Diskaromu goblemi yoksa rotavatormu
4 sonuçtan 1 ile 4 arası gösteriliyor

Diskaromu goblemi yoksa rotavatormu

Meraba arkadaslar. 2 3 senedir otla ilgili cok problem yasiyorum kultivatoru tikadigi icin surekli in temizle biktim. ikilemede vede tohum yatagi hazirlamada hangisini onerirsiniz.
    V tipi diskaro 700kg agirli var.hem cekilir hem askili 28 lisi 9000tl civari
    V tipi cekilir tekerli goble agirli 1500kg civari 20000tl
    Esener Rotavator agirligi 1000kg 15000tl
    Kuru tarimda sulu tarimda var.
    Traktorum td65d dort ceker.
    Bunlardan hangisini onerirsiniz.

hydrbezirci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı hpeker58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Meraba arkadaslar. 2 3 senedir otla ilgili cok problem yasiyorum kultivatoru tikadigi icin surekli in temizle biktim. ikilemede vede tohum yatagi hazirlamada hangisini onerirsiniz.
    V tipi diskaro 700kg agirli var.hem cekilir hem askili 28 lisi 9000tl civari
    V tipi cekilir tekerli goble agirli 1500kg civari 20000tl
    Esener Rotavator agirligi 1000kg 15000tl
    Kuru tarimda sulu tarimda var.
    Traktorum td65d dort ceker.
    Bunlardan hangisini onerirsiniz.
    Bizde aynı şekilde tıkanma sebebiyle kazayağı kullanmayı bıraktık. Bazen ikilemesine geç kaldığımız nadaslarda aşırı otlanma olur, çıkan otlar yandak veya keteğen gibi sırnaşık diken türleriyse önce goble ile sürüp daha sonra rotovatör çekeriz. Goble diskaro yada v diskaro istediğin şekilde tohum yatağı hazırlamaz, benim tavsiyem rotovatör alıp tarlaları fazla otlandırmadan tek seferde tohum yatağı hazırlaman.

YUSUFTUYLUOGLU teşekkür etti.

Hızlı ve kolay çözüm için matris derim ben.Hem ikileme yapar hem ot keser,kesek kırar vs vs

mahmutünaldı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tabiki goble, td65d için uygun goble ağır tip ise 20 li tavsiye ederim, ortadan tekerli yada arkadan tekerli hangisini tercih ederseniz