Hollanda Çiftlik Kuracak İddiası

Arkadaşlar çiftçi tv de sabah denk geldim
Birçok çiftçi mesaj atıyordu hollandalı yatırımcılar Türkiye nin çeşitli bölgerine et açığını kapatmak için 5 bin başlık besi çiftlikleri kuracakmış kulağınıza geldi mi böyle birşey internette bununla ilgili bir makale bulamadım dedikodu olabilir mi

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
Arkadaşlar çiftçi tv de sabah denk geldim
Birçok çiftçi mesaj atıyordu hollandalı yatırımcılar Türkiye nin çeşitli bölgerine et açığını kapatmak için 5 bin başlık besi çiftlikleri kuracakmış kulağınıza geldi mi böyle birşey internette bununla ilgili bir makale bulamadım dedikodu olabilir mi

Detayını aşağıdaki linkte görebilirsin.

https://www.tarimdanhaber.com/haber...ren-hayvanciligi-yabanci-sirketler-kurtaracak

• Beğen
Tepkiler: CELAL KARABULUT
HOLLANDALI ŞİRKET, 5 BİN BAŞLIK ÇİFTLİK KURUYOR
Hollandalı Heemskerk Şirketi, Türkiye'de hayvancılığa el attı. Şirket sahibi Cors Den Engelsen Heemskerk, “Şirketi İzmir'e konumlandırmak, en az 5 bin başlık çiftlik zinciri kurmak, piyasanın ihtiyacını karşılamak Türkiye'de hayvan ithalatını azaltmak hatta ihraç edebilir hale getirmek yönünde hedeflerimiz var" dedi.

• Beğen
Tepkiler: Laser master

HOLLANDALI ŞİRKET, 5 BİN BAŞLIK ÇİFTLİK KURUYOR
Hollandalı Heemskerk Şirketi, Türkiye'de hayvancılığa el attı. Şirket sahibi Cors Den Engelsen Heemskerk, “Şirketi İzmir'e konumlandırmak, en az 5 bin başlık çiftlik zinciri kurmak, piyasanın ihtiyacını karşılamak Türkiye'de hayvan ithalatını azaltmak hatta ihraç edebilir hale getirmek yönünde hedeflerimiz var" dedi.

Ne kadar iyi niyetliler bizi düşünüyorlar tabi yersek

Adamların ekipman sorunu yok büyük ihtimalle tarla icarlayıp 5 10 yıllık kendi kaba ve kesif yemlerini çıkarırlar dışarıdan pek birşey almazlar hatta sütlerini dâhi işleyip kendi markalarıyla satarlar adamlar aptal değildir zaten küçük çiftçiler her geçen gün azalmakta zamanla tarlalarıda satın aldılarmı daha sırtları yere gelmez bağımsızlıklarını ilan ederler böyle olmamalı İnşallah olmaz