ilaç,gübre,tohuma tanzim satış başlıyor.

Haber güzel olsada bundan bi cacık olmaz.
Daha öncede yazdım tkk kimin ,yada nereye bağlı bir kurum. Devletin değilmi.
Bu zamlar ilk başladığında tkk devreye girip gübre ,tohum ve ilaç fiyatları şu fiyat diye acıklama yapsa ve yetkililerde tkk fiyatlarından yukarı mal satanı cezalandırrım dese zaten iş bu noktaya gelmezdi.
Ama tkk ne yaptı piyasadan önce zamları döşedi.
Zamanın behrinde bizim köyde adamın biri demişki ,köyün aşşasında bi yalan söyledim köyün yukarısına cıktım az daha söylediğim yalana ben bile inanacaktım demiş. Bunlarınkide o hesap.
Keşke 2 senede bir secim olsa göt korkusuna belki o zmn kiymeti bilinirdi çiftçinin.

Haber güzel olsada bundan bi cacık olmaz.
Daha öncede yazdım tkk kimin ,yada nereye bağlı bir kurum. Devletin değilmi.
Bu zamlar ilk başladığında tkk devreye girip gübre ,tohum ve ilaç fiyatları şu fiyat diye acıklama yapsa ve yetkililerde tkk fiyatlarından yukarı mal satanı cezalandırrım dese zaten iş bu noktaya gelmezdi.
Ama tkk ne yaptı piyasadan önce zamları döşedi.
Zamanın behrinde bizim köyde adamın biri demişki ,köyün aşşasında bi yalan söyledim köyün yukarısına cıktım az daha söylediğim yalana ben bile inanacaktım demiş. Bunlarınkide o hesap.
Keşke 2 senede bir secim olsa göt korkusuna belki o zmn kiymeti bilinirdi çiftçinin.
Tkk , TB , pankobirlik gibi kuruluşlar öncülük etse iş çözülür.

Durumumuza bak, ağlanacak halimize gülüyoruz. Mazot neden 6 lirayı geçti gidiyor, gübre neden bir türlü inmiyor demek yerine tanzim noktası olsada ucuz alsal diyoz. İyide arkadaş nereye kadar tanzim noktalarından alacaksın? Bu düzen nezaman kadar gidecek böyle?
Çiftci suclu
Aracılar suclu
Depocu suclu
Pazarcı suclu
Esnaf suclu
Halk suclu
Muhalefet suçlu
Herkes ama herkes suçlu tek bir grup hariç.... komik gerçekten

• Beğen
Tepkiler: Alexander
Durumumuza bak, ağlanacak halimize gülüyoruz. Mazot neden 6 lirayı geçti gidiyor, gübre neden bir türlü inmiyor demek yerine tanzim noktası olsada ucuz alsal diyoz. İyide arkadaş nereye kadar tanzim noktalarından alacaksın? Bu düzen nezaman kadar gidecek böyle?
Çiftci suclu
Aracılar suclu
Depocu suclu
Pazarcı suclu
Esnaf suclu
Halk suclu
Muhalefet suçlu
hepimiz suçumuzu bir şekilde kabul ederiz;
lakin muhalefet yine bir belediye başkanının evinden çay içerek tv'de bizi izlemesin :)

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı
Çiftci suclu
Aracılar suclu
Depocu suclu
Pazarcı suclu
Esnaf suclu
Halk suclu
Muhalefet suçlu

Kısaca ülkemizin durumu bu.