Benden önce düşünenler olmuş, el yapimi yayli pulluk

Fakat videoda taşlarda esneyip calisiyor, bence saglamlamistir daha sonra...
,köydeki eski pulluklardan yapilabilir mi diye merak etmistim,bi profil ve yay temin edip yapilabilir mi diye,hem hobi amacli, hem ihtiyaci gorebilir mi diye, ilginc geldi

• Beğen
Tepkiler: osmanli
Hurdacudan profilleri ve yaylari temin ettim iki adet ikili pulluk bardi onlarida bozdum parcaladim aslinda hidrolik darbe emici sistem yapacaktim ama akulamator bulamadim yay yaptirdim konyadan cekme yayi pullugun ustune koydum beni korkuttular yay kopar jabine firlar diye tekrar bozdum bu sekil yaptim

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci87

Yani benim paylaştigim son hali galiba,elinize saglik üstten yayli olanda iyi işliyor gibi, tabi taşlı yerde denemeli.
Benim paylastigim videondaki yaylari nasil yerlestirdin. Aslinda detayli fotograf olsa daha iyi, baglantilar, yaylar, pulluk tabaklarini sabitleme,ile ilgili fotolar,

Tekrar tebrik ederim, amator, hobi amacli,
Fonksiyonel aletler tasarlanmasi gayet guzel. Bizde arge calismasini sadece sanayici yapiyor. Onun urettigi urune ulasim belki 10 sene sonra oluyor ve pahali oluyor. Sanayide bir ustaya yaptirmak ise ölüm nerdeyse.olmaz deyip cikiyorlar ,genelde.fakat bunun degismesi gerek.

Yani benim paylaştigim son hali galiba,elinize saglik üstten yayli olanda iyi işliyor gibi, tabi taşlı yerde denemeli.
Benim paylastigim videondaki yaylari nasil yerlestirdin. Aslinda detayli fotograf olsa daha iyi, baglantilar, yaylar, pulluk tabaklarini sabitleme,
Bu pullukta ingiliz dowdoswell marka pullugu kopyaladim bu sekil cok guzeldi ama yaylar kaliteli deyildi bir sure sonra yaylar esnedi birazda tehlikeliydi