Deutz fahr 5110G

11.10.2017
477
323
26
Yozgat

2017 model deutz fahr 5110G traktörün hızını açtırabilir miyiz ? sanırım ülkemizde hız sınırı 40 ama traktör de 5. Viteste 19 gazı geçmiyor bu da 40 km yapıyor

Servis ve yedek parça da nasıllar

Daha şimdilik servislik işimiz olmadı çok şükür. Yağ değişimi felan ondada sorun yok parça konusunda orta kol felan kırılmıştı alalım dedik baya pahalıydı öyle kaldı. Traktör de tek sevmediğim şey kalkışlarda felan çok hantal kalıyo diğer markaların 110 luk sınıfları nasıl bilmiyorumda

• Beğen
Tepkiler: muhammed85

Kaç model motorunuz yakıt çekiş nasıl hararete dayanımı falan bahsedebilirmisiniz biraz g serisinden

Hararet demişken balya işiylede uğraşıyoruz gerçekten traktörün o sistemi mükemmel önünde ufak bi tozluk gibi bişey var o tozla dolunca uyarı veriyor çıkarıp temizle geri devam su olayı yok zaten

• Beğen
Tepkiler: muhammed85
5G serisi sdf 1000.4 wti euro 3 motor kullanıyor. Bu motorların max torku düşük ve max tork devri 1600 bu yüzden kalkışları hantal oluyor. Ben aynı motorun 75 liğini kullanıyorum karakteri aynı ama yerli montajlarda hız kısıtlaması yok sanırım.

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca
4 ve 5 sınıfı traktörler hafif ön kepçe çalışmasına yatkın olduğu için motor 2400 devire çekilip kepçe çalışmasında kullanılır.2400 devir Deuthz için motor max devridir, daha fazla devir çevirirse motorun yakıtı aşırı artacaktır. Ön aks süspansiyon olmadığı için 40 km/h hızda zıplama, balansa girebilir.Titreme, zıplama yapmadığı hız tercih edilmelidir.
Farklı markaların üst serileri 40,50,60 km/h hızlardaki özgül yakıt tüketim değerleri arasında farklar var.Taşımada hangi süratteki tüketim değeri düşükse o süratle taşıma yapmak ekonomik olacaktır.
Motoru 1800 devirde zıplama yapmayacak bir hızda yol vitesine ayarlamak gerekir.Deneyimlerinizi beklerim.