Yüzde 800 fiyat farkı

Devleti beğenmeyip atıp turupta destek günü bankanın kapisinda yatan ve parayı alip kayıplara karışanlar ya tarımı birakmasi getek yada destegi kesmek gerek
Benim abilerim almanyada kalmıştı biliyorum devlete fırsatçı desen adamı zimbalarlar valla helal bu sitedeki çoğu konuda arkadaşlar devlete iyi salliyor

• Beğen
Tepkiler: Aygün 10
Devleti beğenmeyip atıp turupta destek günü bankanın kapisinda yatan ve parayı alip kayıplara karışanlar ya tarımı birakmasi getek yada destegi kesmek gerek
Benim abilerim almanyada kalmıştı biliyorum devlete fırsatçı desen adamı zimbalarlar valla helal bu sitedeki çoğu konuda arkadaşlar devlete iyi salliyor
burası Almanya değil kardeşim.
Almanya bizim ülkemizi rahat bıraksa,elini çekse daha iyi olur.
Onların demokrasisindense bizim cahilliğimiz bize daha çok fayda sağlar.

Devlete sallayan yok devletin tarim politakası yanliş devlet tepeden mudahale etti fiyatlara dabandan mudahale lazım üretimden mazot gübre ilac tohum gibi ben destek alıyorum ama aldığım desteğin 30 40 katı mazot gübre harcıyom o ne olcak her aldıģım 100 tl mazota 60 tl vergi ödüyom

almanyanın yıllık ihracatı 1 trilyon 650 milyar dolar öyle devlete kimse fırsatcı demez 164 milayar dolarlık ihracat yapıpda ülkeye 3 4 milyon suriyeli toplayıp bedelini bu halla öterisen halk aç kalırsa sonuçları ağır olur. özalın bir sözü varmış bu millet aç kalırsa camiye bile gitmez. halkını aç bırakmayacan açlıkdan ölen bebeği bilmiyorsun. çöbde gün ışımadan elinde 25 krş marketten aldığı poşete ekmek toplayan yaşlı kadınları görmüyorsun. olan olmuşsa olacaklar kimseyi korkutmaz. bir bina çöktü devlet tek binadaki çöküntüyü 3 günde kaldırıpda altında kalanları çıkartamadı yayın yasağı koydu bilmem ne yaptı. bir saniyesine bile hakim olamadığın şu dünyada fırıldak olmaya gerek yok sosyal medya var saklayaman

en son 27 ye alıykrduk çocuk işide yattı desene ulan bu ülkede bşr insan çocuğunudamı sevemeyecek
Milletin derdi 3 kuruşluk sebze olmuş allah aşkına elinde 5 binlik telefon ona sesi cikmaz markette en kucuk cikolata 2 3 tl ona sesi cikmaz gariban köylünün ürününe sesleri cıkar tanzim cadirı kurulmadan domates üreticide 4 tl di bugun 1.80 e kadar d7ştü

• Beğen
Tepkiler: şerefli1
Milletin derdi 3 kuruşluk sebze olmuş allah aşkına elinde 5 binlik telefon ona sesi cikmaz markette en kucuk cikolata 2 3 tl ona sesi cikmaz gariban köylünün ürününe sesleri cıkar tanzim cadirı kurulmadan domates üreticide 4 tl di bugun 1.80 e kadar d7ştü

bunun acısını üretimi bitirerek yine halka ödetecekler. seçimden sonra çıkar acısı olamışış ürünleri toplayıp satıyorlar mecburen

Yani tanzim satış işinden önce, üretici iyimi kazanıyordu demek istedin cemal.

Valla iyimi kötümü bilmiyorum ama olan çiftćiye oluyor yine bu tanzim yerine mal nerden geliyi kim aracilik yapiyor heralde ucalak gelmiyodur antalyadan

belediyemin işcisi belediyenin kamyonu belediyenin mazotu. yani halkın parasıyla geliyor.iyide her yere deiilki 2 3 tane belediyeyle bu iş çözülecrkmi. aracılar komisyoncular aradan her şehirde kalktımı yoksa diğer şehirdeki manav esnaflardanmı acısını çıkartıyorlar.

belediyemin işcisi belediyenin kamyonu belediyenin mazotu. yani halkın parasıyla geliyor.iyide her yere deiilki 2 3 tane belediyeyle bu iş çözülecrkmi. aracılar komisyoncular aradan her şehirde kalktımı yoksa diğer şehirdeki manav esnaflardanmı acısını çıkartıyorlar.
Bugün şükürki biraz manavdan meyve alabildim.
2 gün önceki fiyatlarla yüzde 30'luk bir gerileme vardı.
Artık ortada biri yandı ama kim bilmiyorum.
Bu fiyatlarada satabildiklerine göre oluyormuş demekki.
Lakin manavlarda tanzimciler gibi 4'e alıp 3'e satacak değiller demi.

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı
1000 tane kamyon girip çıkıyormuş ıstanbul haline, belediyenin tanzim satışı çok az yetersiz kalıyormus haberde izledim patates falan erkenden bitiyormus, zaten 2.bucuk aylık falan olacakmış internette bir yerde okumuştum..önümüz yaz zaten yazın ucuz olur herşey diye umuyoruz [emoji4]

• Beğen
Tepkiler: YUSUFTUYLUOGLU
Devlete sallayan yok devletin tarim politakası yanliş devlet tepeden mudahale etti fiyatlara dabandan mudahale lazım üretimden mazot gübre ilac tohum gibi ben destek alıyorum ama aldığım desteğin 30 40 katı mazot gübre harcıyom o ne olcak her aldıģım 100 tl mazota 60 tl vergi ödüyom
Çok haklısınız Cemal bey , üretici zor durumda. Öncelikle bunların çözülmesi lazım. Organik tarım yapıyor musunuz? Birçok arkadaşım buna döndü , bir arkadaş bahçesinde organik afedersiniz hıyar işine girdi , bir kısmını yeşil satıyor bir kısmından organik hıyar turşusu yapıyor. Kazancı gayet iyiymiş , keşke önceden daha girseymisim diyor. Sizin oralarda olursa organik hıyar işini bir düşünün sizde.