Yüzde 800 fiyat farkı

Ben diyorum;
Zihniyet dipten bozuk.
Kanı bozuk olan firsat bu fırsat deyip parasının üzerine para koyuyor.
Türkiyedeki bu ibn... leri teker teker önce .be... rip sonra darağacında sallayacan.
Kimki dar gelirlinin boğazını iyice sıkmaya niyet ettiyse;
Tarihteki binlerce ornekte olduğu gibi,
Allahın laneti onun üzerine yağacaktır.
Hesap günü yakındır.

Ben diyorum;
Zihniyet dipten bozuk.
Kanı bozuk olan firsat bu fırsat deyip parasının üzerine para koyuyor.
Türkiyedeki bu ibn... leri teker teker önce .be... rip sonra darağacında sallayacan.
Kimki dar gelirlinin boğazını iyice sıkmaya niyet ettiyse;
Tarihteki binlerce ornekte olduğu gibi,
Allahın laneti onun üzerine yağacaktır.
Hesap günü yakındır.
İnşallah abi. Allah onların fahiş fiyatla yaptıkları soygunlarının hesabını hem bu dünya hem ahirette soracaktır.

Ben bu kanı bozuklarla 1999 deprem inde tanışmıştım. Ankara dan parasız gönderderdiğimiz suları orada halka sattıklarını söylemişlerdi. İnsanın nasıl bukadar adi olabileceğine çok şaşırmıştım. Soyları kesilmemiş demek ki! İnsanın canına kast eden teröristle bu insanların hiç bir farkı yok. Ağlayanın malı gülene hayr etmez...

en büyük fırsatcılığı devlet yaptı fırsattan istifade. yaptığı zamların hiç birinde indirime gitmedi.
nakliyeciler için mazot otoyol köprü araçların vergileri.
çifçi.için mazot gübre yem ilaç.
memur işci maaşımdan kesilen vergiler. geri kalan faiz ve zamlarla eridi zaten ..
buğday kaç yıldır aynı para.
nohut milletin elinde kaldı..
sonra marketlere zabıta göndermekle olmaz. işci eleman çıkartır yine devam eder zor değil..
fahiş zamlar yaptı. önce devlet olarak enfasyonla mücadele et. şimdi ne oldu otomobil kamyon traktör ekipman sektörü iş yavaşlattı. eleman çıkarttı işsizlik hat safhada. firmalar zam yaparak durumu kurtarmaya çalışıyor ama nafike alım gücü bitti 3 5 kişinin almasıyla bu iş düzelmez.

en büyük fırsatcılığı devlet yaptı fırsattan istifade. yaptığı zamların hiç birinde indirime gitmedi.
nakliyeciler için mazot otoyol köprü araçların vergileri.
çifçi.için mazot gübre yem ilaç.
memur işci maaşımdan kesilen vergiler. geri kalan faiz ve zamlarla eridi zaten ..
buğday kaç yıldır aynı para.
nohut milletin elinde kaldı..
sonra marketlere zabıta göndermekle olmaz. işci eleman çıkartır yine devam eder zor değil..
fahiş zamlar yaptı. önce devlet olarak enfasyonla mücadele et. şimdi ne oldu otomobil kamyon traktör ekipman sektörü iş yavaşlattı. eleman çıkarttı işsizlik hat safhada. firmalar zam yaparak durumu kurtarmaya çalışıyor ama nafike alım gücü bitti 3 5 kişinin almasıyla bu iş düzelmez.
Al benden de o kadar.her şey yükseldi.sebze meyve et süt yükselemezmiş.para değer kaybetti aynı miktar ürün fiyatı yükselmeli ki üreten kazansın.geçen yıl 1 lira eden buğday bu yıl en az 1.20 etmeli enflasyona bakınca ki çiftçi kazansın diyecem ama enflasyon %20den fazla bunu herkes biliyor bu da kurtarmaz.

Biz şunu göremiyoruz arkadaşlar eskiden yoktu. Kısitliydi. Ama şimdi hepsi var ama ekonemimiz yok bitik milletin alım gücü yok buda üretim yapamiyoruz kendi tohumuzu bile ekemiyoruz yasaklama getiriyoruz yanlış politika ve bilgisiz kişiler tarafindan yönetiliyoruz yazacak çok şey varda

Bebeği olana Allah sabır versin anlık
20190212_170301.jpg

Bebeği olana Allah sabır versin anlık
Ekli dosyayı görüntüle 34771
Cemal ilk yazan bezi mecburen alcaksında.
İkinci yazan mama ek besin türü bişeymi ,şayet o tür bişeyse sana tavsiyem al bi meyve sıkacağı veyada rendele mevsimlik meyveyi gözün görüp bildigin gıdalarla besle cocuğunu .
Yanlış anlama bizde iki cocuk büyüttük o yüzden yazdım.

• Beğen
Tepkiler: cemal ÖZTÜRK
Cemal ilk yazan bezi mecburen alcaksında.
İkinci yazan mama ek besin türü bişeymi ,şayet o tür bişeyse sana tavsiyem al bi meyve sıkacağı veyada rendele mevsimlik meyveyi gözün görüp bildigin gıdalarla besle cocuğunu .
Yanlış anlama bizde iki cocuk büyüttük o yüzden yazdım.
Saģol abi teşekkür ederim bezen keyifsiz oluyor hic bişe yemiyo çocuk mecbur alıyoz

• Beğen
Tepkiler: şerefli1