Ziraat Bankası Faizsiz Yem kredisi Hakkında Yardım

İyi güzel abim o benim hangi tarlaya ne ektimi nerden bilcek bi tane dürüst çiftçi yok diyo tamamda herkezi niye bi küfeye koyyoki yapanlar vardır illaki..
Sanırım bu işi yapanlar çoğunlukta olduğu için.
Yoksa tabiki yapmayanlara diyemez.
Değilmi ibo kardeş.
Birde niye ben ibonun yerine konuşuyorsam artık :D

• Beğen
Tepkiler: cemal ÖZTÜRK
Genelleme yaptık yani yapmayan vardır ancak benim köyümde yok
İlçede de olduğunu sanmıyorum. Ülkede de vardır 3 er 5 er tane ne diyelim. Bu en basiti tabi fatura kestirip uretmedigi ürüne prim alan. Gübre ilaç aldığı yere sertifikalı tohum faturası ayarlardan senden alırım diyen varda var yani.

Ben ziraat mühendisiyim. İlçe tarımda çalışan ziraat mühendisleri de arkadaşım. Buğdayları da silajlık mısır ları da beraber gezeriz para falan istemem yani gönüllü olarak. Ben tarlaları bulur gösteririm onlar onaylar veya iptal eder ben karışmam. O kadar çok ekmediği halde ekilmiş olarak yazan, biçere biçtirdiği halde hasıl olarak belirten vs, vs denk geliyor ki, benim köyümde ben utanıyorum. Ama hepsini tek tek geziyoruz hak eden alıyor sadece. Eskiden alışmışlar gezen yok yazdır parayı al. İşin şu yönü de var tarla gezmek için mazot vs yapılan masraf ta çok

Ben ziraat mühendisiyim. İlçe tarımda çalışan ziraat mühendisleri de arkadaşım. Buğdayları da silajlık mısır ları da beraber gezeriz para falan istemem yani gönüllü olarak. Ben tarlaları bulur gösteririm onlar onaylar veya iptal eder ben karışmam. O kadar çok ekmediği halde ekilmiş olarak yazan, biçere biçtirdiği halde hasıl olarak belirten vs, vs denk geliyor ki, benim köyümde ben utanıyorum. Ama hepsini tek tek geziyoruz hak eden alıyor sadece. Eskiden alışmışlar gezen yok yazdır parayı al. İşin şu yönü de var tarla gezmek için mazot vs yapılan masraf ta çok
Burda sadece yem bitkisi geziliyor. Buğday nohut arpa için gezen yok.

Burda sadece yem bitkisi geziliyor. Buğday nohut arpa için gezen yok.
Burda da mazot gübre desteği için gezen yok zaten verilen destek küç0k olduğundan uğraşılmıyor herhalde fakat yeşile biçilen buğday, yulaf vs (hasıl) 50 tl civarı desteği var ve tek tek geziliyor. Bizim burda şirketleri olan zengin birisi besi işletmesi kurdu. Yaklaşık 1200 civarı hayvanı var. O adamın yazdırdığı tarlaları gezdik çoğu boş [emoji16] aslında çok zengin ama o bile yapıyor.