Düğmeli kuyruk mili hızı

Selamın aleyküm cümleten Same Explorer3 90 modeli için yazıyorum biraz araştırma yaptım ama tam aradığım cevabı bulamadım ilk defa konu açıyorum yanlışım varsa affola bilindiği üzere kuyruk mili düğme ile hareket alıyor fakat ani şekilde devir aldığı için bize sürekli sıkıntı çıkarıyor henüz 1 yıllık olmasına rağmen balya makinesinin 2 defa şaft 1 defa volan freze mili ve 1 seferde hasbay milini kesti bu ithal olan bütün traktörlerde mi böyle servise soruyorum bu modeller böyle olduğunu ilk defa benden şikayet geldiğini söylüyor hatta rölantide iken bazen stop ediyor
MF 4709 ve Kubota 9540 da aynı durumda bilgilerinizi ve önerilerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler

Resimler ve ekler

• DSC_0088.JPG
    DSC_0088.JPG
    217.3 KB · Görüntüleme: 170
  • IMG_0042.JPG
    IMG_0042.JPG
    349.5 KB · Görüntüleme: 166
3 tane bu şekilde kontrol edilen kuyruk miline sahip traktörüm var bu dediğiniz sorunu hiç yaşamadım. Düğmeye basınca yavas yavas hızlandırması aynı şekildede durdurması lazım. Traktörün ayarlarında bişey vardır. Balye makinesinin şaftında çır çır yok mu ona dikkat edin.

Bildiğim kadarıyla yağlı kavrama pto larda yağ geri dönüş tahliye kısmını çok az açarak yumuşak kavrama yapılabiliyor tabi bu işlem mf uzellerde pto kolunun gövde bağlantısındaki kapaktan yapılıyor. Birde pto debriyajından ayarlanıyor blok altındaki kapaktan

Diğer markalarda da mantık aynıdır ama neresinden ve nasıl yapılır o konuda görmediğim için bi fikrim yok

Bu bilgi belki fikir olabilir size

Sonuç alabilirsiniz bizide bilgilendirin

• Beğen
Tepkiler: by.temizer
  • Beğen
Tepkiler: ziyaretci97
https://www.trakkulup.net/showthread.php/75940-erkunt-kuyrukmili-sert-kavrama-sorunu#post_976390

Yerlilerde new holland erkunt lüks 100 110 tümosanda da böyle. balyada düğmeye bir basıyorsun tak diye makina çıldırıyor.Kubota mk 5000 kullanıyoruz.kuyruk mili çevirmeli düğme var.kuyruk milini çok yavaş çalıştırıyor ve çalışırken lift sesi gibi bir ses geliyor çok hoş.büyük serileri bilmiyorum.

Tümosan da kullandım 8075 onda da bir sıkıntı yok biraz ses geliyor tazyik sesine benzer sonra gayetten başarılı çalışıyor kubota da ayarsız olabilir mk5000 rahat çalıştığına göre onun da ayarlanması söz konusu yorum için teşekkürler

Bildiğim kadarıyla yağlı kavrama pto larda yağ geri dönüş tahliye kısmını çok az açarak yumuşak kavrama yapılabiliyor tabi bu işlem mf uzellerde pto kolunun gövde bağlantısındaki kapaktan yapılıyor. Birde pto debriyajından ayarlanıyor blok altındaki kapaktan

Diğer markalarda da mantık aynıdır ama neresinden ve nasıl yapılır o konuda görmediğim için bi fikrim yok

Bu bilgi belki fikir olabilir size

Sonuç alabilirsiniz bizide bilgilendirin

Bilgi için teşekkür ediyorum bir ilerleme kaydedebilirsem mutlaka buraya yazarım