Başak Neden Tutulmuyor ?

beyler komşum başak 2090s aldı ve benimde kullanma şansım oldu bende new holland td90 var başak benim çok hoşuma gitti tek sevmediğim özelliği direksiyondaki ileri-geri ve tavşan-kaplumbağa kolları çok kaba durmuş ve direksiyonu kendimize doğru çektiğimizde tavşan-kaplumbağa viteslere değiyo tek bunları sevmedim onların dışında bence traktör çok güzel sizce bu başak traktör neden tutulmuyor peki

• Beğen
Tepkiler: Cafer soylu
beyler komşum başak 2090s aldı ve benimde kullanma şansım oldu bende new holland td90 var başak benim çok hoşuma gitti tek sevmediğim özelliği direksiyondaki ileri-geri ve tavşan-kaplumbağa kolları çok kaba durmuş ve direksiyonu kendimize doğru çektiğimizde tavşan-kaplumbağa viteslere değiyo tek bunları sevmedim onların dışında bence traktör çok güzel sizce bu başak traktör neden tutulmuyor peki

Millet tümosan erkunt alıyor onların yerine.Herhalde parça servis fiyat bakımından tercih etmiyorlardık ben olsam bende almam erkunt alırım

Hocam alınır mı peki başak 50 veya 60 beygirlik tavsiye eder misiniz bildiğiniz kadarıyla yorum yapsanız bi

Red Power serisi olduğu gibi yurt dışına ihraç ediliyor, pariteden, dövizden dolayı iç piyasa gerçekten zor durumda kaldı.Özellikle Balkan ülkeleri talep iyi durumdadır, bizde keramet yok. :) Bizdeki işçilik maliyetleri 500 euro, Avrupa'da 1500 euro gibi diyebilirim.
Başak 2060 ve 2073S, 2090S alanlar oldu, servis ve parça sıkıntımız zaten yok.Bölgenizdeki servis durumunuz iyiyse alınır.Turbolu çiftçeker traktörün sezonluk yakıtı tek çeker atmosferik motordan bi tık fazladır, tork farkı var, iş kapasitesi de fazla olduğu için pek önemsemiyoruz.Sonalika motor düz pompa olduğu için yakıt seçmiyor, yakıt tüketimi de normal sayılır.

• Beğen
Tepkiler: abici

Red Power serisi olduğu gibi yurt dışına ihraç ediliyor, pariteden, dövizden dolayı iç piyasa gerçekten zor durumda kaldı.Özellikle Balkan ülkeleri talep iyi durumdadır, bizde keramet yok. :) Bizdeki işçilik maliyetleri 500 euro, Avrupa'da 1500 euro gibi diyebilirim.
Başak 2060 ve 2073S, 2090S alanlar oldu, servis ve parça sıkıntımız zaten yok.Bölgenizdeki servis durumunuz iyiyse alınır.Turbolu çiftçeker traktörün sezonluk yakıtı tek çeker atmosferik motordan bi tık fazladır, tork farkı var, iş kapasitesi de fazla olduğu için pek önemsemiyoruz.Sonalika motor düz pompa olduğu için yakıt seçmiyor, yakıt tüketimi de normal sayılır.
Red power serisi satışa çıktımı?

Eyvallah hocam Allah razı olsun

2 yildir hatay bölgesinde cok fazla tutuldu yalniz su aralar fiyatlar cok yüksek oldugundan satislari düştü biraz 20181012_171433.jpgFB_IMG_1513419822327.jpg

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca
Red Power serisinin hidrolik testleri ve Hatay'daki sıcak hava performans testleri uzun sürdü.Hidrolik konusunda iki firma varmışmışmış, hangisi sağlammışmışmış.
Malzeme standardı iyi olan sağlamdır.Bar basıncı 180 bar olduktan sonra sorun çıkarmaz.
Küçük sınıf 50-75 hp traktörde 50+25 lt/dk debili, açık sistem
Orta sınıf 80-100 hp traktörde 70+30 lt/dk debili, açık sistem
Büyük sınıf 100 hp 500 n.m. tork üzeri traktörde 110+40 lt/dk debili, kapalı sistem pompalara ihtiyaç var.Büyük sınıfta hidro motor kullanımı olduğu için hidro motorlar sabit debide sabit güç üretirler, buna ihtiyaç duyuluyor.
Sıcak hava performansı için dar gözlü kaput hava delikleri, geniş gözlü radyatör, motor ve şanzıman yağ soğutucu kullanılması gerekiyor.Klima peteğinin kabin üstünde kullanılması iyi olur.

Evet steyrlerde eski mercedes motor patentlidir.sık hararet yapar conta patlatır.başakta da aynı motor kullanılmıştır.bizim komşuya balya yapan başakta conta patlatmıştı ,sonra sanayi... Ama yeni carraro şanzımanlılarda sıkıntı yok.sadece 100ve 110luklar da elektronik arıza oluyormuş.60lık sonalika motor+carraro şanzıman,90 100 110 ise perkins+carraro . Yani erkuntla aynı alt yapıya sahip. Parça fiyatlarının erkunttan daha uygun olduğunu duymuştum.burada bu dediklerimden kullanan var ama daha yüksek saatlere ulaşmadı.