Belediyeler sebze meyve satışına başlayacak - Sayfa 2
Sayfa 2/2 BirinciBirinci 12
23 sonuçtan 16 ile 23 arası gösteriliyor

Ben lahanalarımı 2 tl ye zor bela verebildim pazarda 6 ile 8 tl arası ne ala memleket

mahmutünaldı, maygun10 teşekkür etti.

maygun10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı yeniçiftçi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben lahanalarımı 2 tl ye zor bela verebildim pazarda 6 ile 8 tl arası ne ala memleket
    8 liradan aldim pazardan

mahmutünaldı teşekkür etti.

Bi daha ekersem ....

mahmutünaldı teşekkür etti.

palabey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Şimdiye kadar yapılan icraatlerin çoğu malesef günü kurtarmaya, seçimi kazanmaya yönelik. Tarımda reform yapılması lazım yoksa somaliye döneriz. Topraklarımız bereketli olmasına rağmen yabancının eline geçer, kendi topraklarımızı elin gavuru, elin arabı eker bize satar. Biz de fakirkeştikçe fakirleşiriz

mahmutünaldı, maygun10 teşekkür etti.

Hal de biber 3.5 tl yaziyor bir pazarci 2 ton biber alip sattiginiz dusunsek 7 bin tl 5 6 gunde bu biberi saticak aylik 28 bin liralik mal alicak yani.Bu urunun fire vermesi durumu var onlari saymadan hesap yapicam.bagkur primi+aylik 200 lira gibi komik bir mazot ucreti ve 2000 lira maas baglasa kendisine kar etmeden kazanc saglamadan fire vermeden bu urun 4 tl den satilmasi gerekiyor.Eger ben hammal miyim enayimiyim isyani ederseniz aracinizin masrafini yillk sigortasini eviniz kira ise kiranizi bunlari dusunurseniz en az 5.5 tl nin uzerinde satmak zorunda istanbul gibi buyuk sehirlere girildigin de bence bu rakamlar 6.5 liraya kadar cikar minimum

pulus55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı Hacı Mehmet COŞKUN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yusuf dostum mazot rafineri cıkışı 2,65 krş ken bize gelişi 6,5 oluyorsa ve oluyor.. bence sebze meye işide biraz abartılıyor .
    Bu güne kadar çiftçiyi kim korudu kolladı ,hangi ürün çiftçi elindeyken para etti bak bu iş biraz daha uzasın devlet aracıya hiç bişey yapamaz olan yine üreticiye olur .
    Yazdıklarımı kimse başka yere cekmesin bende şehirde yaşıyorum ,ikide cocuk okutuyorum her geçen gün şartlar zorlaşıyor .
    Memlekette her şey ucuzda bi meyve sebzemi pahalı .
    Bu gün meclis lokantasında 550 çeşit yemek cıkıyor ve seçmede zorlanıyor diye demec veriyorsa ülkenin başbakanı zaten olay bitmiştir dostlar.
    Köprülerde işin içine girince maliyet artıyor bedava olsun köprüler mazotu ucuza versin gemilere verilenler aynı olsu fiyatlar yarıya iner

pulus55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı palabey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şimdiye kadar yapılan icraatlerin çoğu malesef günü kurtarmaya, seçimi kazanmaya yönelik. Tarımda reform yapılması lazım yoksa somaliye döneriz. Topraklarımız bereketli olmasına rağmen yabancının eline geçer, kendi topraklarımızı elin gavuru, elin arabı eker bize satar. Biz de fakirkeştikçe fakirleşiriz
    Trakyada 600bin dölumden fazla devlet desteği ile satıldığı hibeli olarak ziya tarım vs Yahudi ortaklı şirketlere çiftçiyi bitirder yapılanlar oyun sadece Filistin'in geçecek bu gidişle

Alıntı YUSUFTUYLUOGLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mahmut fiyatlardaki artışı harbiden mazotamı bağlıyorsun.
    Antalyadan patlıcan 2 tl'ye alındı.
    4 tl'ye oranın halinden alındı.
    Erzuruma 4,65'e geldi indi.650 krş/kğ nakliye
    Manav oradan 6,75' e aldı.
    Şuan 12 tl/kğ satıyor

2 tl çiftçi...12 tl tüketici
    18/20kioluk kasaya 1 TL nakliye 1 TL indi bindi %8 komisyon fire kar payı biner ... En doğrusu mevsiminde tüketmek ...
    Ankara hali 1 ay öncesi

YUSUFTUYLUOGLU teşekkür etti.

Sayfa 2/2 BirinciBirinci 12