Otomatik dümenleme
6 sonuçtan 1 ile 6 arası gösteriliyor

Otomatik dümenleme

otomatik dümenleme(GPS) sistemlerinin fiyatı hakkında bilgisi olan var mı?

Alıntı doktorsihirbaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    otomatik dümenleme(GPS) sistemlerinin fiyatı hakkında bilgisi olan var mı?
    Evren kardeşim, firmaya ve hassaslık derecesine göre fiyatlar değişkenlik gösteriyor diye biliyorum. Eğer direksiyondan otomatik dümenleme olsun ve hassasiyeti 1-2 cm civarı olsun dersen yaklaşık 90-100 bin TL civarı olmalı. Geçen yıl 70-75 bin TL gibiydi. Ürünler ithal olduğu için artan döviz kuruna bağlı fiyatlar artmıştır.
    Geçen yıl mayıs ayında 20-25 cm hassasiyette Topcon Marka manuel dümenleme 1.700-1.800 Euro civarıydı.

Sen hangi marka, ne kadar hassas bir model düşünüyorsun? Daha çok hangi işlerde kullanmak istiyorsun?

Alıntı wallace22 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evren kardeşim, firmaya ve hassaslık derecesine göre fiyatlar değişkenlik gösteriyor diye biliyorum. Eğer direksiyondan otomatik dümenleme olsun ve hassasiyeti 1-2 cm civarı olsun dersen yaklaşık 90-100 bin TL civarı olmalı. Geçen yıl 70-75 bin TL gibiydi. Ürünler ithal olduğu için artan döviz kuruna bağlı fiyatlar artmıştır.
    Geçen yıl mayıs ayında 20-25 cm hassasiyette Topcon Marka manuel dümenleme 1.700-1.800 Euro civarıydı.

Sen hangi marka, ne kadar hassas bir model düşünüyorsun? Daha çok hangi işlerde kullanmak istiyorsun?
    Şuan için öncelik olarak şu firma olsun diyemiyorum yeni yeni araştırıyorum. Bizim bölgeye toplulaştırma geliyor arazi haritası oluşturuldu puanlar verildi ilk itirazlar yapıldı. Toplulaştırma olduktan sonda Aysan tırmık tiller diskli tırmık gibi işlerde kullanmak için istiyordum. Manuel dümenlemede sistem direksiyona müdahale etmeden ekrandan mı gösteriyor?

Alıntı doktorsihirbaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şuan için öncelik olarak şu firma olsun diyemiyorum yeni yeni araştırıyorum. Bizim bölgeye toplulaştırma geliyor arazi haritası oluşturuldu puanlar verildi ilk itirazlar yapıldı. Toplulaştırma olduktan sonda Aysan tırmık tiller diskli tırmık gibi işlerde kullanmak için istiyordum. Manuel dümenlemede sistem direksiyona müdahale etmeden ekrandan mı gösteriyor?
    Toplulaştırma sonrası büyüyen ve şeklen daha iyi bir hale gelecek olan parsellerde bu araçları kullanmak mutlaka fayda ve kar sağlayacaktır.

İş genişliğini sisteme girdikten sonra ekran yardımıyla sağ ve ya sola yönlendiriyor diye biliyorum.

Daha detaylı ve uygulamayı bilgi almak istersen şunu önerebilirim. Topcon marka lazerli tesviye alıcıları da var. Topcon markasını satan ve servis işlerini yapan Ankara merkezli Paksoyteknik firması Lazerli tesviye bakımı için Şubat ayında Edirne İpsala' ya geliyordu. Belki bu yıl yine gelirler. İstersen iletişime geçip önümüzdeki ay İpsala' ya gelip gelmeyeceklerini öğrenebilirsin. 2014 yılında İpsala' ya geldiklerinde hem lazerli tesviye alıcılarının bakımlarını yapıp hem de dümenleme ile ilgili de tanıtım yapmışlardı.

mahmutünaldı teşekkür etti.

Dümenleme ile ilgili araştırmalar ne durumda kardeşim? Var mı gelişme?

mahmutünaldı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı wallace22 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dümenleme ile ilgili araştırmalar ne durumda kardeşim? Var mı gelişme?
    Facebook adresinizden takip edebilirsiniz topcon firması gayet güzel başarılı bu konuda Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  20190209_021935.jpg
Görüntüleme: 13
Büyüklüğü:  54.4 KB (Kilobyte)