Mazot ta 20 kuruş zam - Sayfa 3
Sayfa 3/3 BirinciBirinci 123
36 sonuçtan 31 ile 36 arası gösteriliyor
    bgfarm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı dewrimdewrim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sen ciddimisin kardesim ya ulkende uretim yok tahil urunlerini ithal eden pozisyona gelmissin yol yapn ev yapan firmalara kaynaklar pesges cekiliyor senin ulkenin vergi gelirinin buyuk bir kismini akar yakittan alinan vergiler karsiliyor ama sen diyorsun ki dunyada yukseliyor akaryakit fiyatlari ve ben sana diyorum ki sen luks yatina adam mazotu 2 tl den alirken sen traktorune 6,5 tan alip koyuyorsun ciftci desteklenmiyor diyorum yine de bu fikirdeysen devam et guzel kardesim bakalim faizler bu sekilde devam ederken eskiden krediyle dondurdugunuz sistemi simdi nasil dondereceksiniz tercih sizin siz yine kendi geleceginize degil de adama oy verin bakalim daha nerelere gelecek turkiyede tarim ha bu arada bana bu fiyat artislari hic ama hic koymuyor ben cifticili hobi olarak yapiyorum aylik gelirim 8000 euro nun biraz uzerinde ben sizin hakkinizi savunmak adina bunlari soyledim ama yine sizler bilirsiniz
    Dostum bende akp ye karsiyim Ama yakit fiyatlari suan icin bence uygun suanda 6.80 civarinda olmasi gerekli Ben gecen hafta turkiyede geldim 5.60 tan aldim fiyatlar suan Dunya piyasasinin altinda yani Ama secimden sonra doviz artmasiyla beraber cok daha yuksek seviyelere gelecegini dusunuyorum

dewrimdewrim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı bgfarm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dostum bende akp ye karsiyim Ama yakit fiyatlari suan icin bence uygun suanda 6.80 civarinda olmasi gerekli Ben gecen hafta turkiyede geldim 5.60 tan aldim fiyatlar suan Dunya piyasasinin altinda yani Ama secimden sonra doviz artmasiyla beraber cok daha yuksek seviyelere gelecegini dusunuyorum
    Kardesim haklisin ama dunya piyasasinin cok altinda kazaniyoruz goz ardi ettigin ilk konu bu ikincisi ise su ben vatandasa bu fiyata satilmasina degil ciftciye bu fiyata satilmasina karsiyim simdi dusun vatandan 1.6 lt hacimli aracina mazot aliyor ciftci 4.0 lt hacimli traktorune aliyor ve cifti keyfine degil urettigiyle ulkeyi doyurmaya harciyor bu parayi hukumet kim olursa olsun ciftci mazotu ucuz almali

bgfarm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı dewrimdewrim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardesim haklisin ama dunya piyasasinin cok altinda kazaniyoruz goz ardi ettigin ilk konu bu ikincisi ise su ben vatandasa bu fiyata satilmasina degil ciftciye bu fiyata satilmasina karsiyim simdi dusun vatandan 1.6 lt hacimli aracina mazot aliyor ciftci 4.0 lt hacimli traktorune aliyor ve cifti keyfine degil urettigiyle ulkeyi doyurmaya harciyor bu parayi hukumet kim olursa olsun ciftci mazotu ucuz almali
    Simdi soyle soyleyim bulgaristan da asgari ucret 280 euro mazot 1.10 euro turkiyede asgari ucret 335 euro mazot 90 95 euro sent civarinda 2 konuda haklisin ciftci icin bisey yapmalari gerekiyor en azindan kdv istisnasi olabilir %18 sanirim o Zaman 5 tl civarinda olur

akrokral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı MUSTAFA361 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu dediğinizi her bayi yapabilir mi? Pompadan yada tankerden almak fark eder mi? İskonto ne şartlarda olabilir?
    bunu bayi değil ben yapıyorum. çalıştığım şirket toplu ve yüklü aldığı için ucuza alıyor bende artanı ucuz veriyorum...

çiftcigardo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bu formdaki herkesın senin kadar bilgisi vardır ama sen farklı frekansla bakıyorsun olaya o yüzden sana o yorumu yaptım yoksa herkes biliyor ürünün para etmediğini

dewrimdewrim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı çiftcigardo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu formdaki herkesın senin kadar bilgisi vardır ama sen farklı frekansla bakıyorsun olaya o yüzden sana o yorumu yaptım yoksa herkes biliyor ürünün para etmediğini
    Neden para etmiyir peki urun yada ciftcinin uretimi icin neden maaliyetler dusurulmuyor yada buna sebeb olabilcek guc kim

Sayfa 3/3 BirinciBirinci 123