TORKU'ya kardeş geliyor.

12.11.2010
16,295
22,523
48
Erzurum

TORKU’ya kardeş geliyor!

Gaziantep Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Osman Türkman, Türkiye'nin en büyük çiftçi kuruluşu olan Konya'daki TORKU gibi Gaziantep'te de çiftçilere ait ürünleri işleyip, pazarlayan bir marka oluşturmak istediklerini belirterek, “Bu benim en büyük hayalim" dedi. Türkman, bu hayalini gerçekleştirmek için PANKOBİRLİK Başkanı Recep Konuk ile görüşeceklerini dile getirerek, "Gaziantep'te üreticilerimize/çiftçilerimize ait TORKU benzeri bir Türkiye markası çıkaracağız" diye konuştu

Osman Türkman, Türkiye'de üreticinin en önemli sorununa dikkat çekerek, “Sütü biz üretiyoruz ancak fiyatı başkası belirliyor, eti biz üretiyoruz ancak fiyatı başkası belirliyor, hayvanlar için aldığımız yemin fiyatını başkası belirliyor. Piyasada ve fiyatlarda bizim de söz sahibi olmamız için kendi üretim tesislerimizi kurmamız gerektiğini düşünüyorum" dedi. Üretimin her geçen gün azaldığı, köylerin boşaldığı, tarımsal ürünlerin bir kısmının ithal edilmek zorunda kalındığı bu günlerde bu projelerine yetkililerin de sahip çıkacağına inandığını ifade eden Türkman, "bu projelerimize sahip çıkarak destek olacaklardır. Biz inandık siz de inanın, güvenin, Gaziantep'ten üreticilerimize/çiftçilerimize ait TORKU benzeri bir TÜRKİYE MARKASI çıkaracağız" diye konuştu.

Hadi hayırlısı diyelim. 694e54e9086dc64faefc3641ebb3bcc0.jpg