12 sonuçtan 1 ile 12 arası gösteriliyor

Same Solaris 55 Ağırlık ve Güç Hakkında

Merhaba

Bursa`da 20 donum ceviz bahcem var bu gune kadar disaridan traktor kiraladim.Arazimin yarisi %10 eğimli.

Öncelikle kendime 185 cm Hidrolik kaydirmali çapa makinesi aldim(Maxis).
    Şimdi ise traktor bakiyorum butcem 30-35 arasi.İlk traktorum olacak.

Gozume Same Solaris 55 takildi begendim.

Aklima takilan soru su diger 55 lik 4*4 traktorler 2000kg civari iken Same Solaris 1300 kg. Bu hafifliğin avantaji / dejavantaji nedir. 185 lik çapada sikinti yasarmiyim?

Teşekkurler.

cemal ÖZTÜRK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Samenin fruttu 65 liğini kullandim bağce modelini harika traktor manevra kabiliyeti ćok yuksek frenleri olsun ćekiş olsun çok beğendim yol hızida 45 km civari

Metehantunc teşekkür etti.

Alıntı cemal ÖZTÜRK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Samenin fruttu 65 liğini kullandim bağce modelini harika traktor manevra kabiliyeti ćok yuksek frenleri olsun ćekiş olsun çok beğendim yol hızida 45 km civari
    Asil sorumda bu zaten 65 lik 2200 kg civari benim istedigim traktor 1300 bu kg farki nasildir?

2200-2500kg 55 lik same varsa al ağır traktör iyi çeker

The_Hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bir gün MF 135 arkasına boş kasa 2 ton ağırlığında, 6 tonluk 4 teker römork takmıştık, frenleri tutmuyordu. %40 gibi eğimli rampada toprak yol, hafif tozluydu. 150 metre gibi inişi var, yarıya gelmeden traktörü bir toparladı, yolun yarısında traktörden atladık.Aşağıda römork traktörü geçti.
    Solaris 39 kw, 52 hp motor gücü var, 1,80 rotovatörü rahat çalıştırıyor fakat arazi düz olmalıdır.
    http://www.same-tractors.com/en-eu/t...5884ea01d353a8
    ECE R 24 normunda max 34,5 kw, 47 hp, 122 n.m. torka sahiptir. Motor 3000 devir çeviriyor.
    Bu sınıfta eski traktörler, 160 n.m. - 200 n.m. gibi torklara sahiptir.
    NH TT55B, 55 hp, 230 n.m. torku var, iş durumuna göre tercih edebiliriz.

mahmutünaldı, Metehantunc, yarbay10 teşekkür etti.

Alıntı Metehantunc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Asil sorumda bu zaten 65 lik 2200 kg civari benim istedigim traktor 1300 bu kg farki nasildir?
    Bahçe tipi olduğu için Dallara takılma Vs olmasın diye dar ve alçak yapılıyor.
    Yük çekmek için değil sizin rotavator gibi takımları kullanmak için üretiliyor.

Alıntı yarbay10 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2200-2500kg 55 lik same varsa al ağır traktör iyi çeker
    Var guzel serisi ama butce disi yoksa tercih ederdim.

Alıntı The_Hoca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir gün MF 135 arkasına boş kasa 2 ton ağırlığında, 6 tonluk 4 teker römork takmıştık, frenleri tutmuyordu. %40 gibi eğimli rampada toprak yol, hafif tozluydu. 150 metre gibi inişi var, yarıya gelmeden traktörü bir toparladı, yolun yarısında traktörden atladık.Aşağıda römork traktörü geçti.
    Solaris 39 kw, 52 hp motor gücü var, 1,80 rotovatörü rahat çalıştırıyor fakat arazi düz olmalıdır.
    http://www.same-tractors.com/en-eu/t...5884ea01d353a8
    ECE R 24 normunda max 34,5 kw, 47 hp, 122 n.m. torka sahiptir. Motor 3000 devir çeviriyor.
    Bu sınıfta eski traktörler, 160 n.m. - 200 n.m. gibi torklara sahiptir.
    NH TT55B, 55 hp, 230 n.m. torku var, iş durumuna göre tercih edebiliriz.
    Guzel bilgiler icin tesekkur ederim , ben yuk cekmeyecegim ama arazimin yarisi eğimli TT55B guzel traktor lakin butcem el vermiyor senede 70-80 saat ya calisir ya calismaz cok arada kaldim satilik ilanlarda guzel bir alternatif goremiyorum ( ls r50 var ama tercih etmiyorum) yinede tezekkurler

Alıntı ilhan_mkp Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bahçe tipi olduğu için Dallara takılma Vs olmasın diye dar ve alçak yapılıyor.
    Yük çekmek için değil sizin rotavator gibi takımları kullanmak için üretiliyor.
    Merhaba , bende Mustafakemalpaşa danim , 70-80 saat çalisacak ana isi rotavator ve ilaclama makinasi calistirmak olacak bahcem Tirnova koyunde sizde Same Solaris 55 i alsam pisman olurmuyum.?

Alıntı Metehantunc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba , bende Mustafakemalpaşa danim , 70-80 saat çalisacak ana isi rotavator ve ilaclama makinasi calistirmak olacak bahcem Tirnova koyunde sizde Same Solaris 55 i alsam pisman olurmuyum.?
    Hiç kullanmadım ama ilaç makinan çok abartılı büyük değilse bi sorun çıkmaz gibime geliyor bende dereciktenim.
    Bizim köyde bahse işlerini 415 ile yapan var.

Hiç kullanmadım ama ilaç makinan çok abartılı büyük değilse bi sorun çıkmaz gibime geliyor bende dereciktenim.
    Bizim köyde bahse işlerini 415 ile yapan var.
    Bende goruyorum insanlar ne makinelerle ne isler yapiyorlar ama ilk traktorum olacagi icin temkinli davraniyorum.

The_Hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Hiç kullanmadım ama ilaç makinen çok abartılı büyük değilse bi sorun çıkmaz gibime geliyor bende dereciktenim. Bizim köyde bahse işlerini 415 ile yapan var.
    http://www.bareco.com.au/files-fiat-fiat24
    Fiat 415, 44 hp, 142 n.m. torku bulunuyor. Bayıla bayıla çeker ama çeker bırakmaz.

Konu Etiketleri