Ara işler için tavsiye traktör

Arkadaşlar ara işlerde kullanılmak üzere az yakan, pratik bir traktör bakıyoruz.
Tercihler arasında şunlar var;
NH.T480- tek çeker
Başak 2047Eko-
MF.240 (hangi model tutulan model kafam karıştı)
Tümosan 4055-tek çeker
Forumdaki yorumlara baktığımda t480 ile Başak 2047 eko da Sonalika marka motor kullanıldığı ve bu motorun sorun çıkardığı vs. hakkında mesajlar gördüm ve bu yüzden kararsız kaldım.
Sizce bu modellerden hangisi daha mantıklı ve tabir yerindeyse fiyat performans ürünü?

Bahsettiğiniz traktörler arasında en mantıklısı t480. Başaktan, 240 tan uzak durun derim. Her ne kadar da ara işler için kullanacak olsanızda traktör güçlü olmaslı. Bunun yanında t480 nin bir diğer tezavantajı vites geçişlerinde bir parça sürekli sıkıntı çıkartıyormuş

240 ların tutulanları 90-99 arasi uretilen uzel modelleri bizim bolgede ama bana gore steyr 8073 en iyi tercih olur ara işlere yakıtı emin ol tt50 den azdır ayrıca traktör 70 beygir oldugunu pek belli eden bi traktor degil torku modern sistemlerin 55 beygirliklerine denk ama yakıt ve parça ucuzlugu acisindan onerilecek bi traktor fiyatlarida pek uzak degil bahsedilen traktorlere

Kardeş t480 den uzak dur massey 135 onun içinden geçer o kadar söyliyim t480s iyiymiş iveco motormuş, hattat 240 çok güzel 54c çok güzel tt50 turbolu çok güzel alırsan bunlardan birini al ben olsam tt50 alırım

Kısmet 58 E de sonalika motor kullanıyor.
Max tork noktası 1300 rpm , max güç noktası 2100 rpm de bulunuyor.
Hissiyatsız bir motor karakteristiği bulunuyor.
Başlangıç devirleri MF 135 gibi tepkisi var , bitiş devirleri 2100 rpm anma gücü veren Ford 3600 e benziyor.
Mazot pompası ayarı ve 500 saatten sonra avans ayarı verilirse rölanti devirdeki lok lok, titrek çalışma sesini kesiyor.
Motorun stabil çalışabilme özelliği bulunmuyor.İbrenin titremeden yükselip alçalması gerekir.
Ne sert ne esnek orta sertlikte çalışan motor hissiyatı var, kompresyon fena sayılmaz.