Pulluğun yerine olur mu - Sayfa 2
Sayfa 2/2 BirinciBirinci 12
23 sonuçtan 16 ile 23 arası gösteriliyor
    Cengizhan-KILIÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Valla Ertaç abi ankara gölbaşındayım ben biraz para geçse bi çizel bide dip kazan alırdım pulluk var ama pullukda senin bileceğin gibi taban oluşturuyor pulluk yerine 2 sene çizel kullanıp ekerim 3. sene sonbahar da 1 kez çeviririm toprağı 2 sene de üzerine öyle çizel ile devam edip 6. sene bi dip patlatan pulluk bu düzen içinde giderim toıprağı her sene her sene çevirmek mantıklı gelmiyor bana pek yani taban gübresi kullanıyoruz zaten ee bide anız iken hayvan gübresi çekiyoruz birde bitki artıkları var her sene pullukla sürmede bu gübrenlerin çoğu toprağın dibine gidiyor direk toprak içerisinde bir miktar gübre kalabileceği düşüncesindeyim ben üzerine yeni gübreleme ile belki bir nebze tasarruf edilebilir diye düşünüyorum yorum ve fikirlere açığım bu arada yanlış kısımları düzeltebilirsiniz cahil kalmayayım bende

ertac sahın teşekkür etti.

ertac sahın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı Ethem ertürk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eklenti 35446
    Bnde var aniz kultuvatoru tavli zamanda pulljktab guzel is yapiyor aniza girdigi gbi arkasindan ekim yapabilirsiniz
    Buğday arkası kanola ekiyorsundur . Bununla iki kere karıştırıp ektin mı. Verim ve ot durumu ne oldu

Ethem ertürk teşekkür etti.

Ethem ertürk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı ertac sahın Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Buğday arkası kanola ekiyorsundur . Bununla iki kere karıştırıp ektin mı. Verim ve ot durumu ne oldu
    Erkenci bir bugdaydi yağışta duzgun olunca ikinci mahsul gecte olsa aycicek ektim
    Aycicekte ot
    İlaci kullandığımdan hicbir problem olmadi makinenin gectigimyerde kesinlikle
    Ot kalmiyor yanlarda kelebek bicaklarda bulunuyor ustteki demirde egik oldugundan toprak devriliyor birde sürat eklenince toprak yogruluyor merdanede tavi kaçırmıyor ama gel gelelim kislik bekletme yaparken pullugu birakip bununla sürmem. Bunun isi zaman kazanip kombin yapmak gibi birsey pulluk denemez

ersenacar2234 teşekkür etti.

maygun10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Olur.Ideali bu

The_Hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kara toprak zeminde derin çimli, mısır,pancar, ekilecekse hiç bir alet pulluğun yerini tutmaz.Otun ve bitkisel artıkların gömülmesi, toprağın havalandırılması ihtiyaçtır.

Semsamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Pulluğun yerine olabilecek başka bir alet olsaydı Avrupa’da çoktan pulluk bırakılırdı . Benim ölçü kıstasım bu

bgfarm, The_Hoca teşekkür etti.

ertac sahın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı Ethem ertürk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Erkenci bir bugdaydi yağışta duzgun olunca ikinci mahsul gecte olsa aycicek ektim
    Aycicekte ot
    İlaci kullandığımdan hicbir problem olmadi makinenin gectigimyerde kesinlikle
    Ot kalmiyor yanlarda kelebek bicaklarda bulunuyor ustteki demirde egik oldugundan toprak devriliyor birde sürat eklenince toprak yogruluyor merdanede tavi kaçırmıyor ama gel gelelim kislik bekletme yaparken pullugu birakip bununla sürmem. Bunun isi zaman kazanip kombin yapmak gibi birsey pulluk denemez
    Hızlı işçilik için avantajlı

ademin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı Semsamer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Pulluğun yerine olabilecek başka bir alet olsaydı Avrupa’da çoktan pulluk bırakılırdı . Benim ölçü kıstasım bu
    Benimde dikkatimi çeken Avrupa’da dev kombine ekm mak. ile hemen biçilen tarlayı tekrar ekiyorlar , neredeyse tüm pulluk videolarında çamur gibi tarlaları sürüyorlar. Galiba diyorum bunlar pullugu sadece otlu ve kombine ekim makinelerinin çalışmayacağı gibi ıslak tarlaları kurutup ekmek için mi kullanıyorlar.

Ömer Bayram teşekkür etti.

Sayfa 2/2 BirinciBirinci 12