Perkins Motor Nedir

Perkins motor markası yani motoru kağıt üstünde planlayıp tasarlar. Tasarımı satar. Mesela erkunt ve hattat perkins motor parçalarını kendi üretiyor yurt dışına gönderip çalışır durumda geri alıyor. Kalite bu yüzden farklılık gösterebilir ama motor güç tork tork devri tork yedeği perkinse özel. Hattat T4090 daki perkins 4400 motorla massey 5430 daki 4400 motor kalitesi aynı değil. Perkins motor dayanaklı bakımı az güçlü olmasıyla burda çok tutuluyor. 50-120 beygir arasında bence en iyisi.

Perkins motor çok cefakar motordur. Landini mccormick Massey ferguson erkunt hattat bozok başak hars jcb tafe uzel gbi markalar perkinsi kullandı ve kullanıyor. Perkins in en iyisi ingiliz perkinstir. Power tk distribitörü perkinsin. Yakıt olarak diğer motorlardan az yakar cekiş olarak da süper. Motor ömrü olarak 10.000 saati devirir. Ben 19100 saat perkins landini kullandım suan elimdeki landini 11 bin saatte sorunsuz.

Motor işi şans işidir, diye niye derler.Blokta patlak çıkabilir, garantiden değişir.Kapak contasından yeşil antifriz kaçırabilir, conta değişir.Krank mili kırılabilir, değiştirilir.Kapak hava kaçırabilir, taşlanır, çatlarsa fırına verilir.Motor yağına su karışabilir, olağan şeylerdir, yeter ki parçası olsun, bilimum tamir edilir.

Perkins ingiliz prensibiyle üretilen motorlardır.ancak tedavülden kaldırılan motorlarun patentleri başka firmalara verilir ve perkins lisansıyla üretilmez.eğer bir firma motor dökümü kapak vs yaparsa bu parça ingiltereye gider ve orada toplanır.kontrol edilir sorun varsa düzeltilir düzelmezse çöp olur.new holland deutzlardaki gibi fabrika hatası çok azdır.

Mazot pompası ayarıyla düzeliyor.Ek güce ihtiyaç varsa traktör ağırlığı fazlaysa ve rakım yüksekse turbo takmak gerekir.
Teşekkür ederim hocam. Normal olarak Perkins 1103C-33 Euro 2 motor benim için 58 bg yeterli oluyor. Ancak boş traktör hafif bir rampada özellikle 4. Viteste dumanlama ve dolayısıyla çekiş düşüklüğü beni rahatsız ediyordu. Pompa ayarıyla düzeliyorsa benim için daha az masraflı kolay bir çözüm olacak.

Bildiğim kadarıyla ve tecrübeme dayanarak söylüyorum
Perkins emsallerinden tork olarak daha üstün düşük devirlerde yüksek güç verebiliyor
Motor ömrü olarak sisu ve deutz a kıyasla düşük olduğu söyleniyor ama bu söylenti
Perkins ülkemizde kullanılan en yaygın motordur ustası parçası boldur.

• Beğen
Tepkiler: OnurrrCa
Bildiğim kadarıyla ve tecrübeme dayanarak söylüyorum
Perkins emsallerinden tork olarak daha üstün düşük devirlerde yüksek güç verebiliyor
Motor ömrü olarak sisu ve deutz a kıyasla düşük olduğu söyleniyor ama bu söylenti
Perkins ülkemizde kullanılan en yaygın motordur ustası parçası boldur.
Aynn katılıyorum daha önce iveko motor kullandım. Suan perkins sisu marcus fiat motor kullanıyorum ama perkins hem cekiş hem yakıt olarak hem dayanıklılık olarak daha üstün geldi bana. Tecrubelerimle konusuyorum. İlk traktör leyland cok durmadı 135 aldık babam amcamlar (5 erkek kardes) uzun zaman perkins kullandılar sonra babam 165 le takas etti. Onuda ağır işlerde kullandılar yağ yakmaya başladı.l 1997 de landini 7860 aldık 19100 saat kullandık çok agır islerde kullandik 99 depreminde cok calısmıstı. 2004 te landini 8860 aldık suan 11000 saatte daha fren ayarı yapılmadı motor süper yag yakma yok. 8865 aldık 12000 saat kullandık. Mccormick tmax 115 i 9000 saat kullanıp landini 5h 100 le takas ettik. Çok perkins eskittik perkins teki cekiş ve yakıt tasarrufu iveko deutz sisu da yok
Sisu motorlu massey 4709 kullanıyoruz perkins başka

• Beğen
Tepkiler: Yyyggg
Aynn katılıyorum daha önce iveko motor kullandım. Suan perkins sisu marcus fiat motor kullanıyorum ama perkins hem cekiş hem yakıt olarak hem dayanıklılık olarak daha üstün geldi bana. Tecrubelerimle konusuyorum. İlk traktör leyland cok durmadı 135 aldık babam amcamlar (5 erkek kardes) uzun zaman perkins kullandılar sonra babam 165 le takas etti. Onuda ağır işlerde kullandılar yağ yakmaya başladı.l 1997 de landini 7860 aldık 19100 saat kullandık çok agır islerde kullandik 99 depreminde cok calısmıstı. 2004 te landini 8860 aldık suan 11000 saatte daha fren ayarı yapılmadı motor süper yag yakma yok. 8865 aldık 12000 saat kullandık. Mccormick tmax 115 i 9000 saat kullanıp landini 5h 100 le takas ettik. Çok perkins eskittik perkins teki cekiş ve yakıt tasarrufu iveko deutz sisu da yok
Sisu motorlu massey 4709 kullanıyoruz perkins başka

Sen perkins ten bahsettiğinden eminmisin