunlar birbirine karıştırilmıyor .

• Beğen
Tepkiler: Göktürk.