Hangi Motorlu Testere? (Günceldir Acil)

2009 da almıştık bir kere ustaya gitmedi karbratör dahi değişmedi. buji ve zincir değişti sadece 10 11 yıldır kullanıyoruz şu an sadece palanın değişmeye ihtiyacı var.

[video=youtube;KYt6MojXa78]https://www.youtube.com/watch?v=KYt6MojXa78[/video]

• Beğen
Tepkiler: yasindemiralay

2009 da almıştık bir kere ustaya gitmedi karbratör dahi değişmedi. buji ve zincir değişti sadece 10 11 yıldır kullanıyoruz şu an sadece palanın değişmeye ihtiyacı var.

[video=youtube;KYt6MojXa78]https://www.youtube.com/watch?v=KYt6MojXa78[/video]

Amca guzel kullaniyor fakat kör zincirle calisiyor motorun sesinden belli bizde ormanda calisiriz amca 8-10 saat boyle çalışsa aksam oturduğu yerde uyur zincir bilemesi çok onemli beyler birde kuma taşa topraga degdirmiyecen yoksa çok ugrasirsinkessin diye

Merhabalar abilerim kardeşlerim .

Foruma fazla giremiyorum eskisi gibi bu yüzden kim nasıl bilemiyorum inşallah iyisinizdir. Şimdi dedemin husquvarna 61 i var baya eski kullanıyoruz ama diken üstündeyiz sürekli bi sıkıntı açıyor zaten bizim değil.

Kendimiz bir tane alalım dedik. Alacağımız makina kurumsal bir firmadan olmalı. Ayrıca ne çok amatör ne de çok profesyonel bir şey istiyoruz orta bişey işimizi görür Sanırım. Kolay kolay arıza yapmaması bizim için çok önemli. Yardımınızı bekliyoruz yarın alma niyetimiz var. Şimdiden çok teşekkürler.. [emoji5][emoji5]

Bu arada konuyu nereye açacağımı bilemedim affola

Hemserim original bulabilirsen ve gücünde yetiyorsa "Husqvarna 550 XP II" almani tavsiye ederim

Husqvarna eğer orjinal isveç ise alın brezilya iyi değil. 98 de husqvarna 61 aldık maşallahı var. Stihl de ise alman malı ise alın. Oleomac kullanmadım domar motorlar için çok ciğeri derlerdi bizim ormancılar. Bence husqvarna ve Stihl kullanıcı olarak tavsiye ederim.

• Beğen
Tepkiler: Aşıcı
Husqvarna eğer orjinal isveç ise alın brezilya iyi değil. 98 de husqvarna 61 aldık maşallahı var. Stihl de ise alman malı ise alın. Oleomac kullanmadım domar motorlar için çok ciğeri derlerdi bizim ormancılar. Bence husqvarna ve Stihl kullanıcı olarak tavsiye ederim.
Budur. Hem parçaları da servisi de bulunur. Oregon bunlara uyumlu parça üretir hem. Jonsered de iyidir kaliteyi bozmadıysa.

• Beğen
Tepkiler: civil engineer

Stihl ms 382 kullanan var mı? Senede 2 traktör odun falan kesicez. Bir de tarla kenarlarında ki ağaçları budayacağız. Bayi bize 6500 tl fiyat biçti. Ms 361 için 6200 tl dedi. Hangisi daha iyi olur acaba? Modelleri bilen kullanan varsa aydınlatsın lütfen.

2007 model o yıldan beri sorunsuz kullanıyorum daha tık demedi
Makineden daha ziyade dilinden anlamak titiz ve tek elden kullanmak lazım
Özellikle kör zincir ile kesim yapmak kirli hava filtresi kötü yakıt uygun olmayan ölçüde ve cinste yağ kullanmak veya veya az oranda yağ kattiktan sonra tüm makineler icin aynı son kaçınılmaz
361 veya 381 ikiside taş gibi makine budama için pek uygun olmasa da dilimle me işinde mükemmel iş çıkarır
İşinizi ms 250 de görür ama. Bütçede sıkıntı yok diyorsanız ms 381 alın birebir kopyaları çok piyasada aman dolandirilmayin

Resimler ve ekler

• 20210103_185918.jpg
    20210103_185918.jpg
    171 KB · Görüntüleme: 6
  • Beğen
Tepkiler: Aşıcı