Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan çiftçiye gübre cevabı!

bence 173 tane danısman 50 bın maasla sadece recep i kandırıyor verdık dıyor o da malum yarın cıkar danısmanlar benı kandırdı allah affetsın der kurtulur
uc bes yandas fırmaya verılen ıhale ıle kac ulke kurulur acaba
Boşver abim.
Ülkede birşeyler yapıyor gibi görünüp,devleti feto ve cia'nin kucağına itmek isteyen binlerce yüksek maaşlı ve melek yüzlü şeytan varken,
Varsın 173 tane danışmanda yalan söylesin.
Nasıl olacaksa :)
Sonuç;
Maaşları biz ödüyoruz.

• Beğen
Tepkiler: selcuk43
Dedem traktörü 1983 te değil 2003 yılında mezardan aldı.

Resimler ve ekler

• S90108-190624.jpg
    S90108-190624.jpg
    70.4 KB · Görüntüleme: 230
  • S81214-222029.jpg
    S81214-222029.jpg
    87.7 KB · Görüntüleme: 239
Destek veriliyor iyi güzelde kaç kişi kendi tapulu arazisini ekiyor ki diğer işlenen tarlalar ne olacak bence çifçiye ürettiği mahsul kadar destek verilsin. Tarla yüzü görmeyip tarla parası alan adamlar var bu ülkede sistem yanlış

Aynen öyle, yıllık 3 bin dönüm yer işliyoruz minimum, 400 dönüm kendi tarlalarımızın desteğini alıyoruz gerisi tarla sahiplerine kalıyor. Adam eline mazot bidonu almadan mazot desteği alıyor

Yillik 1 donum arazi kirasi 40 tl peki sizce vicdanli bi rakam mi yani kiraya verenin destegi almasina bende karsiyim isleyen almali ama iste ozaman da bu kiralari bi guncellemek lazim hakkini vermek lazim yani eger siz hakki oldugunu dusunuyorsaniz sizin islediginiz tum araziye donumu 55 liradan talibim ben

• Beğen
Tepkiler: Süller14
Yillik 1 donum arazi kirasi 40 tl peki sizce vicdanli bi rakam mi yani kiraya verenin destegi almasina bende karsiyim isleyen almali ama iste ozaman da bu kiralari bi guncellemek lazim hakkini vermek lazim yani eger siz hakki oldugunu dusunuyorsaniz sizin islediginiz tum araziye donumu 55 liradan talibim ben
1 dönüm tarlanin kirası 40 50 lira olsa on numara..buralarda 300 den başlar sulu tarım için 400 450 olan yerler var

Bizim burda sebze yeri 250 den 500 e kadar buyukluklerine gore hatta civar koylerde 800 1200 civari tutanlar var kirac arazi eken olmaz hayvani olanlar arpa bugday gibi ya bedavaya yada 10 20 lira gibi bi rakama yer ekwbilir

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı
Kardesim gerçekten boş konuşuyorsunuz kusura bakmayın. Birisi gelmiş bizim burda sulu araziler şöyle birisi gelmiş bizim meyve sebze yerleri şöyle böyle. Benim tuttuğum yerler kıraç yerler, sulu yerlerden bahsetmedim ben bu bir, ben bir yıl kiralamıyorum sadece nadası yapıp ürün ekip kaldırıyorum. Bugdayını geri tarla sahibi ekiyo, tarlayıda geri ekin ekmeye hazır hale getirip bırakıyorum. Vicdansızlıkmış. Saçmalığın daniskası , ben nadasını yapıyorum, tarlayı geri ekime hazır hale getirip bırakıyorum üzerine birde kira veriyorum. Ne bekliyorsunu 200 lira kiramı verelim kıraç araziye. Bahsettiğim arazilerin en iyisi 200 kg bugday vermez bile biz çekirdekte 60 70 kg alıyoruz. Kazandığımız para ortada, okadar sözünün arkasında bir adamsan dewrimdewrim gel ben sana 3000 dönüm yer kiralıcam aynı şartlarda.

Kardesim gerçekten boş konuşuyorsunuz kusura bakmayın. Birisi gelmiş bizim burda sulu araziler şöyle birisi gelmiş bizim meyve sebze yerleri şöyle böyle. Benim tuttuğum yerler kıraç yerler, sulu yerlerden bahsetmedim ben bu bir, ben bir yıl kiralamıyorum sadece nadası yapıp ürün ekip kaldırıyorum. Bugdayını geri tarla sahibi ekiyo, tarlayıda geri ekin ekmeye hazır hale getirip bırakıyorum. Vicdansızlıkmış. Saçmalığın daniskası , ben nadasını yapıyorum, tarlayı geri ekime hazır hale getirip bırakıyorum üzerine birde kira veriyorum. Ne bekliyorsunu 200 lira kiramı verelim kıraç araziye. Bahsettiğim arazilerin en iyisi 200 kg bugday vermez bile biz çekirdekte 60 70 kg alıyoruz. Kazandığımız para ortada, okadar sözünün arkasında bir adamsan dewrimdewrim gel ben sana 3000 dönüm yer kiralıcam aynı şartlarda.
Ben krac arazilar bizde 10 20 tl gbi hatta bedava ekende var belirttim neden atarlanıyonki bizde icarla yer ekiyoz

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı
Bölgeden bölgeye nasıl verim değişiyorsa, verime görede icar bedellerinin değişmesi gayet doğaldır. Mesela bizim bölgede Hububat ekenler 20-25 TL arası icar veriyor. Tarla sahipleri bu sene 30 TL dediler ama kimse kabul etmedi.Tarlayı eken kişinin cebine masraflar çıktıktan sonra en fazla zaten 30-40 TL bir rakam kalıyor.Bölgenin şartlarını bilmeden icar bedeli bu olması lazım demek hariçten gazel okumaktan başka birşey değildir

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci60

Her yerin arazisi toprak yapısı farklı bizim köyde kıraç araziler ortalama 30 tl den kiralanıyor ama verim düşük buğdayda 100-250 kg arası verim var bazı yıllar kira parası cepten gidiyor bence kira paraları bölgeye göre değerlendirilmeli.

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci60
Yan bizde ovada degiliz bizim buralarda da kira bedelleri ayni 40-50 civarina kimseyede kandirip elinden aliyor gibi bi ithamim yok yanlis anlasildiysam ozur dilerim ama donume 100-250 kilo verimle ciftcilik yapip giderleri karsilamak zor allah kolaylik versin ne deyim bizim burda verim 400-600 civari kirayi cok rahat kurtariyor ama yinede tarlayi kiraya verene haksizlik edildigini dusunuyorum dusun adam 300 donum arazisini kiraya verecek eline 1200 tl para gececek yillik bizim koylu cozumu nadasa birakmamakta buldu basta verim dusuyor filan diye soguk baktilar ama tohum degistirip ekiyorlar baska turlu bu gider maliyetleriyle kurtarmiyor cunku