Jx65c antifiriz atmayı umutmusum - Sayfa 3
Sayfa 3/3 BirinciBirinci 123
45 sonuçtan 31 ile 45 arası gösteriliyor

Alıntı karga Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun ucuz atlatmissin
    Aynen öyle vallaha çok ucuz atlatmışsın... ya traktörde eskiden kalan antifiriz vardı daha 2016 mod olduğu için.... yada korunaklı biryerde idi blok çatlatsaydı traktör açısından büyük sıkıntıydı

aaysberkk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı KeyfeDeger Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Hortumu sıktırdım don ve sert değil yumsaktı
    Daha önce attıgım antifiriz donu çözmüş az kalmısmıs
    Ya Allah bismillah dedim çalıstırdım traktöru 15dk çalıstı sonrada 10 km yol yaptım şükürler olsun suan bi sıkıntı yok
    Zaten bi kerede çalıstı gövdeye falan baktım bi sıkıntı yok şimdilik
    yanlıs boruya bakıyorsun alttakı boruya bakacaksın radyoterın sol alt kosede beyaz plastık tıpa var altına bır legen koy su akıyorsa bosalt 10 lıtre su alması cıkar bosalttıgında 10 litreden az cıkarsa ıcerıde don mus buz kutlesı vardır
    motor blogu donduysa anlayamazsın tıpaları attırmaz hemen kolayınan
    buz olmus suyu radyotorun ıcınde mı gordunuz yoksa yedek depodakı sudamı gordunuz yedek depoda gorduysenız fazla korkmayın

Abi suyu neden boşaltacaksın git sanayiye ölçtür derecesi azsa antifiriz ekle boşuna atma içindeki antifirizi hiç bir sıkıntı olmaz

Alıntı rdvnbzgc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi suyu neden boşaltacaksın git sanayiye ölçtür derecesi azsa antifiriz ekle boşuna atma içindeki antifirizi hiç bir sıkıntı olmaz
    cope at demedık guzel kardesım kontrol ıcın bosaltıp olcturur bı kaba koyar baska yerlerde kullanılır traktorede yenısını koyar 5 6lıtre antıfırz aldımı tamam dır

The_Hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Motorda -20 C antifriz var.Kışa girmeden niye bakım yapmıyor sunuz.

Depodaki su donmustu
    Evet dün gece tekrar gittim 8litre kadar su boşalttım radyatördenn ve çoğu bloktan geldi 5-6litre antifiriz koydum gerisini suyla tamamladım sonra bi yarım saat çalıstırdım
    Depodaki su tamamen doluydu çalıstırınca kapaktaki delikten fazlalık çıktı
    Sonra sabah tekrar çalıstırdım 15dk

Alıntı The_Hoca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Motorda -20 C antifriz var.Kışa girmeden niye bakım yapmıyor sunuz.
    Sormayın kulagıma küpe oldu
    Yaptıgım uygulamalardan sonra bir sıkıntı çıkmaz inş

ORION teşekkür etti.

Alıntı rdvnbzgc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi konuyu okudunuz mu bilmiyorum ama radyatördeki su donmuş yazıyor orada "biz rastgele boşalt suyu" demedik eğer su donmuşsa derece yetersizdir.... üzerine çok az miktar antifiriz ilave edersen derece belkide yeterli gelmeyecek o yüzden suyu boşaltmak zorunda kalacaksın bu sebeple antifiriz ziyan olmaması için bir kere suyu çok boşaltıp bir kere çok antifiriz koymak mantıklı...

Bir kısım yorumlarda da bahara kadar elleme denmiş o günden sonraki günler soğuk dahada artacak blok patlamadıysa bile
    zaten don olan suyla daha hızla ve şiddetli donma evresine girip block patlaması söz konusu ben anlamıyorum bazen yorumları ...

Sormayın kulagıma küpe oldu
    Yaptıgım uygulamalardan sonra bir sıkıntı çıkmaz inş

Olmaz inşallah iyi yaptın sen

Batuhan7066 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Komple boşaltmaya gerek yok üstüne ekliyecektiniz çalıştırıp ısınsın o zaten 1 lt değil 2 3 kg alacaktı o zaman

infazci42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

3 veya 4 litre antifriz kat yeter radyatörde yer kalmazsa alttan kelepçeyi gevset tornavidayla azar azar boşalt bu kadar

Ben size bir şey demedim ki sadece boşu boşuna kafasına takmasın nasıl olsa çalıştırmış git sanayiye ölçtür dedim neden hareketlendiniz anlamadım neyse abinin sorun çözülmüş

ORION teşekkür etti.

Depodaki su donmustu
    Evet dün gece tekrar gittim 8litre kadar su boşalttım radyatördenn ve çoğu bloktan geldi 5-6litre antifiriz koydum gerisini suyla tamamladım sonra bi yarım saat çalıstırdım
    Depodaki su tamamen doluydu çalıstırınca kapaktaki delikten fazlalık çıktı
    Sonra sabah tekrar çalıstırdım 15dk
    Motor blogu donmamis buyuk ihtimal donsa suyu bosaltamazdiniz
    Yinede tedbiri elden birakmamak icin.motorunuzu 1 2 saat calistirin.motor iyice isinsin zorlayin biraz hararet ciksin ki iceride su kanallarinda herhangi bi catlak varsa yaga yada suya karistirma oluyormu onun icin yagi ve suyu kontrol edin. Herhangi bir sorun olacagini sanmiyorum tedbir amacli sonra iciniz kafaniz rahat olur

alcoskun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

çok olsa blokdaki küçük tapayarı atardı hafif donda benim 70/56 da başıma geldi blokta ki kçük tapanın birini atmış dı iveko kamyonet servisinden çıkıntı bşöküp ttamirciye çaktırmıştım .Kelepire kapattık.

Adamin motorunu eline mi verdirceksiniz,elleme dursun bahara kadar bide catlatma sonra 4 5 lira masraf acar

yusuf285s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Blokdaki suyun tamamen doğduğunu düşünüyorsanız ve boşalmaniz gerekiyorsa sadece radyatör devirdaim kayışını sökün çalıştırın motoru blok erir 5dk da blok donup da mars bastığınızda zarar görecek tek yer devirdaim pompası radyatörü hortumları pürmüzle eritirsin yarım saate sonra koy antifirizi hallet buz sıcaklığa göre genişler eksi 5de donan buzun genişliği ile 15de donan buzun genişliği patlatma gücü aynı değil

infazci42, ORION teşekkür etti.

Sayfa 3/3 BirinciBirinci 123