2019 yılı için Çeltik tohumu tercihi

bilgim dahilinde abi CL31 olgunluk süresi lunadan 1 hafta kadar uzun tane ağırlığı 23-24.5 gr arası randıman 65-68 arası pirinç osmancığa benziyor fakat pilavı konusundan pek iyi şeyler duymuyorum yeni merak herkes saldırıyor üzerine luna içinde aynı şeyleri söylemişlerdi pilavı olmuyor güzel değil gibisinden ama luna piyasanın sahibi oldu o yüzden cl31-33 için konuşmak erken gibi duruyor. Fakat onun patentini alan bir firma yok ülkemizde arkasında duracak bir firma da bulamazsın.

Eyvallah, teşekkür ederiz

alba tekcanın yeni çeşidi ronaldonun geliştirilmişi göbek beyazı olmayanı geçen sene denemelik ektim 900 kilo 24.5 tane 62 randuman

Tekcan tohumculuk web sitesine göre özellikleri aşağıdaki gibi. Kağıt üzerindeki değerleri yakalamışsınız. Kaç dönüme ektiniz? Piyasada satışı nasıl? Fiyat ne verdiler?

TESCİL:Türkiye'de 2017 yılında üretim izni almıştır.

MORFOLOJİK ÖZELLİKLERİ:Bitki boyu 75-85 cm civarındadır.Salam sapı ve kısa boyu sayesinde yatmaya çok dayanıklıdır.

DANE ÖZELLİKLERİ:Danesi sarı renkli ve uzundur.Pirinç bin dane ağırlığı 24-26 gramdır.Pirinç randımanı %60-65'dir.

TARIMSAL ÖZELLİKLERİ:Olgunlaşma süresi 135-145 gün civarındadır. Yanıklık hastalığına karşı yüksek töleranslıdır. Serpme ekimde 20-22 kg tohum kullanılmalıdır.

VERİM DURUMU: Kısa boylu ve yatmaya dayanıklı olduğu için yüksek miktarda azot uygulayıp çok yüksek verim alınabilir. Dekara 900-1150kg verim potansiyeline sahiptir.

Tekcan tohumculuk web sitesine göre özellikleri aşağıdaki gibi. Kağıt üzerindeki değerleri yakalamışsınız. Kaç dönüme ektiniz? Piyasada satışı nasıl? Fiyat ne verdiler?

TESCİL:Türkiye'de 2017 yılında üretim izni almıştır.

MORFOLOJİK ÖZELLİKLERİ:Bitki boyu 75-85 cm civarındadır.Salam sapı ve kısa boyu sayesinde yatmaya çok dayanıklıdır.

DANE ÖZELLİKLERİ:Danesi sarı renkli ve uzundur.Pirinç bin dane ağırlığı 24-26 gramdır.Pirinç randımanı %60-65'dir.

TARIMSAL ÖZELLİKLERİ:Olgunlaşma süresi 135-145 gün civarındadır. Yanıklık hastalığına karşı yüksek töleranslıdır. Serpme ekimde 20-22 kg tohum kullanılmalıdır.

VERİM DURUMU: Kısa boylu ve yatmaya dayanıklı olduğu için yüksek miktarda azot uygulayıp çok yüksek verim alınabilir. Dekara 900-1150kg verim potansiyeline sahiptir.

20 dekar denemelik ekmiştim fabrikaya numune göturdüm yatkın dedim hiç ayıramadıo yatkın fiyatını verdi o zaman fiyatlar 3000 civarıydı aynu fiyatı verdiler bu sene yarısını bundan yarısını cl 31 33 ekicem