Ryegrass otu bereketi

Bu yıl ilk defa ektiğim ryegrass otunu havalarını biçmeye başladım. Ben bi yandan biçip hayranlarıma yeşil ot yediriyorum. Bi yandan biçtiğim yerler büyüyor. 20190124_171106.jpg20190124_171104.jpg20190124_171111.jpg20190124_171053.jpg

Bereketli olsun
Bende ekim 7 de ektim 20 dnm kadar inekleri salariz otlatiriz diye ahira bitisik yer
Yil yağış gidiyor camur salamadik otlatamadik inek
Koyunlari saldık koyun yine fazla zarari olmuyor yeni kuzulamislardi iyi denk geldi
Bahara marttan sonra anca inek salariz biz tava gelir
Teşekkürler. Bizim burda da yağış çok fazla. Benimde ahırın dibinde biçip veriyorum.

Bereketli olsun
Bende ekim 7 de ektim 20 dnm kadar inekleri salariz otlatiriz diye ahira bitisik yer
Yil yağış gidiyor camur salamadik otlatamadik inek
Koyunlari saldık koyun yine fazla zarari olmuyor yeni kuzulamislardi iyi denk geldi
Bahara marttan sonra anca inek salariz biz tava gelir
Tamburla biçip verebilirsin abi. Biraz iz yapar ama çok faydası olur

• Beğen
Tepkiler: ismail_17
Tamburla biçip verebilirsin abi. Biraz iz yapar ama çok faydası olur
Doğru dedin Ahmet
Hem koyun hemde inek var bizde
Inekler için ektim ama önce nasip koyunlarinmis
Koyunlar yeni kuzulamisti aksamdan akşama 1 saat otlatiyor babam cok iyi oluyor doyuyor koyunlar mera var ve arpa buğdayda ekili yakinlarda ama hiç biri reygras gibi gelişmedi
Koyun olmasa dediğin gibi bicip verecektim ineklere ot silaj makineside var bende onuda deneyebilirdim günlük biçip yada yem karmaya karıştırirdim
Kuru ot çok var elimde şimdi yesil yerse inekler birdaha kuru otu begenmez ler
Kışın kuru otu bitirelimde havalar isininca yeşil yediririm
Ama ne olursa olsun cok güzel büyüyor reygras otu ben ilk defa ektim bu kadar tahmin etmemistim

Doğru dedin Ahmet
Hem koyun hemde inek var bizde
Inekler için ektim ama önce nasip koyunlarinmis
Koyunlar yeni kuzulamisti aksamdan akşama 1 saat otlatiyor babam cok iyi oluyor doyuyor koyunlar mera var ve arpa buğdayda ekili yakinlarda ama hiç biri reygras gibi gelişmedi
Koyun olmasa dediğin gibi bicip verecektim ineklere ot silaj makineside var bende onuda deneyebilirdim günlük biçip yada yem karmaya karıştırirdim
Kuru ot çok var elimde şimdi yesil yerse inekler birdaha kuru otu begenmez ler
Kışın kuru otu bitirelimde havalar isininca yeşil yediririm
Ama ne olursa olsun cok güzel büyüyor reygras otu ben ilk defa ektim bu kadar tahmin etmemistim
Abi ben ot silaj ile yaptım. Henüz taze olduğundan cacık gibi oluyor. O kartardığı zaman veya şimdi yem karmaya atacaksan olur

• Beğen
Tepkiler: ismail_17
Abi ben ot silaj ile yaptım. Henüz taze olduğundan cacık gibi oluyor. O kartardığı zaman veya şimdi yem karmaya atacaksan olur
Sanırım sizin ot silaj makinesi dikili olarak biçiyor. Önce tamburluyla biçip, biraz sorduktan sonra yerden biçilmişi alan bi ot silaj makinesiyle yapsanız verimli olurdu. Tabi makine ekipman da hep maddiyat işi. Allah kolaylık versin

Sanırım sizin ot silaj makinesi dikili olarak biçiyor. Önce tamburluyla biçip, biraz sorduktan sonra yerden biçilmişi alan bi ot silaj makinesiyle yapsanız verimli olurdu. Tabi makine ekipman da hep maddiyat işi. Allah kolaylık versin
Aynen. Ben koşum kollu makine bulmuştum emanet. Hem kullanması zor geldi hem randıman vermedi. Tamburla biçip kasaya dirgenle atıp evde tablaya atmak daha kolay geldi.

• Beğen
Tepkiler: Serdar17