Yazdan sürülü çiçek yerleri hk.

Sıfır alıpta servisten çıkmayanlari görmek ıçin sanayiye gidip bir tur atın.
Hatta sifir alip da senesi dolmadan takasa nasil versemde kurtulsam gibi bir sürü örnekleri var.
Açık ve net olarak Çiftcilikte çokmu kazaniyiruz ki sıfır malzemeye para bağlayalım.

Sıfır alıpta servisten çıkmayanlari görmek ıçin sanayiye gidip bir tur atın.
Hatta sifir alip da senesi dolmadan takasa nasil versemde kurtulsam gibi bir sürü örnekleri var.
Doğru söylüyorsun benim erkunt 3 sefer bölündü daha 1 yıllık traktör adamlar anlamıyor yada anlıyor ama yapmıyor ben de takasa verip kurtulayım dedim ama malesef çok aşırı zarar ediyordum vazgeçtim

Sonbaharda bugday aniz yerleri sürülür. Eger otlanma çoksa şubat ayinda 10-15cm yayli tiller çekilir.Yada ot için kurutucu ilaç atilabilir.
Mart sonu,veya duruma göre nisan ayinda taban gübresini saçtiktan sonra yayli tiller ile 15-20cm boyuna 10-15 cm.den enine arkasinda tirmik +sürgü tahtasi takili vasiyette tohum yatagi hazirlanir .3-5 gün icinde ekilir.

Bu gün tiller ile katıştırayım bakalım dedim nasıl olacak diye gayet güzeldi yarın öbürgün yaparım diye eve dönerken motor arpaladı. 2. Vitesten ses geliyor. Usta sekromeç yada bilya olabilir dedi. Tüm hayrller yalan oldu.
Geçmiş olsun benimde ileri geri takılı kaldı geride tarlada şimdilik kendimiz düzelttik.
Çok masrafınız olmaz inşallah

IMG_8476.JPG

Cesaret edemiyom. 5.5 a kadar düşerdi. Motor da arıza çıkarttı yoksa aldıydım amma işte malesef imkanlar el vermiyor.