Karpuzun dekar maliyeti nedir?

İyi geceler. Bu sene bazı patates - soğan arkalarına Allâh izin verirse 2. Ürün olarak Mayıs başı gibi karpuz ekmeyi düşünüyorum. Çekirdek olarak ekmeyi düşünüyorum fide değil. Maliyet ne olur?

İyi geceler. Bu sene bazı patates - soğan arkalarına Allâh izin verirse 2. Ürün olarak Mayıs başı gibi karpuz ekmeyi düşünüyorum. Çekirdek olarak ekmeyi düşünüyorum fide değil. Maliyet ne olur?
Az önce ben böyle bi konu açmayı düşünüyodum benim maliyet busene 1800 2200 arası şuan ićin benimki aşılı fide en ucuz fide 2600 3250 arası

Hibrid almazsanız çok para tutmaz.Hibrid olup hesaplı olanlarda var.1000 lirayada illaki vardır ama 300-500 tlye rahat bulunur bence.Risk almak istemiyorsanız 500 gramlık ambalajlarda olanlardan alın.Güvenilir bir firmanın olduğu sürece sıkıntı yaşamazsınız.Ben bir ara sattım safa tarımındı.500 gramdı tenekeleri.Hiçte şikayet gelmedi.Şuan güncel fiyatını bilmiyorum ama 100 tl rahat alırsınız.1 gramında 15 adet civarı tohum olursa 500 gramında 7500 adet bitki yapar.1000 adeti 300-500 tl olan tohumlarada bakabilirsiniz.