Çerezlik siyah çin çekirdeği hak.

Selamlar herkese forumda elbistanlı biri varmı acaba geçen hafta elbistandan bi şirket yetkilisi geldi sözleşmeli çin çekirdeği ektirmek istiyor bizim bölge yıllardır beyaz ektiği için siyah çekirdek işi macera gibi geliyor,çinden hibrit tohum getiriyorlarmış fiyatıda biraz pahalı elbistanlı biri varsa yardımcı olabilir diye düşündüm

Bende çinden birkaç bu çerezlik ve tohumluk işi yapan kişilerle bağlantı kurdum en iyi çeşit 601 361 ve 363 çeşitleriymiş.Bir akrabamızda çekirdek tüccarı ona söyledim 363 den getirecek önümüzdeki aya.peymanı aradım onların kara şimşek adlı ürünleri var onun adını sordum söylemediler.Böyle fabrikalar da var işte dedim iç piyasadan almayacakmısınız? biz hangi çeşitse ekelim bizden alın yok yurtdışından alacaklarmış.Peymandan bir krş'luk mal almam artık.Tadım da tanıdık biri var eğer tadımda satışa başlarsa bu çekirdeğin piyasası daha da çoğalır.Bence çoğalsında beyazdan hem iş gücü az hem daha lezzetli.Keşke tohumda yerli olsa.

• Beğen
Tepkiler: eminyarkin
Yani artıl kuruyemişçilerde beyaz çekirdek nerdeyse hiç satılmıyor boş yerde beyaz etmenin de bir manası yok piyasa bu seneki üretimler yeterince doymuş durumda. Bize yeni ürünler lazım bence bu dakota işinde birilerinin bi engeli varmış gibi yoksa üretilmeyecek bişi değil bu durumu çok iyi araştirmamız lazım. Herkese iyi geceler allah yar ve yardımcımız olsun işimiz git gide iyice zorlaşıyor