Vanvey hakkında

İkilemeyi yaptıktan sonra yerinde diken veya herhangi bir otlanma olmuyor 20180624_191531.jpg

• Beğen
Tepkiler: Murat Çiftci
84 model bu eskişehir ankara konya çiftçisi daha çok bilir
İkilemede mükemmel 3-4 parmak batır kekreyi bile söküp alıyo
Bölgede önceden çok yaygındı, ama gelişen teknoloji ile sadece görsel malzeme haline geldi.
1984 değildir bu, mazisi 1950 lere dayanır bir coğunun markası massey harris tir, alles chalmes tir, yani o yıllırın hidrolik sistemi olmayan traktörleri için yapılmış ekipmandır. Evet kullanımının zevkli olduğunu duydum, ama kullanılırken hiç görmedim.

• Beğen
Tepkiler: Murat Çiftci
Bölgede önceden çok yaygındı, ama gelişen teknoloji ile sadece görsel malzeme haline geldi.
1984 değildir bu, mazisi 1950 lere dayanır bir coğunun markası massey harris tir, alles chalmes tir, yani o yıllırın hidrolik sistemi olmayan traktörleri için yapılmış ekipmandır. Evet kullanımının zevkli olduğunu duydum, ama kullanılırken hiç görmedim.

Bu 84 model çifteler yapımı daha eskisi de vardı o tabi yıllara yenik düştü avrupa yapımı diskleri küçük
Güzel makina bunun üstüne sandık koyup ekin ekilirdi hem sürer hem eker[emoji1303]

Ikilemeyi cizelle yada kultuvator kazayakla yapmayi tercih ederim
Çizel yada kültüvatör toprak ı yırtarak işlediği için topraktaki nemi suyu buharlaştırarak uçmasını sağlar diye düşünmelisin ama vanvey birazda yüzeysel sürdüğünde hem otları keser hemde topragı tesviye yoluyla örterek nemin uçmasını engeller artı dönen tabaklar oldugu içinde traktör zorlamaz mazot tasarrufu olur