Mart Ayında Yerli Elektrikli Traktör geliyor

deki;
Biz bişey yapamayız.
Biz birlik olamayız;
Bizde akıl ne arar;
O ne bilir,bu ne bilir,
Ülke battı,yan yattı,
Savaş var,acımızdan ölüyoruz;
Tarlaya su gelmedi;
Hayır çok yağdı sel etti;
Kuraklık oldu;ürün yok oldu;
Çocuğuma bisiklet alamadım,
Devlet yönetim istifa.
Leylekler göç etmedi;
Yönetim ne olur istifa;
Donumla çıkıp gezemedim;
Bira içip çiş edemedim;
Yönetim istifa;
Klawyeden ülke yönettim,
En küçük fedakarlık gerekti;
Masanın altına gizlendim.
Kalkıp TÜRK ölmez dedim
Yinede yönetim istifa;
Suriyeli niye geldi;
Ermeni kırdınız dedi;
Kadınlar özgürlük dedi;
En iyisi bu yönetim istifa;
Kahvehaneler doldu taştı,
Siyasi çözümlere herkes şaştı,
Istifa istifa;
bu yönetim istifa;
De gitsin.

velevkı hakkıyla calısalım
calmayan
yandası kayırmayan
hakı hukuku gozeten
bırını secersek bu dedıklerın cocuk oyuncagı

ysuf abi ben masanın altına girmedim ama yönetim yöbetim olalı hiç ap açıkdan böyle ülkenin içine etmediydi aklımızla dalga geçmediydi.
hangisini anlatsam ki bransonumu anlatayım
daha bu gün sivasda bizden önce sivasta üniversiteöi vardı diyor. 1992 de dayım oradan mezun oldu. acaba dayım okuyorum diye bizimi kekledi dedemi öi kandırdı. yoksa koca reiz sivaslıyımı kekliyo 🙂🙂
neyse inşaallah gelirde yanılan biz oluruk inşaallah ülkenin üzerine oynamıyorlardırda biz yanılmış olalım
inşaallah faizi sıfırlar lar da biz yanışmış oluruz inşaallah terörü bitirirlerde biz yanılmış oluruz
yoksa musulda fırat kalkanında zeytin dalı harekatında masanın altında gezdiklerim boşuna gidecek.

• Beğen
Tepkiler: YUSUFTUYLUOGLU
velevkı hakkıyla calısalım
calmayan
yandası kayırmayan
hakı hukuku gozeten
bırını secersek bu dedıklerın cocuk oyuncagı

ihale yoluyla yedikleri parayla bir.ülke kurulurdu yandaşlar milti milyarlık oldu şimdi depolarda soğan domates arıyoruz.üreticide eti stoklamasın diye.üreticiyi suçlayan bir bşkanımız var. ne mutlu bize. hakl aç mecliste 550 çeşit yemek var seçmesi zaman alıyormuş. yesinler yiyebildikleri kadar çöpde ekmek toplayan yaşlı.insanları gördükçe onlarda mahşere gidecek yiyenlerde gidecek o teselli ediyor yediği görmezden gelenlerde gidecek

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı
ysuf abi ben masanın altına girmedim ama yönetim yöbetim olalı hiç ap açıkdan böyle ülkenin içine etmediydi aklımızla dalga geçmediydi.
hangisini anlatsam ki bransonumu anlatayım
daha bu gün sivasda bizden önce sivasta üniversiteöi vardı diyor. 1992 de dayım oradan mezun oldu. acaba dayım okuyorum diye bizimi kekledi dedemi öi kandırdı. yoksa koca reiz sivaslıyımı kekliyo [emoji846][emoji846]
neyse inşaallah gelirde yanılan biz oluruk inşaallah ülkenin üzerine oynamıyorlardırda biz yanılmış olalım
inşaallah faizi sıfırlar lar da biz yanışmış oluruz inşaallah terörü bitirirlerde biz yanılmış oluruz
yoksa musulda fırat kalkanında zeytin dalı harekatında masanın altında gezdiklerim boşuna gidecek.
Lafım asla sana değil;
Rica ederim onu aklından çıkar.
yaşını bilmiyorum sende şahit oldunmu; ama ben ülkenin doğusunda,hastane yol,okul,ve resmi kurumlarını iyiden iyiye gördüm
Ve bugün buna şükür diyorum.
Lakin tabiki şimdiki tarım politikalarınıda beğendiğimi söylemiyorum.
Velhasıl bu yönetimin içinde ülkeyi batak hale sokan,milletin sırtına binen,gruplasmış ve çete gibi biryerlerden çıkar amaçlı şerefsiz çok.
Gördüğümüz her yerde tabiki sesimizi duyuralım tepki gösterelim ve bu esnadada.
Daha çok çalışılması lazım.
Biz millet olarak bir çalışıp bin karşılık beklememeliyiz,bizimde en büyük hatamız bu.
Biraz daha sabır ve gayret lazım.
Dışarıdan ve içeriden bu kadar hain saldırırken dik durmalıyız.
Asıl azimli ve kararlı vede çalışkan olmamız gereken işte bu dönemler.
Ve bir daha belirteyimki sanılanın aksine ben tahmin ettiğiniz yönetime sandıkta destek veren biri değilim buna emin olun.

