KAYNAK MAKİNASI TAVSİYE????

Fimer x206 kendime yeni aldım hatta kargoda şu an hiç kullanmadım ama kullancı yorumlarına dayanarak hemen hemen herkesin olumlu yorum yaptığı bir makine özellikleri de basit işler için gayet iyi
Expressweld markasına da bi bak istersen arkadaşlarında dediği gibi 200 amper olursa daha iyi işçilik çıkartır
ikiside güzel makineler.
ömür boyu kullan bişey olmaz.
amperi yapacağın işe göre seçiniz.

römorktaki demir aksam veya tarım aletlerindeki demirler için 160 amper yeter gibi görülsede,birlestirilen parçaların derinlemesine yakılmasını sağlayamaz.
bu yüzden eğer yukarıda belirttiğim kaynak çeşitlerini 200 amper dijital bir makine ile rahatça kaynatırsınız.

• Beğen
Tepkiler: okan
Benim makina bu 174 müş modeli. Benim işimi görüyo 20190314_200338.jpg20190314_200407.jpg

• Beğen
Tepkiler: okan
Ben 2010 kışında 160 amper Proter aldım piyasadaki markaların özellikleri yakın birbirine 3.5 elektrotu 115 amperde kullanın inverter kaynak makinesi su nem ve kabloları uzatma yapılmadığı sürece sorun çıkarmaz. Bi kez düşürdüm arka kapağını kırdım harici sıkıntı yok. Yakın köyden tersanede çalışmış arkadaşım var püf noktaları öğretti iyi kötü yapıyorum bişeyler.

MERHABA DOSTLAR İKİ DEFA MAKİNE ALDIM BİRİ ELKTRONİK KARTLI BİRİ BAKIR SARGILI AMA İKİSİDE BOZULDU BANA MARKA VE KAYNAK ÇEŞİDİ YÖNÜNDEN KÖYDE KULLANMAYA KAYNAK MAKİNESİ NE TAVSİYE EDERESİNİZ DOSTLAR :confused::confused::confused:
2 yıllık üniversite de kaynak bölümü okuyorum stajda büyük fabrikalarda da çalıştım 3 çeşit makina kullanıyorlar genelde askaynak , magmaweld , nur-iş çok iyi makinalar bunlar elektrik ark kaynağı yapacaksanız ben sizin yerinizde olsam argon kaynak makinası alırdım sadece makinaya takılı torcu değiştirerek elektrik ark kaynağı yapabilirsiniz egsoz falan delinir o tarz ince işlerde de argon kullanırsınız bir de profilleri yakip deldiğinden bahsetmişsiniz normalde günlük hayatta kullandığımız elektrodlar rutil elektrod dur rutillerin çelik oranı daha az kolay eriyebilen elektrod dur o yüzden elektrod + kablosuna değil- ye bağlanmalıdır + kablosuda şase olarak malzemeye takılır ama rutil elektrodu + kablosuna takarsanız kablodan fazla akim gectigi için elektrod ya çok hızlı eriyip üfleyecek sağa sola yada malzemeyi delecektir 2.50 rutil için 85-95 amper yeterlidir rutil 3.25 içinde 100-120 yetiyor genel olarak malzemeye göre bazik elektrodlar da çelik oranı fazla olduğundan oda tam tersi kullanılır bazik de ki amper aralığı da 2.50 için 95-110 3.25 için 105-135 amper civarında olur

• Beğen
Tepkiler: YUSUFTUYLUOGLU
2 yıllık üniversite de kaynak bölümü okuyorum stajda büyük fabrikalarda da çalıştım 3 çeşit makina kullanıyorlar genelde askaynak , magmaweld , nur-iş çok iyi makinalar bunlar elektrik ark kaynağı yapacaksanız ben sizin yerinizde olsam argon kaynak makinası alırdım sadece makinaya takılı torcu değiştirerek elektrik ark kaynağı yapabilirsiniz egsoz falan delinir o tarz ince işlerde de argon kullanırsınız bir de profilleri yakip deldiğinden bahsetmişsiniz normalde günlük hayatta kullandığımız elektrodlar rutil elektrod dur rutillerin çelik oranı daha az kolay eriyebilen elektrod dur o yüzden elektrod + kablosuna değil- ye bağlanmalıdır + kablosuda şase olarak malzemeye takılır ama rutil elektrodu + kablosuna takarsanız kablodan fazla akim gectigi için elektrod ya çok hızlı eriyip üfleyecek sağa sola yada malzemeyi delecektir 2.50 rutil için 85-95 amper yeterlidir rutil 3.25 içinde 100-120 yetiyor genel olarak malzemeye göre bazik elektrodlar da çelik oranı fazla olduğundan oda tam tersi kullanılır bazik de ki amper aralığı da 2.50 için 95-110 3.25 için 105-135 amper civarında olur

Dostum sadece torcu tutup kaynak yapan kaynak makinası mı argon dediğin