YETISTIRMESI KARLI ISLER

Kurufasulye yetistirmek karli bir is mi yetistiren varmi
Hakkını vererek yaptığın işten zarar etmezsin bence sulu tarımda en fazla kar etmezsin
Havalı mibzer ile düzgün Ekim, güzel ara çapa, ot mücadelesi iyi yapılmış ve fungusal hastalık bulaşmamış bir fasulye tarlası yüzünü güldürür
Karamsarlığa kapılarak bir iş yapmamak nasılsa öleceğim diyip intar etmeye benzer

• Beğen
Tepkiler: ismailozmen74
Ben her yıl kurufasulye ekiyorum ama ben kuru satmam genelde. Bizim burada böyle tam yeşili sararırken satılır alanlar alıp içini çıkarıp iç fasulye olarak pişirir yani iç bakla gibi düşünün öyle satarım ben hep. Bu sene 3-4 dönüm kadar vardı 2 ton satmışızdır aslında daha çok olurdu da ilgilenemedik kurudu tam çiçeklenirken sonrada bi hastalık geldi verimler azdı bu yıl çok para yaptı kilosunu 8-9-10 dan filan satıldı. Kurusunu da 12-13 ten filan satmış annem 200-250 kilo filan da kurusu vardır. Biz kârını çok seviyoruz fasulyenin.
Ayrıca susam da ekerim her yıl 1 ton filan susam çıkar her yıl. 12-15 lira arasında satıyorum.
Kimyona da başladım o da çok hoşuma gitti 55-60 kilo verdi geçen yıl zahireciye hasattan baya sonra kışa doğru 22 tl den verdim, o da güzel baya.