Dik Rotovatör Tavsiyesi..

Aynı traktörde L tipi bıçaklı Türkay 2100, Yine L tipi bıçaklı Hisarlar Alabora 205 de kullandım ama edindiğim tecrübeme göre Hisarlar, Türkay'a nazaran bi tık daha traktöre az yükleniyor oldu.
Hisarlar'ıda araştır derim ben..

Aynı traktörde L tipi bıçaklı Türkay 2100, Yine L tipi bıçaklı Hisarlar Alabora 205 de kullandım ama edindiğim tecrübeme göre Hisarlar, Türkay'a nazaran bi tık daha traktöre az yükleniyor oldu.
Hisarlar'ıda araştır derim ben..

L tipi değilde C tipi daha az koyar motora ve taban taşı olayında C tipi bıçak daha iyimser.C tipi bıçakta buçuklu motorda buçuk farkının olacağını iddaa ediyorlar

• Beğen
Tepkiler: üsame
Biz geçen yıl alpego aldık. Baştan aşağı isveç çeliği olduğunu söylediler bize. İtalyan malı ve dik rotovatörü dünyada ilk üreten firmaymış bu adamlar. Bıçaklarına ömür boyu garanti veriyorlar. Ama sana tavsiyem bütçe el verirse pöttinger alman. Nedeni ise makinenin tamamının ömür boyu garantili olması (3 metresi için 14.000€ fiyat vermişlerdi 10 ay önce). Eğer traktörünüzün hidrolikleri güçlüyse en az 6 tonda ağırlığı varsa askı aparatlısını alırsanız mibzerle kombin yaparak uyumlu verimli bi şekilde kullanabilirsiniz. Bu arada toscano dıştan nasıl gaspardonun kopyasıysa matrisinde dışı %100 alpego kopyası.

Biz geçen yıl alpego aldık. Baştan aşağı isveç çeliği olduğunu söylediler bize. İtalyan malı ve dik rotovatörü dünyada ilk üreten firmaymış bu adamlar. Bıçaklarına ömür boyu garanti veriyorlar. Ama sana tavsiyem bütçe el verirse pöttinger alman. Nedeni ise makinenin tamamının ömür boyu garantili olması (3 metresi için 14.000€ fiyat vermişlerdi 10 ay önce). Eğer traktörünüzün hidrolikleri güçlüyse en az 6 tonda ağırlığı varsa askı aparatlısını alırsanız mibzerle kombin yaparak uyumlu verimli bi şekilde kullanabilirsiniz. Bu arada toscano dıştan nasıl gaspardonun kopyasıysa matrisinde dışı %100 alpego kopyası.
Tavsiyeniz için teşekkür ederim ama o kadar yukarıya cıkamam.

İthal alınacaksa Gaspardo da tercih edilebilir Alpego ya göre ucuz olacağını düşünüyorum. Biz toscano yatay freeze aldık 2009 dan bu yana 3 kere dişli kutusu 2 kere sanırsam freeze mili kesti. Kaliteli olduğunu söylemek çok güç. Sonra dediler traktöre küçük geliyor o yüzden arıza veriyor bir sürü şey.
Ama dik freeze den sakın vazgeçmeyin taşlı ve çamur ortamda olsun yatay freezeye göre daha az yorar motoru.

Kuhn HRB serisi Dik Rotovatör üzerindeki bıçak aşınması.

kuhn-hrb-302d-dik-rotovator-1.jpeg
Kuhn HRB serisi dik rotovatör bıçağı
kuhn-hrb-302d-dik-rotovator.jpeg
Kuhn HRB serisi dik rotovatör