KAYNAK MAKİNASI TAVSİYE????

Bende demir iz marka sargılı aldım 250 amper bi türlü doğru kaynak yapamıyorum amperi 250 açıyom kaynak hiç tutmuyo amperi düşürüyom yapışıyo ben bu işi çözemedim elektrot geka ve askaynak aldım olmuyo demirin bi tarafına su damlası gibi tortulanım kalıyo hiç yapışmıyo neden olabilir..

Benim de DEMİR iz di dostum at çöpe babam almış 450 liraya beş para etmez 1000 liradan aşağı kaynak makinası yok anlaşılan

• Beğen
Tepkiler: Aydın38
6 yıl önce aldık yanında kesici taş ile neredeyse her gün kullanıyoruz tek arızası çok uzun süre kulanınca açma kapama düğmesi bozuldu 20190316_094811.jpg20190316_094827.jpg20190316_095631.jpg

• Beğen
Tepkiler: Aydın38
2 yıllık üniversite de kaynak bölümü okuyorum stajda büyük fabrikalarda da çalıştım 3 çeşit makina kullanıyorlar genelde askaynak , magmaweld , nur-iş çok iyi makinalar bunlar elektrik ark kaynağı yapacaksanız ben sizin yerinizde olsam argon kaynak makinası alırdım sadece makinaya takılı torcu değiştirerek elektrik ark kaynağı yapabilirsiniz egsoz falan delinir o tarz ince işlerde de argon kullanırsınız bir de profilleri yakip deldiğinden bahsetmişsiniz normalde günlük hayatta kullandığımız elektrodlar rutil elektrod dur rutillerin çelik oranı daha az kolay eriyebilen elektrod dur o yüzden elektrod + kablosuna değil- ye bağlanmalıdır + kablosuda şase olarak malzemeye takılır ama rutil elektrodu + kablosuna takarsanız kablodan fazla akim gectigi için elektrod ya çok hızlı eriyip üfleyecek sağa sola yada malzemeyi delecektir 2.50 rutil için 85-95 amper yeterlidir rutil 3.25 içinde 100-120 yetiyor genel olarak malzemeye göre bazik elektrodlar da çelik oranı fazla olduğundan oda tam tersi kullanılır bazik de ki amper aralığı da 2.50 için 95-110 3.25 için 105-135 amper civarında olur

Kullanım kolaylığı olarak hangi markayı tavsiye edersin gaz altı kaynak olarak dostum

Gazaltı kaynak makinaları genelde kaynak işinin çok kullanıldığı yerlerde kullanılır. Çiftçi için en ideali elektrod kaynak makinasıdır. Çünkü istediğiniz malzemeye göre elektrot u bulabilirsiniz. Ayrıca dolgu ve sert dolgu elektrotlar ı da mevcuttur. Yani pullukta bir yer kırıldı, malzemesine göre elektrodu kolay bulursunuz. Elektrod kaynaklarının tek sıkıntısı metrelerce kaynak yapamazsınız. Ama çiftçi de garajında sürekli römork yapmayacaksa gaz altı kaynak makinası bana göre lüks olur(istisnalar kaideyi bozmaz), lakin elektrot kaynağı ile sert dolgu yapabilirsiniz ki bu çok büyük bir avantaj.

• Beğen
Tepkiler: hasanfuat