• Beğen
Tepkiler: şerefli1
deki;
Biz bişey yapamayız.
Biz birlik olamayız;
Bizde akıl ne arar;
O ne bilir,bu ne bilir,
Ülke battı,yan yattı,
Savaş var,acımızdan ölüyoruz;
Tarlaya su gelmedi;
Hayır çok yağdı sel etti;
Kuraklık oldu;ürün yok oldu;
Çocuğuma bisiklet alamadım,
Devlet yönetim istifa.
Leylekler göç etmedi;
Yönetim ne olur istifa;
Donumla çıkıp gezemedim;
Bira içip çiş edemedim;
Yönetim istifa;
Klawyeden ülke yönettim,
En küçük fedakarlık gerekti;
Masanın altına gizlendim.
Kalkıp TÜRK ölmez dedim
Yinede yönetim istifa;
Suriyeli niye geldi;
Ermeni kırdınız dedi;
Kadınlar özgürlük dedi;
En iyisi bu yönetim istifa;
Kahvehaneler doldu taştı,
Siyasi çözümlere herkes şaştı,
Istifa istifa;
bu yönetim istifa;
De gitsin.

la fren pedalı yok nerde duracaz epey gelmişin ben yokken yol bitti dur ha dur...

Lafım asla sana değil;
Rica ederim onu aklından çıkar.
yaşını bilmiyorum sende şahit oldunmu; ama ben ülkenin doğusunda,hastane yol,okul,ve resmi kurumlarını iyiden iyiye gördüm
Ve bugün buna şükür diyorum.
Lakin tabiki şimdiki tarım politikalarınıda beğendiğimi söylemiyorum.
Velhasıl bu yönetimin içinde ülkeyi batak hale sokan,milletin sırtına binen,gruplasmış ve çete gibi biryerlerden çıkar amaçlı şerefsiz çok.
Gördüğümüz her yerde tabiki sesimizi duyuralım tepki gösterelim ve bu esnadada.
Daha çok çalışılması lazım.
Biz millet olarak bir çalışıp bin karşılık beklememeliyiz,bizimde en büyük hatamız bu.
Biraz daha sabır ve gayret lazım.
Dışarıdan ve içeriden bu kadar hain saldırırken dik durmalıyız.
Asıl azimli ve kararlı vede çalışkan olmamız gereken işte bu dönemler.
Ve bir daha belirteyimki sanılanın aksine ben tahmin ettiğiniz yönetime sandıkta destek veren biri değilim buna emin olun.

yusuf abi biliyorum bana olmadığını ama ülke geneli olarak herkes canla başla çalışıyor ama boşa gayret. zamlarla geri alın teri elinden alınıyor. bunu kim yapıyor halk kendi kendini zamlarla bitirmiyor bunu yapan yönetim. her şey ucuz olsun diyor köprülere oto yollara mazota gübreye esnafın vergilerine fabrikaların vergilerine ihracattaki satılan ürünlerin vergilerine elektriğe sürekli fahiş zam yapıyor memura 400 tl zam yatılar onu zaten ağustosdan ocağa kadar almışlardı maaş zamalarından sonra başladılar yüzde 50 den aşşağı zam yok. elekrikde yüzde 15 indirim yaptılar okuma bedeline 16 zam yaptılar 140 tl lik fatura 150tl oldu indirimden sonra yani yapılanlar ap açık ortada. şehir hastanesi kurdular kurandan para almak yok yan tarafındaki işletmelerin geliri hastaneye. yüzde 70 hasta gelme garantisiyle yapmış yapanlar gitmezse devlet gitmeyen hastanın parasını veriyor. ankaradaki devlet hastanesi kapandı hastaları ambulanslarla şehir hastanesine taşıyorlar banada bu gün mesaj geldi bundan sonra şehir hastanesine gidilecek diye.yani.insanlarrı hastalandırmak için bile uğraşıyorlar. yüzde 70 doluluk garantisi vermişsin yapacak çaren mi var devlet hastanelerini kapatacan insanaları hastalandıracan hastane yapmak çözüm değil milletin halkın neden hastalanıyor ona çözüm bul. kanser raporunu açıklayan profesörü hapise atmakla olmaz güneş balçıkla sıvanmaz abi ... birde balyoz davası varsı hani hepsine kumpas kurup öldüreceklerdi hepsi yaşıyor albaylar gururna yediremedi intihar ettiler. neyse hangisini anlatsak elimizde kalır

