ÜLKEMİZDE VE DÜNYADA YAKIN GELECEĞE AİT TARIM TAHMİNLERİM (G-)

Kendi adıma, kendi toprağımın kölesiyim.Onu sürüyorum,ekime hazırlıyorum,ekiyorum,bakımını yapıp hasat ediyorum.Böyle kölelikten onur duyuyorum.

Genel konuya yazdığın son ileti güzeldi.Kutluyorum.

Sevgili abim konu başlığına göre bu şekilde cevap verdim. Gelecekteki halimizden bahsediyorum. Araplar trakyada satılan toprakların yarısını elinde tutuyormuş. Gelecekte hesaplar isek hepsini alacak demek oluyor. Kendi toprağımızda işçi olarak çalışmaktan bahsediyorum. Bir örnek ile özetlersek, Bir akrabamın sattığı toprağı sattığı kişiden çeltik ekmek için kiraladım. Akrabam geçerken geldi bindi traktörüme bir iki gitti geldi ve dediği tek şey, sen sen ol sattığın tarlada çalışma dedi. Duygusu hiç iyi ddğil dedi ve dahasını hissini siz düşünün.

Sevgili abim konu başlığına göre bu şekilde cevap verdim. Gelecekteki halimizden bahsediyorum. Araplar trakyada satılan toprakların yarısını elinde tutuyormuş. Gelecekte hesaplar isek hepsini alacak demek oluyor. Kendi toprağımızda işçi olarak çalışmaktan bahsediyorum. Bir örnek ile özetlersek, Bir akrabamın sattığı toprağı sattığı kişiden çeltik ekmek için kiraladım. Akrabam geçerken geldi bindi traktörüme bir iki gitti geldi ve dediği tek şey, sen sen ol sattığın tarlada çalışma dedi. Duygusu hiç iyi ddğil dedi ve dahasını hissini siz düşünün.

Ben de yazlıktan bahseden iletinin altına gelince, 'adam geziyor,tarlalarını başkalarına işlettiriyor,gelip burada çiftçilikten dem vuruyor' diye mi düşündü acaba dedim.
Trakya işi çok su kaldırır.Çok boyutlu bir konu.Devletimiz tarafından izlendiği kanısındayım (tamamen kanı).

Adamların ağzında zaten bir kaç oldu duyuyorum global şirketlere tarımı yaptırmak istiyorlar stokçu gözü aç köylü lerden kurtulacaklar
O stokcu , aç gözlü , cefakar , vefakar köylülere kurban olsun onlar .
Vasıfsız , beceriksiz birileri bir masa başında bir sandalye işgal edince birşey sanıyorlar kendilerini .

IMG_8479.JPGIMG_8480.JPG

Dağılın, avrıpada lider konumdayız.

• Beğen
Tepkiler: Akifİnanç68