Zeynep Erkunt Armağan röportaj

Hani Erkunt'u büyütmek için satmıştı.[emoji4]
Röportajı tamamen okudum. İşin şaka yanını bir tarafa bırakmam gerekirse Zeynep Hanım yerden göğe kadar haklı. Ülkemizde tarım politikaları bakan değişene kadar sürüyor. Zeynep Hanım'ın dediği gibi 5, 10, 15 yıllık eylem planları yapılmalı ve uygulanmalıdır.
Sosyal medyada insan haklarını gözeten bir yapı mevcut illaki.
Mesela devletin veya milletin çıkarına ters düşen yazı ve aşırı düşündeler hemen sansasyon olup buna hem devlet yetkilileri hemde kamuoyu tepki verip gerekeni yerine getiriyorlar.
Peki soruyorum.
Çiftçinin sırtındaki en büyük yara olan ZİRAAT ODALARI'nın hakkında yazılan milyonlarca eleştiri ve boşuna toplanan milyarlarca tl'yi görüp neden sessiz SESSİZ oturuyorlar.
Ben söyleyeyim.
Ya hoşlarına gidiyor.
Yada ortaklar.
O yüzden;
çiftçinin kanını kanuni yolla emen,
Özel oda ve birlikleri yok edip çiftçiyi rahat ettirmeden önce,
Kimse çiftçiye yönelik eylem planlarından bahsetmesin.
Artık kimse yemiyor...... üzgünüm

Sosyal medyada insan haklarını gözeten bir yapı mevcut illaki.
Mesela devletin veya milletin çıkarına ters düşen yazı ve aşırı düşündeler hemen sansasyon olup buna hem devlet yetkilileri hemde kamuoyu tepki verip gerekeni yerine getiriyorlar.
Peki soruyorum.
Çiftçinin sırtındaki en büyük yara olan ZİRAAT ODALARI'nın hakkında yazılan milyonlarca eleştiri ve boşuna toplanan milyarlarca tl'yi görüp neden sessiz SESSİZ oturuyorlar.
Ben söyleyeyim.
Ya hoşlarına gidiyor.
Yada ortaklar.
O yüzden;
çiftçinin kanını kanuni yolla emen,
Özel oda ve birlikleri yok edip çiftçiyi rahat ettirmeden önce,
Kimse çiftçiye yönelik eylem planlarından bahsetmesin.
Artık kimse yemiyor...... üzgünüm

Biz koyun sürüsü gibi güdülmeye alıştırılıdık. O yüzden köklü değişim diye birşey beklemek çok saçma. Dün yediğini unutan insanlarız artık. Eğitimsizleştirildik onun yanında adamalar bizim balımızdan bir parmağını bize kavonozu kendine alıyor görüyor ve susuyoruz. Erkan tan abime yazmak lazım o ikna eder bizi mehteri ile.

Biz koyun sürüsü gibi güdülmeye alıştırılıdık. O yüzden köklü değişim diye birşey beklemek çok saçma. Dün yediğini unutan insanlarız artık. Eğitimsizleştirildik onun yanında adamalar bizim balımızdan bir parmağını bize kavonozu kendine alıyor görüyor ve susuyoruz. Erkan tan abime yazmak lazım o ikna eder bizi mehteri ile.
Yaw Allahın seversen bana erkan tan deme.

Motor üretimi konusunda yasal düzenleme lazım, sanayici olarak bu konuda yalnız kalıyor.
Avrupa tarım bütçesi 7 yıllık kalkınma planı var, Amerika'da ise 5 yıllık kalkınma planı var, çiftçi ne alacağını bildiği için yatırıma rahat karar verebiliyor.Bizde her yıl ayrı rakamlar açıklanıyor, ürün fazlasında ihracat haberleri duyabilsekte bir rahat etsek, ancak üretim böyle teşvik edilir, ves selam.

Tarımı ve tarım sanayisini kalkındıracak tek çare sabit faizli 10 yıllık ipoteksiz krediler verilmeli uzun vadeli krediler çiftçiyi ayakta tutacaktır her yıl mevsim ve ekonomi olarak birbirini tutmuyor ama bankalar her yıl aynı parayı geri ödemesini istiyor
Devlet yok genç çiftçi yok yüzde elli hibeli çiftlik her neyse anca yandaşı zengin eder tarım sektörüne can gelecekse oda çiftçinin cebinden çıkacak paraya bakar
Sen bana 100 tane inek versen ne olacak onun yerine 100 inek parasını 10 çiftçiye ver o para yerini bulur
Çiftçi para için çalışmasın para çiftçiye çalışsın

köyüne dönene 300 koyun-1 depo mazotun yarısı benden dedi reis hani nerde hep kandırmaca bu gün biri 18 ay vadeli yem kredisi almış 100bin geri ödemesi 162 bin tl bumudur çifçiye adalet bumudur kalkındırma bumudur parti yazıklar olsun
Bende bugün denizbanka gittim 5 aylik kredi almak icin ama en az iki yillk verebiliriz dedi 25 bine 38 bin hesap cikardilar

Bizim halimizi Erkunttan başka diyen olmamış. Bravo Zeynep hanıma. Ziraat odaları , Birlik başkanları vb birçok bizi savunması gereken insandan bile güzel konuşmuş. Aynı hareketleri diğer firmalardanda bekliyoruz. Mesela mavi traktörler üreten firma , mesela konya da kurulu olan firma bunların farkında değil mi?

• Beğen
Tepkiler: FEBRUCCİNİ
Zeynep Hanım gerçekten çiftçinin ve çiftçiler ile doğrudan bağlantılı sektörlerin içinde bulunduğu durumu çok güzel açıklamış. Bu bilinçsiz ve vizyonsuz tarım politikaları ile hiçbir yere gelinemeyeceği aşikar. Ama ne yazık ki çiftçiyi dinleyen yok. Hiç olmazsa bu sektörden birkaç firma daha çıkıp böyle konuşsa da belki o zaman ortada bulunduğumuz durumu anlarlar.

Tarımı ve tarım sanayisini kalkındıracak tek çare sabit faizli 10 yıllık ipoteksiz krediler verilmeli uzun vadeli krediler çiftçiyi ayakta tutacaktır her yıl mevsim ve ekonomi olarak birbirini tutmuyor ama bankalar her yıl aynı parayı geri ödemesini istiyor
Devlet yok genç çiftçi yok yüzde elli hibeli çiftlik her neyse anca yandaşı zengin eder tarım sektörüne can gelecekse oda çiftçinin cebinden çıkacak paraya bakar
Sen bana 100 tane inek versen ne olacak onun yerine 100 inek parasını 10 çiftçiye ver o para yerini bulur
Çiftçi para için çalışmasın para çiftçiye çalışsın
Çok haklısınız. Bakanın açıklamasına göre sözde faizler düştü ama bankalar kredi vermemek için işi yokuşa sürüyor

adamlar ülke de ne yi bitirmediler ki tarım kaldı...her şey bitti..harç bitti yapı paydos..elin çinlisi bizden daha büyük havaalanı yaptılar 12 milyar dolar harcadılar biz daha küçük havaalanına 35 milyar dolar..kimin cebine girdi bu paralar..mazot gübre aldı başını gitti..kim eker daha tarlasını ..ama herşey güllük gülüstanlık..60 binlik traktör 140 bin oldu...kim alacak daha..iç savaş çıkacakmış.şimdi de yeni darbe yapılacakmış..ülkenin geldiği hale bak ..konuşulması bile korkunç söylemlere bakın..hangi firma ülke de yatırım yapacak..ülke de iktidar değişmezse sıkıntı büyük..