Kuş yemi Darı

Ilk önce 600-700 gram diyor sonra babama sordum 4-5 kg mişmişşş bu ne büyük yanılti bu kadar büyük yaniltisi olanın sözü doğru olamaz O yüzden önceden de okudum onu geçersiz benim için. Bilgisi olan abiler yazarsa sevinirim

unuttuğu bişey için adamı yalancılıkla sözüne güvenilmemekle suçlamak nasıl bi kafa ya. İnsanlar vaktinden ayırıp buraya girip bişeyler yazıyor bilgi vermek faydalı olmak için, karşılığındada para filan almıyolar. Bunu dediğin adam gelse görse üzülür yazıktır yani

Yalancılık olmasa bile 700 gram ile 4-5 kg yani büyük orantisizlik ayrıca buraya kendince olan bilgisini herkes paylaşıyor bende bildiğim seyi yazıyorum bazı arkadaşlara nedir yani doğru bulduğunu alırsın bulmadığını bırakırsın bende böyle bir yanılgıyı doğru bulmuyorum senden icazet almak nasil bir kafa acaba ?

Yalancılık olmasa bile 700 gram ile 4-5 kg yani büyük orantisizlik ayrıca buraya kendince olan bilgisini herkes paylaşıyor bende bildiğim seyi yazıyorum bazı arkadaşlara nedir yani doğru bulduğunu alırsın bulmadığını bırakırsın bende böyle bir yanılgıyı doğru bulmuyorum senden icazet almak nasil bir kafa acaba ?
Şöyledir o ota biçmek için 5kg taneye biçmek için 1kg dir bu kilo işi birazda tarlanın togum yatağına bağlı togum yatağı tezekli ise 1kg yerine 2kg da atilabilir çok küçük togumlar olduğundan tezekli yerde yarışı çıkamaz

Evet ağabey haklisin be zaten danelik diye belirttim ota biçimle şeklini sormadım ki . Ben danelik ekecem Inslalh yani büyük çapta kuş besleyen yakından tanıdığım eş dost var tavsiye ettiler sadece u kaç kg dönüme atılır gübre hangi cins kaç kg atılır çapasi var mı sulaması var mı vsvs

Evet ağabey haklisin be zaten danelik diye belirttim ota biçimle şeklini sormadım ki . Ben danelik ekecem Inslalh yani büyük çapta kuş besleyen yakından tanıdığım eş dost var tavsiye ettiler sadece u kaç kg dönüme atılır gübre hangi cins kaç kg atılır çapasi var mı sulaması var mı vsvs

Satabilirsen çok karlı bir urun çapası yok ot çıkarsa ilacı var gübre ihtiyaci çok az fala gübrede yatıyor 20kg taban gübresi yeterli bidaha üst gubre atma sulama işi 2veya 3 su verirsen yüksek verim alırsın

https://www.trakkulup.net/showthread.php/88575-dari-kus-yemi-olan bu linkteki sarı tarlası benim fotoğraf lara bak çapalanamaz iğne atsan yere düşmez
Karga arkadaşım. Bereketli olsun.
Güvendiğim bir eski çalışma gereği sonuçu.
Darı ya tarim sigortasi yaptirin derim.Bence.
Zaten yari parasini devlet ödüyor.
Esasen danelik eken arkadaşınız için de önemli
20190125_194147.jpg

Şuana kadar hırsızlık çoğalır ve padişahlar arasında kavga çıkar kısmı doğru turp ve maduro gibi.. bizi ilgilendiren kısmı buğday çok arpa az olur onu sezonda gorecegiz
Aslinda bu yazilanlar.Tam olarak ayin şubatın 7 den sonrayi- ocak 2020 kadar kismi kapsiyor.
Bu yüzden buğday değilde ARPA nin az olmasi ,DARI yi afet basmasi neden olabilir kismi bizi ilgilendiriyor...Bence arpa fazla beslenmemeli.Tarim sigortasi yapilmali.Mantari ilaçlar 2-3 defa uygulanmali...
Bence ;Darida erken ekilmeli erken biçilmeli