Hiç Traktör kiralayan var mı?

Traktör kiralamak satın almaktan maliyetlidir örneğin en ucuz günlük 100 tl den kiraladın bir sezon ekip dikip sulamada sürmede kullandın ortalama 6 ay kullandın diyelim 100 tl den hesabı siz yapın dirse bunun arıza ve mazotu var ama satın alırsanız 1 1.5 milyar aşağıya istediğiniz zaman satarsınız

• Beğen
Tepkiler: şerefli1
Ben galeridende şahıstanda aldım büyük bi sorunumuz olmadı yalnız bu yıl grank mili ön kecesini bozdu yag kaçırdı degiştirdim 600 lira tuttu sahibi karşıladı daha öncede galeridwn aldıgımda acemilik tratöre pek dikkat etmedim ancak galerici servisten yagini degiştirelim dedi oraya gidince kuyruk milinin çalışmadıgı ortaya çıktı servis halletti iyiki işe göturmeden ortaya cikti
Kiralamalarda genelde saglam al saglam ver kuralı gecerli onun icin ozellikle galeriden alirken iyice kontrol etmek lazim birde ekrandaki ışıklara güvenmeyecen işi sıkı tutacan bi galerici sürekli günü birlik traktör kiraya veriyordu en sonunda birinin elinde motor kitlemiş kimse yagına bakmamış motor elinde kalan adamda daha sabah aldım benim hatam degil diye masrafı kabul etmeyince galericiye kaldı bi dahada kiraya traktör vermiyor

Verdigin bilgiler için çok teşekkür ederim.
Kiralama isinde belli bir piyasa var mıdır?
Yazılı bir sözleşme oluyor mu yoksa söz mü geçerli ?

Verdigin bilgiler için çok teşekkür ederim.
Kiralama isinde belli bir piyasa var mıdır?
Yazılı bir sözleşme oluyor mu yoksa söz mü geçerli ?
Galeri ile sözleşme yapmıstık ama şahısla söz üzerine anlaştık
Birde kötü yanı traktörü aldigın gün ile verdigin gün arasında gecen zamana göre gün hesabı parasını veriyorsun arada yagmurlu gunler veya bos zamanlar senden gidiyor
Uzun zamanlı kiralama pek cazip degil zaten bu kuralama işini piyasaya is yapan makina çalıştıranlar tercih ediyor

Traktör kiralamak satın almaktan maliyetlidir örneğin en ucuz günlük 100 tl den kiraladın bir sezon ekip dikip sulamada sürmede kullandın ortalama 6 ay kullandın diyelim 100 tl den hesabı siz yapın dirse bunun arıza ve mazotu var ama satın alırsanız 1 1.5 milyar aşağıya istediğiniz zaman satarsınız
Sezonluk ve sadece kendi isinde kullanırsan daha uygun fiyata bulunur bi arkadaş mf 285 kiralıyor yıllık 5 bin lira iş başlayınca alıyor iş bitince veriyor 7-8 ay kullanıyor her masrafı arızası kiralayana ait

Sezonluk ve sadece kendi isinde kullanırsan daha uygun fiyata bulunur bi arkadaş mf 285 kiralıyor yıllık 5 bin lira iş başlayınca alıyor iş bitince veriyor 7-8 ay kullanıyor her masrafı arızası kiralayana ait

Mf285 için 7-8 ay boyunca 5 bin TL uygun bir fiyat gibi geldi.
Bir kez daha çok teşekkür ederim verdiğin bilgiler için.
Bize de ekim ve hasat sezonu olmak üzere yılda birer aydan toplamda 2 aylık bir süre için lazım olabilir.

Yerli 100 ve ya 110 bg 5-6 yaşında bir traktoru bir ay kiralamak için kaç TL yi gözden cikarirdiniz?
Biz 2 sene önce tanıdıktan NH TD65D kiraladık harman vakti 1 aylığına, 1250 TL verdik, kullanımdan kaynaklanan arızalar bize aitti.

Şimdi düşünüyorum da sanki çok ödemişiz gibi :)

Yörenin gelir seviyesi ve iş zorluğuna göre değişmekle birlikte 2-3 bin düşünürdüm şahsen ben ama çiftçilik tecrübem azdır :)

• Beğen
Tepkiler: wallace22