Birlik başkanından hayvan uyarısı

Güzel tespitlerde bulunmuş başkan
Kırmızı ette aracı firmalar
Fabrika yem fiyatları
Tarım kredi borç faizleri benimde gerçekte canımın sıkıldığı konular

Durum göründügündende kötü Ismail abi mezbahalar her gün onlarca inek kesiyor ,cogu yetistirici maliyet pahali ,süt ve hayvan ucuz oldugu zarar ediyor
tanesi 15 bine aldiklari ithal damizliklari cüzzi paralara ellerinden cikariyor yada kestiriyorlar seneye bence hayvan varligi acisindan daha sikintili olacak

Durum göründügündende kötü Ismail abi mezbahalar her gün onlarca inek kesiyor ,cogu yetistirici maliyet pahali ,süt ve hayvan ucuz oldugu zarar ediyor
tanesi 15 bine aldiklari ithal damizliklari cüzzi paralara ellerinden cikariyor yada kestiriyorlar seneye bence hayvan varligi acisindan daha sikintili olacak
Bilmiyorum nasil olacak
Bizdede büyüklü küçüklü işletmeler kapanıyor büyük başta özellikle
Hayvancılık uzun vadeli iştir bu günün hatasi bi yıl sonra çıkar
Yada yıllar önce yapılan hata simdi çıkar
Bir et ırkı dişi buzağı al 15 ayda tohumla 9 ayda doğurur dogan buzağı erkek olsun kesime kadar bir 15 daha 39 ay da para girer cebine etten para beklersen nerdese 3 yil sonra
Kendime bakiyorum 49 yasindayim 40 yili geçik işin içindeyim kişisel hatalarımda olmuştur ama hiç ileriye dönük umutlarim yok büyük başta
Koyunculuk biraz daha umutlu şu anda
Belli bir seviyenin altında imkani olanlar biter yakında büyük baş işletmelerinde dayanamaz
Kendi yemini kendi arazisinden çıkaran köylü veya büyük işletmeler biraz daha dayanır ama bilmiyorum nereye kadar

Bilmiyorum nasil olacak
Bizdede büyüklü küçüklü işletmeler kapanıyor büyük başta özellikle
Hayvancılık uzun vadeli iştir bu günün hatasi bi yıl sonra çıkar
Yada yıllar önce yapılan hata simdi çıkar
Bir et ırkı dişi buzağı al 15 ayda tohumla 9 ayda doğurur dogan buzağı erkek olsun kesime kadar bir 15 daha 39 ay da para girer cebine etten para beklersen nerdese 3 yil sonra
Kendime bakiyorum 49 yasindayim 40 yili geçik işin içindeyim kişisel hatalarımda olmuştur ama hiç ileriye dönük umutlarim yok büyük başta
Koyunculuk biraz daha umutlu şu anda
Belli bir seviyenin altında imkani olanlar biter yakında büyük baş işletmelerinde dayanamaz
Kendi yemini kendi arazisinden çıkaran köylü veya büyük işletmeler biraz daha dayanır ama bilmiyorum nereye kadar
İsmail abi , işler randıman vermiyor , bu durumda hepimiz hemfikiriz sanırım , bu durum en çok büyük çiftlikleri , borcu harcı olan insanları etkiledi diye görüşüm var . Sen işin içindesin bana göre daha tecrübeli durumdasın . Bu durumda mümkün mertebe yemi vs kendimiz üreterek , borca harca girmeden yine küçük işletmeler atlatacak diye tahminim var . İthalat ancak yaraya pansuman yapar , sürekli ithalatta sürdürülebilir bir durum değil , çünkü ülkenin o kadar parası yok , isteseler de bence sürdürmeyecekler , elinde hayvan tutmayı başaranlar , dayanabilenler para kazanacak inşallah bu durumdan , özellikle damızlık hayvan piyasasında seneye hareket olur diye umuyorum. Bakalım zaman gösterecek .

Durun gözümü korkutmayın, ben artırmayı düşünüyorum
Imkan varsa neden olmasın
Ama imkan yoksa boşver
Imkan dedik bir yil yetecek mısırıni yoncani otunu arpani buğdayıni kendinden çıkarabiliyorsan
Birde yaninda meran varsa
Ürünün etini sütünü iyi fiyat ile satabiliyorsan
Borcun yoksa olur bunlar imkan
Imkani olanlar biraz daha dayanır