Far rölesi nedir? Nasıl montajlanır? Nerede kullanılır?

Traktörümün üzerindeki tüm aydınlatmalı led ile değiştirmek istiyorum, bunun için far rölesi gerekiyormuş!

1-bu rölenin tesisatı ayrı çekiliyormuş? Nasıl olmalı?

2-kabin aydınlatmalarında 6 adet standart çalışma lambası var, bunları led ile değiştircem, tek röle 6 adet için yeterli olurmu? Sağlıklı çalışır mı?

3-ön farlarım standart sarı olanlardan çok sönük yanıyo, bunuda mercek ampulllerle değiştireceğim, yine röle kullanmam gerekecek heralde sizin görüşleriniz nedir?

• Beğen
Tepkiler: Emirdag
45 amper mini röle bağla buda bağlantı şeması _20180916_191118.JPG

• Beğen
Tepkiler: İzzet toker
Halojen farlar veya cıvalı ampullerde röle kullanmak gerekir, LED lambalar çok düşük akım çektiği için röleye ihtiyaç olmaz.

Hocam bizim patpatlarda yıllardır civalı vs lamba kullanıyoruz bildiğimiz traktör lambası işte. [emoji4]
Valla ne röle var ne de başka bişey [emoji848]
Geçen yılda led aldım geceyi gündüz ediyor [emoji1360]
[emoji3]

Hocam bizim patpatlarda yıllardır civalı vs lamba kullanıyoruz bildiğimiz traktör lambası işte. [emoji4]
Valla ne röle var ne de başka bişey [emoji848]
Geçen yılda led aldım geceyi gündüz ediyor [emoji1360]
[emoji3]
La senin patpatın patlamış,
Lambası patlasa ne olur...
Bi sussss
Sen hangisiydinFB_IMG_1549311664002.jpg

Bildiğim kadarıyla rölenin amacı yüksek akım çeken sistemlerde, anahtar veya buton üzerinden direk yüksek akımı geçirmek yerine yüksek akımı röle üzerin den geçirip röleyide yine daha düşük akımlar kullanarak butonumuzla kontrol etmektir.
Fakat siz eski farları söküp yerine led takacaksanız onun zaten röle tesisatı vardır buda extradan bişey gerektirmez.