EV in yanındaki boş arazi nasıl satın alınır

Köydeki evin yanında boş bi alan var 50mkare gibi yanında diğer ev ve parseller var burası kullanılmıyor ve kimseye ait değil tapu kadastro sitesinde de boş gözüküyor, bu alanı satın alabilmek için nasıl bi yol izlemeleyim, nereye basvurmaliyim komşuların bilgisi olursa almamı istemeyebilirler, önce nereye başvuruyum muhtarın rolü böyle durumlarda nedir.işlemler ne kadar zaman sürer.bilgisi olan yazabilirmi

Sizin orası Köy ise il Özel idare tarafından satılıyor yok eğer belediyelik ise belediye tarafından satılıyor İşlem açık arttırma ihale usulü yapılıyor bütün köyde ilan ediliyor Bu satış işlemi için özel idareye ada parsel bilgisi ile alacağına dair dilekçe vermen gerekir.

• Beğen
Tepkiler: sinoplu
Bizim koyde koy icinde 20 dekar yer vardı mera givbi herkez kullanirdi 2005 de satisa cikmis muhtar kimseye soylememis ilanida kahveye asmamiş şimdi 1o sene sonra oraya koy adina dügun solonu yapilcakti ama yer sahipli denildi bi ögerndik eski muhtarin adina kayitli ozaman 600 tl ye almis önce baskasinin adina 3 defa satis yapilip el değismis garanti olsun diye gecen sene 300 bine satildi şuanda alan adam 600 bine internete koymuş isterseniz sogucakpinar yazip sahibindende aratip 600 binlik ilanda fotoraflar var konumuna bakabilirsiniz

Sizin orası Köy ise il Özel idare tarafından satılıyor yok eğer belediyelik ise belediye tarafından satılıyor İşlem açık arttırma ihale usulü yapılıyor bütün köyde ilan ediliyor Bu satış işlemi için özel idareye ada parsel bilgisi ile alacağına dair dilekçe vermen gerekir.

Ada parsel numarasi yok tapu kadastro sitesinde yanındaki yerlere tıklayınca parsel numarası ve metrekare si çıkıyor, boşyere tıklayınca kayıt bulunamadı diyor, toplamda 100 merekate civarında yer var ben yarısını istiyorum..birde itiraz eden olursa satış yapılmama gibi durum olurmu birde tahmini fiyat ne olur

Ada parsel numarasi yok tapu kadastro sitesinde yanındaki yerlere tıklayınca parsel numarası ve metrekare si çıkıyor, boşyere tıklayınca kayıt bulunamadı diyor, toplamda 100 merekate civarında yer var ben yarısını istiyorum..birde itiraz eden olursa satış yapılmama gibi durum olurmu birde tahmini fiyat ne olur
Senin orası devlet arazisi gibi yani yol veya dere gibi yerlere tıklayınca kayit bulunamadi dio senin oranin ada paerseli yoksa almak imkansiz gibi birsey once kamulastirip oyle satmalari lazim sen bi tapu kadastrodan bilgi al ada parsel olsa alabilirdin

Almam zor olcak sanırım 2 sene önce kadastro çalışması olmuştu köyde böyle yerleri kadastrocunun başında olanlar önceki tapuları na ekletmişler.10 yıl itiraz süresi varmış bende itiraz etsem tam ölçüm olmamış diye ama bu seferde önceki tapu kaydına göre yerim 15 metrekare daha büyük gözüküyor oda elimden gider diye korkuyorum,bu şekilde bi çözüm olurmu

Almam zor olcak sanırım 2 sene önce kadastro çalışması olmuştu köyde böyle yerleri kadastrocunun başında olanlar önceki tapuları na ekletmişler.10 yıl itiraz süresi varmış bende itiraz etsem tam ölçüm olmamış diye ama bu seferde önceki tapu kaydına göre yerim 15 metrekare daha büyük gözüküyor oda elimden gider diye korkuyorum,bu şekilde bi çözüm olurmu
Tapu kaydı yoksa almak imkansız bizim köydede cok boş arazi var maliyenin yeri üzerine tiklayinca m2 ve hali azazi diye yaziyo o yerleri alabilirsin

Öyle boş yerler köyün malı oldugu için muhtarlık ilgilenir muhtarlıktan bi satış sözleşmeli yapsanız sonra tapuya itiraz edip ekletebilirsiniz belki yalnız almak istedigiz yerin konumu önemli diger komşulardan itiraz gelebilir ortak kullanılan bi yerse