• Beğen
yusuf abi biliyorum bana olmadığını ama ülke geneli olarak herkes canla başla çalışıyor ama boşa gayret. zamlarla geri alın teri elinden alınıyor. bunu kim yapıyor halk kendi kendini zamlarla bitirmiyor bunu yapan yönetim. her şey ucuz olsun diyor köprülere oto yollara mazota gübreye esnafın vergilerine fabrikaların vergilerine ihracattaki satılan ürünlerin vergilerine elektriğe sürekli fahiş zam yapıyor memura 400 tl zam yatılar onu zaten ağustosdan ocağa kadar almışlardı maaş zamalarından sonra başladılar yüzde 50 den aşşağı zam yok. elekrikde yüzde 15 indirim yaptılar okuma bedeline 16 zam yaptılar 140 tl lik fatura 150tl oldu indirimden sonra yani yapılanlar ap açık ortada. şehir hastanesi kurdular kurandan para almak yok yan tarafındaki işletmelerin geliri hastaneye. yüzde 70 hasta gelme garantisiyle yapmış yapanlar gitmezse devlet gitmeyen hastanın parasını veriyor. ankaradaki devlet hastanesi kapandı hastaları ambulanslarla şehir hastanesine taşıyorlar banada bu gün mesaj geldi bundan sonra şehir hastanesine gidilecek diye.yani.insanlarrı hastalandırmak için bile uğraşıyorlar. yüzde 70 doluluk garantisi vermişsin yapacak çaren mi var devlet hastanelerini kapatacan insanaları hastalandıracan hastane yapmak çözüm değil milletin halkın neden hastalanıyor ona çözüm bul. kanser raporunu açıklayan profesörü hapise atmakla olmaz güneş balçıkla sıvanmaz abi ... birde balyoz davası varsı hani hepsine kumpas kurup öldüreceklerdi hepsi yaşıyor albaylar gururna yediremedi intihar ettiler. neyse hangisini anlatsak elimizde kalır
Bir politikacı babamın oğluda olsa;
Benim gözümde; tarlada elini nasır edip çocuğunun başına,o nasırlı eliyle şevkat gösteren,çiftçi kardeşimin yanında yeri olamaz.
Bana siz önemlisiniz.
Gerisi boş.

Bir politikacı babamın oğluda olsa;
Benim gözümde; tarlada elini nasır edip çocuğunun başına,o nasırlı eliyle şevkat gösteren,çiftçi kardeşimin yanında yeri olamaz.
Bana siz önemlisiniz.
Gerisi boş.

yusuf abi sen benim abimsin bende dha tecrübelisin ama bak son yıllarda yapılanlara insanlara baktıkca acıyorum kendimde dahil gariban çifçiyi tarlasını sürülmez hale getirdiler her gün bin yalan atıyorlar. elektrikli traktörde gelse çözüm değil. insanlar elektrik borçlarını ödeyemiyorlar
iyi kötü ellerinden dededen babadan kalma traktörleri var o na zor biniyorlar elektrikli traktörü 100 200 bin tl ye nasıl alacaklar.oturyo kalkıyo ecevitten Atatürkden İsmet inönüden dem vurup milleti oyalıyorlar ecevit zamanımda bile köylü bu hale düşmediydi. koyunu kuzusu para ediyordu yem ucızdu mazot benzini geçmediydi. eskiden varille mazot alırdık 135 lik traktörümüze şimdi çif çeker traktör var bankaya kucak dolusu borç var mazot alamıyoruz tarım arazileri birilerine peşkeş çekiliyor. bende sizden yanayım abi safımda tarafımda farklı değil zaten.

• Beğen
Seçime kadar daha nice petroller doğal gazlar çıkacak, nice düşmanlara savaş açılacak, nice van minütleri duyacağız, Amerikalara rest çekeceğiz. Sonuçta propagandanın iyisi kötüsü olmaz. Daha böyle haberleri çok duyarız seçimlere kadar

İngilizler kibar konuşur, Hang on a minute or Wait a minute or Just a minute (Bir dakika bekle.)demek gerekirdi.One minute anlamsız bir hitabet olduğu için çok dikkat çekti.Çok karizmatik olmuş oldu.