ÇİFTÇİ ÖLMÜŞ AĞLAYANI YOK - Sayfa 3
Sayfa 3/3 BirinciBirinci 123
39 sonuçtan 31 ile 39 arası gösteriliyor

16 yaşımdan bu yana çiftçilik yaparım yaşımda şuan 50 yaklaştı.
    2000 öncesi kim ne derse desin çiftçi bundan daha iyidi hiç olmazsa bankya vs bu kadar borçu yoktu ,ürettiği ürün mutlaka alıcı bulup bi derdine melhem oluyordu.
    Yaşı 40 tan fazla olupda babası çiftçi olanlar vede 2000 den önce evlenenler o şartlrda babanız sizi everip düğün yapmak için tarlamı sattı kredimi cekti .elinde olanla altın eşya aldı kalanı ya ahbap dosttan buldu yada gayit gamet aldığı mobilyacıya senetsiz ceksiz harmana fark konmaksızın borçlandı ( bizim memlekette durum böyleydi ) demem o ki o yıllarda hatir gönül vardı ,huzur düzen vardı.
    Bir diger konu ben kendi şahsıma bugdayımı harmanda iceri atar 12.1. Ayda satcam zmn tüccar bana gada gurban dil dökerdi almak icin .şimdi gibi biz tüccara yalvarıyoz al diye.
    Valla yazacak şey cokta yazsan nolcak .son 10 senedir çiftçinin rezilliğini görmüyosa çiftçi olan kişi ve halinden memmunsa daha cok adam doyar çiftçinin sırtından dostlar

YUSUFTUYLUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı ysnyksl66 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yanlışmı anlıyorum seni bilmiyorumda sanırım şu an ki yönetimden memnunsun abi.

İnsanlara pişmiş hazır balık verirsen balığı yerler insanlara balık tutmayı öğretirsen balığı tutarlar pişirirler öyle yerler.

Bütün mesele bu aslında kamu malları satıldı insanlara çiftçilere kredi teşvik yoluyla verildi insanlar refah seviyemiz arttı zenginleştik geliştik zannettiler kimse düşünmedi ben neden üretemeyim neden ben yapmayayım diye ve çok şükür satılacak yer kalmadı para da bitti bakalım 16 yıllık aşkımız bizim için neler yapacak
    Ben şimdiki yönetimin tarım politikalarından memnun olduğumu hiçbir zaman söylemedim.
    Çünkü bu kat'a yalan olur
    Lakin tarım dışındaki hastane,okul,yol,devlet daireleri v.s eskiye göre daha iyi diyorum.
    Artık "bunuda diyemezsin"demez kimse herhalde.
    Sabır lazım,daha azimli olmak lazım,daha çok çalışıp üretmek lazım diyorum.
    Bize düşen bu.
    Ben 500 dekarın üstünde tarımla uğraşıp 20 bin tl para bırakan bir sektörde çalışıp nasıl tarım politikalarından memnun olurum.

ysnyksl66 teşekkür etti.

Alıntı YUSUFTUYLUOGLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben şimdiki yönetimin tarım politikalarından memnun olduğumu hiçbir zaman söylemedim.
    Çünkü bu kat'a yalan olur
    Lakin tarım dışındaki hastane,okul,yol,devlet daireleri v.s eskiye göre daha iyi diyorum.
    Artık "bunuda diyemezsin"demez kimse herhalde.
    Sabır lazım,daha azimli olmak lazım,daha çok çalışıp üretmek lazım diyorum.
    Bize düşen bu.
    Ben 500 dekarın üstünde tarımla uğraşıp 20 bin tl para bırakan bir sektörde çalışıp nasıl tarım politikalarından memnun olurum.
    Yusuf abi bu hastane okul konularında daha önce yapılan yapilarada sahip çıkmama durumu var örneğin 2000 yılında ilçemizde 2 adet hastane yapılmıştı şehir merkezinde şimdi yeni hastane yapıldı sehir disina iyi güzel hoş ama eski hastaneler kapatıldı ve atıl duruma bırakıldı biz bu kadar zenginmiyiz? Bu tür yerleri değerlendirmek gerekli yazık tinerci yuvası oldu hepsi 2009 da yapılan kapalı pazar yeri içler acısı çatısı akar otoparkı su dolar buralardan kimler rant sağlıyor

