Yargıtay'dan borçlu çiftçiye müjde
6 sonuçtan 1 ile 6 arası gösteriliyor
    Adil daab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Yargıtay'dan borçlu çiftçiye müjde

Atatürk'ün bir anısının son kısmı ;

— Beyler, ben çiftçinin koşumluk hayvanını sattıran kanun istemiyorum. Ben çiftçinin tohumluk buğdayını sattıran kanun istemiyorum. Ben çiftçinin tarım aletini, sağımlık hayvanını sattıran kanun istemiyorum. Ankara’ya dönecek ve bu işi hemen halledeceksiniz.
    Bu olaydan sonra aşağıdaki kanun bir gecede hazırlanıp yasalaştırılmıştır. İcra İflas Kanunu Madde 82/4.: Borçlu çiftçi ise, kendisinin ve ailesinin geçimi için zorunlu olan arazi ve çift hayvanları ve nakil vasıtaları ve diğer teferruatı ve tarım aletleri haczedilemez

iskender, keltaşlı, pulus55 teşekkür etti.

Alıntı GKHN34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Atatürk'ün bir anısının son kısmı ;

— Beyler, ben çiftçinin koşumluk hayvanını sattıran kanun istemiyorum. Ben çiftçinin tohumluk buğdayını sattıran kanun istemiyorum. Ben çiftçinin tarım aletini, sağımlık hayvanını sattıran kanun istemiyorum. Ankara’ya dönecek ve bu işi hemen halledeceksiniz.
    Bu olaydan sonra aşağıdaki kanun bir gecede hazırlanıp yasalaştırılmıştır. İcra İflas Kanunu Madde 82/4.: Borçlu çiftçi ise, kendisinin ve ailesinin geçimi için zorunlu olan arazi ve çift hayvanları ve nakil vasıtaları ve diğer teferruatı ve tarım aletleri haczedilemez
    Günümüzde ne kadar uygulanıyor ? Traktörün kredisini( ödeyeme ) bakalım nasıl satılıyor

cemal ÖZTÜRK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Haber sevidiriçi olsada rabbim kimseyi bu durama düşürmesin Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  FB_IMG_1552772222443.jpg
Görüntüleme: 61
Büyüklüğü:  62.1 KB (Kilobyte)

Alıntı yenikentli123 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Günümüzde ne kadar uygulanıyor ? Traktörün kredisini( ödeyeme ) bakalım nasıl satılıyor

haberde bir kıstas var yani ihtiyacı kadar olan traktör diyor farkındaysan 10 dölüm e 100 beygirlik makina alırsak sattırırlar taiki

Alıntı FEHİM Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    haberde bir kıstas var yani ihtiyacı kadar olan traktör diyor farkındaysan 10 dölüm e 100 beygirlik makina alırsak sattırırlar taiki
    Mahkemeye dustugumizde bu kanun esamesi bile okunmuyor ...Hakimmin vicdanına kaliyor olay iyi de olabilir sonuç kotude ...

emrah doğan teşekkür etti.