Grup yöneticileri reklam yayınlarken daha seçici olabilirmi?

Hıristiyanlık propagandası yapılan bu reklamı açıkçası foruma yakıştıramadım Screenshot_2019-03-02-12-32-45.jpg

bu reklamları google seçiyor çerezlere bakarak geçmişe bakarak herkeze ayrı ayrı reklam gidiyor mesela ben bişe araştırıyorum başka sitelere ve buraya giriyorum araştırdıklarımın reklamları çıkıyor :)
emre bey yeterince güzel açıklama yapmış.
sizlere gelen mesajları google yaptığınız yakın zaman aramalarından seçer.
bazen maksadınızı teyet geçsede,yinede
aramalara yakın emareler size reklam,veya öneri olarak sunulur.
trakkulüple alakası yoktur.

konu hortlamışken yazayım :D
mesala ben monster notebook araştırıyorum internet tarayıcısının çerezleri arasına giriyor. hangi site foruma girersem gireyim hemen monster notebookun reklamları çıkıyor. yani sen hırıstiyenlıkla alakalı bir şeyler yada ona benzer konular araştırmşsın bura da karşına onun reklamını çıkartıyor..

• Beğen
Tepkiler: Stronger
Şimdi arkadaşlar google ticari bir kurum
Sizin bir web siteniz var mesela parayı basarsınız aramalarda ilk sizin web siteniz çıkar
Misyoner ler parayı vermişler sizin hristiyanlıkla ilgili bir şey araştırmanıza gerek yok size önerilecek reklam bulamadığında yabani ot gibi bu reklam çıkar
Yani illaki para yatırdıkları sürece bu gün size yarın bizede görünür
Reklam üstünde reklamla ilgilenmiyorum vb. Seçenekleri tıklayarak uzak tutabilirsiniz

Ben traktör aramaları yapıyorum ben de de bu reklam çıkıyor. İmam Hatip mezunuyum acaba beni dinden çıkarmak mı istiyorlar diye düşünüyorum [emoji3], 2 aydan fazla karşılaşıyorum. Hatta tıkladım. Okudum.