Alıntı ebay06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yusuf abi bu hastane okul konularında daha önce yapılan yapilarada sahip çıkmama durumu var örneğin 2000 yılında ilçemizde 2 adet hastane yapılmıştı şehir merkezinde şimdi yeni hastane yapıldı sehir disina iyi güzel hoş ama eski hastaneler kapatıldı ve atıl duruma bırakıldı biz bu kadar zenginmiyiz? Bu tür yerleri değerlendirmek gerekli yazık tinerci yuvası oldu hepsi 2009 da yapılan kapalı pazar yeri içler acısı çatısı akar otoparkı su dolar buralardan kimler rant sağlıyor
    ya arkadaş isterse 1000 tane hastane yapılsın ..sen sağlık sisteminin kalitesi iyileştirmedikten sonra hiçbir halta yaramaz..herşey orta da piyasa da ilaç yok bırakın doktorun hemşirenin sağlık memurunun kalitesi arttırmak tedavi için ilaç bulunamıyor..ilaç firmaları bu ülkeyi çoğu şirket gibi 3.dünya ülkesi görüyor..yazık değil mi...bu halk kendine bunu yaptı daha da yapacak...adamlar ülkeyi..... neyse..............

ebay06, Hacı Mehmet COŞKUN teşekkür etti.

YUSUFTUYLUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı ebay06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Milletin parasını kim nereye boşuna harcamış ve harama bulaşmış ise tüm lanetler onu bulur inş. Eski okullar ve hastaneler dediğin gibi eski ve kapasite bakımından yetersiz.
    Küçük hastanede yatacak yer yok diyende biz.
    Büyük şehir hastanelerinin içinde gidecek yollar uzun hastalar zorlanıyor diyende biz
    Aslında biz hiçbirşeyi beğenmedik

Alıntı YUSUFTUYLUOGLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Milletin parasını kim nereye boşuna harcamış ve harama bulaşmış ise tüm lanetler onu bulur inş. Eski okullar ve hastaneler dediğin gibi eski ve kapasite bakımından yetersiz.
    Küçük hastanede yatacak yer yok diyende biz.
    Büyük şehir hastanelerinin içinde gidecek yollar uzun hastalar zorlanıyor diyende biz
    Aslında biz hiçbirşeyi beğenmedik
    Abi 2000 de yapılan bir yapı tadilat ile kullanılabilir hale getirilebilir ne bileyim yani en azından sağlık ocağına çevrilebilir

YUSUFTUYLUOGLU teşekkür etti.

konu neden geriye atılmaya çalışılıyor ki???

musdi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı Hacı Mehmet COŞKUN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    16 yaşımdan bu yana çiftçilik yaparım yaşımda şuan 50 yaklaştı.
    2000 öncesi kim ne derse desin çiftçi bundan daha iyidi hiç olmazsa bankya vs bu kadar borçu yoktu ,ürettiği ürün mutlaka alıcı bulup bi derdine melhem oluyordu.
    Yaşı 40 tan fazla olupda babası çiftçi olanlar vede 2000 den önce evlenenler o şartlrda babanız sizi everip düğün yapmak için tarlamı sattı kredimi cekti .elinde olanla altın eşya aldı kalanı ya ahbap dosttan buldu yada gayit gamet aldığı mobilyacıya senetsiz ceksiz harmana fark konmaksızın borçlandı ( bizim memlekette durum böyleydi ) demem o ki o yıllarda hatir gönül vardı ,huzur düzen vardı.
    Bir diger konu ben kendi şahsıma bugdayımı harmanda iceri atar 12.1. Ayda satcam zmn tüccar bana gada gurban dil dökerdi almak icin .şimdi gibi biz tüccara yalvarıyoz al diye.
    Valla yazacak şey cokta yazsan nolcak .son 10 senedir çiftçinin rezilliğini görmüyosa çiftçi olan kişi ve halinden memmunsa daha cok adam doyar çiftçinin sırtından dostlar
    Vay sağol abi tamda benim aklimdakileri yazmışsın.

Hacı Mehmet COŞKUN, sezgin39 teşekkür etti.

Alıntı musdi60 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vay sağol abi tamda benim aklimdakileri yazmışsın.
    https://tr.sputniknews.com/rusya/201...ign=sputnik_tr

Sayfa 3/3 BirinciBirinci 123