Mf 265 bağimsiz damper sistemi - Sayfa 2
Sayfa 2/2 BirinciBirinci 12
27 sonuçtan 16 ile 27 arası gösteriliyor

Alıntı Güçlü-18 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamün aleyküm hocam siz bu işin ustasısınız anladığım kadarıyla. Benim 240 MF ye de çift çıkış taktirmak istiyorum bagimsizini falan anlamam tek kollu iki çıkışlı mibzeri gübre serpme makinası ni calistirsin ramugu kaldırsın Yeter. Nasıl bir yol izlememiz lazım yapilirmi sizinki gibi masrafları yüksek mi olur NOT: Damperi kaldıran çıkışı koltuğun altında bir tapa var oradan vermişler. Orijinal yeri kapalı aldığım da öyleydi sebebi nedir bilmiyorum)
    TEŞEKKÜR EDERİM
    Olmiycak bisey degil 165 e dahi yapan varda yapanini bulmak bu bmm yaptigimi ustalar dahi ugrasmiyor dogrusu uzun is cunku.Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  FB_IMG_1551020061860.jpg
Görüntüleme: 63
Büyüklüğü:  92.4 KB (Kilobyte)

oktay.tr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı Güçlü-18 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamün aleyküm hocam siz bu işin ustasısınız anladığım kadarıyla. Benim 240 MF ye de çift çıkış taktirmak istiyorum bagimsizini falan anlamam tek kollu iki çıkışlı mibzeri gübre serpme makinası ni calistirsin ramugu kaldırsın Yeter. Nasıl bir yol izlememiz lazım yapilirmi sizinki gibi masrafları yüksek mi olur NOT: Damperi kaldıran çıkışı koltuğun altında bir tapa var oradan vermişler. Orijinal yeri kapalı aldığım da öyleydi sebebi nedir bilmiyorum)
    TEŞEKKÜR EDERİM
    Mf damper seti satılıyor var olan valfi söküyorsun yeniyi takıyorsun bu bağımlı oluyor...

Güçlü-18 teşekkür etti.

Benim konuyu da gözden geçirirseniz sevinirim arkadaşlar...
    http://www.trakkulup.net/showthread....184-uyarlamasi

Güçlü-18 teşekkür etti.

Alıntı oktay.tr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mf damper seti satılıyor var olan valfi söküyorsun yeniyi takıyorsun bu bağımlı oluyor...
    Hocam benim düşündüğüm sizinki gibi değil. Benim 240 saten hidrolik falan değil pompa ile falan da ilgili değil. Demek istediğim Damperi kaldıran valf varya sağ patinaj deprajinin orda o valfi kapatıp solda koltuğun altında bir tapa var oradan vermişler. Bende diyorum bu soldaki Burayı kapatıp tekrar depriyajin oradaki orijinal damper valfinin olduğu yeri söktürüp yenisinde Özmen oğlu çift çıkış damper valfi ni alıp oraya taktirsak mibzer gibi Ekim aletlerini kullanamaz mıyız. Kepçe ile kürek ile işim yok. Bilmem anlatabildim mi

cihan51 teşekkür etti.

Alıntı oktay.tr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İşte bunu demeye kastediyorum. Hay Allah razı olsun.

Şimdi standart kumanda kolları var bunlar çift tesirli koldur bu işinize yaramaz...özmenoğlu hidrolik kolu işinizi çözecektir...hem tek borulu ekipman hemde çift borulu ekipmanda kullanabilirsiniz...kol üzerinde musluk vardır sıkarsınız veya gevşetirsiniz işiniz hallolur

Güçlü-18, metemet teşekkür etti.

Eğer harici kol takayım derseniz öylede olur kola ilgili yerden yağ girişi çıkışı verirseniz olay çözülmüş olur... Mf yi pek incelemedim girişi nerde çıkışı nerde bilmiyorum

Güçlü-18 teşekkür etti.

Kolay gelsin Sertac
    Eline sağlık çok güzel olmuş.
    Paylasimlarini bekliyoruz , çok boslama bizi

Kartal01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Özmenoglunun çift cıkış hihrolik kol cift kol indirme kaldirmali valfini taktırdım hidrolik sonuna kadar kaldirmama ragmen kaciriyor yariya indiriyor ustaya sordum normal diyor yolda giderken kullanmayacaksin kapatacaksin diyor pek tatmin etmedi beni kullananlara soruyorum arkadaslar bu harbiden boyle mi yoksa bir sıkınti mi var ???Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  20190405_105812.jpg
Görüntüleme: 51
Büyüklüğü:  85.4 KB (Kilobyte)

Arkadaslar yok mu bir cevabi olan???

Arkadaşım mf 165 e bagımsız damper çıkışı ve hidrositatik direksiyon yaptı kendisi.
    Önce direksiyon kutusundan 1sablon çıkarıp danfozu (ismi başka bişeyde olailir) koymak için bir kutu yaptı.
    Yağ almak için traktörün sağ tarafından bloğu deldi. Yağı tam alması için içeri doğru aparat yaptı. Hidrolik hassasiyet ayar yerinden iki tane geri dönüş verdi. Direksiyonun geri dönüşünüde şanzımandaki boş delikten verdi. Damper için özel üretilen boruları kendisi büktü. Bükme makinasını kendisi yaptı. Ön tarafa 266 nın direksiyon hidroliğini taktı. Arka 4 çıkış için valfi sağ tarafa koydu. Bağlantıları damper hortumuyla yaptı. Gayet güzel çalışıyor. Resimlerini en kısa zamanda atarım.

Kartal01 teşekkür etti.

Alıntı horasanlioglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım mf 165 e bagımsız damper çıkışı ve hidrositatik direksiyon yaptı kendisi.
    Önce direksiyon kutusundan 1sablon çıkarıp danfozu (ismi başka bişeyde olailir) koymak için bir kutu yaptı.
    Yağ almak için traktörün sağ tarafından bloğu deldi. Yağı tam alması için içeri doğru aparat yaptı. Hidrolik hassasiyet ayar yerinden iki tane geri dönüş verdi. Direksiyonun geri dönüşünüde şanzımandaki boş delikten verdi. Damper için özel üretilen boruları kendisi büktü. Bükme makinasını kendisi yaptı. Ön tarafa 266 nın direksiyon hidroliğini taktı. Arka 4 çıkış için valfi sağ tarafa koydu. Bağlantıları damper hortumuyla yaptı. Gayet güzel çalışıyor. Resimlerini en kısa zamanda atarım.
    Bizim usta valfi direk takti calisiyor bir problem yok sadece kacirma yapiyor ekipman varken arkada

Sayfa 2/2 BirinciBirinci 12